Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed IV Black Flag


steliosss94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι στιγμής έχουμε..

 

1.Προβληματικό V-sync

2.Black bars για όσους έχουν 16:10 monitors

3.Flickering σε συγκεκριμένα σημεία του παιχνιδιού(τρεμόπαιγμα)

4.Δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ Tri-Core και Quad-Core CPU

5.Μου την σπάει που δείχνει το objective συνέχcεια πάνω αριστέρα :P

το να μην χρησιμοποιει quad core παιχνιδι του 2013 το θεωρω απαραδεκτο. Οπως και τα black bars . Σε ολα τα AC εχει black bars .Στο splinter cell blacklist ομως δεν ειχε black bars και γι αυτο νομιζα μηπως και το AC4 δεν εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είχε και το Splinter Cell, μήπως το διόρθωσαν με patch μετά ; Για το ΑC4 δεν περιμένω fix για τα black bars μιας και όλα τα AC είχαν.Τώρα για τους 4 πυρήνες κατά πάσα πιθανότητα να φταίει η μηχανή γραφικών..Εμένα δεν με ενδιαφέρει τόσο αφού δεν έχει τα χαμηλά fps του 3 στις πόλεις.Θα βγει κάνα patch και λογικά με τον επόμενο οδηγό θα ΄ναι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Splinter cell δεν ειχε black bars ηδη με το που κυκλοφορησε. Ειχαν βγει και patch για να διορθωσουν αλλα προβληματα που ειχε.  Θα επρεπε να εχει πληρη υποστηριξη ολων των monitor και χρηση 4 πυρηνων  ηδη απο την πρωτη μερα κυκλοφοριαςπαιχνιδι και οχι να χρειαστει να βγαλουν patch μετα. Για ποση αυξησξ επιδοσεων μιλαμε μεταξυ 3 σε συγκριση με 4 πυρηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το combat είναι ολόιδιο με το 3 phycho, προσωπικά προτιμώ το combat του 2. Από τα options μπορείς να κρύψεις τα πάντα από το hud. Για τα black bars απλά γελοίοι. Επίσης και εγώ θυμάμαι στην Βοστώνη 30 fps αλλα με level of detail στο high, με medium πήγαινε στα 50. Μήπως ισχύει και εδώ το ίδιο setting?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη βαζουμε Vsync off και απο τα φιλτρα ποιο με σειρα απο το καλυτερο-βαρυτερο στο ελαφρυτερο...Και απο τα Shadows ποιο απλο Very High ή ενα που λεει soft+high shadows;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το combat είναι ολόιδιο με το 3 phycho, προσωπικά προτιμώ το combat του 2. Από τα options μπορείς να κρύψεις τα πάντα από το hud. Για τα black bars απλά γελοίοι. Επίσης και εγώ θυμάμαι στην Βοστώνη 30 fps αλλα με level of detail στο high, με medium πήγαινε στα 50. Μήπως ισχύει και εδώ το ίδιο setting?!

Δεν ξέρω, νομίζω ότι έχει αλλάξει..Δεν το πολύ-θυμάμαι το 3 βέβαια να σου πω την αλήθεια αλλά όσον αφορά το gameplay δεν έχω παράπονο so far..Στην Βοστόνη όσοι είχαν παλιούς CPU(Q6600/Q9xxx/Phenom κλπ) είχαν 20FPS με τα πάντα όλα τέρμα, με i5/i7 είχες τα διπλάσια δηλαδή 40.Από ότι λένε το god rays έχει θέμα με το GPU Usage..

Δηλαδη βαζουμε Vsync off και απο τα φιλτρα ποιο με σειρα απο το καλυτερο-βαρυτερο στο ελαφρυτερο...Και απο τα Shadows ποιο απλο Very High ή ενα που λεει soft+high shadows;

Το Soft Shadows(High) είναι το καλύτερο.Το V-sync άμα θες το βάζεις απλά επειδή το παιχνίδι δεν χρησιμοποιεί triple buffering το πιο πιθανό είναι να σου κολλάει τα fps στα 30.Το πιο βαρύ φίλτρο είναι το 8xMSAA.Αλλά το 4xTXAA σε συνδυασμό με sweetFX μάλλον είναι ότι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση..τους χαρτες που βρισκουμε απο κατι λειψανα πεθαμενων πειρατω και εχει την τοποθεσια πως σκατα την αξιοποιουμε για να βρουμε θυσαυρο; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

#$%^#@#$%^#@#$%^&* το V-sync έτσι..Το έβγαλα και το παιχνίδι είναι smooth ακόμα και με 8xMSAA..Έλεος..Όσο για το MSAA δεν την θολώνει την εικόνα καθόλου, ίσα ίσα που το foliage το δείχνει και πιο καθαρό/crisp.

Οταν λες smooth τι εννοεις? 60αρι η σταθερα fps πανω απο 30?

 

Οσο για το msaa εχεις δικιο δεν θολωνει ειναι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε χάρτης έχει συντεταγμένες. Πάνε στο μέρος που λέει και ψάξε, δεν είχα κανένα πρόβλημα και τους βρήκα όλους. Εκτος από έναν που το σκίτσο είναι παραπλανητικό, όλα τα αλλα πάνω κάτω είναι spot on.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες smooth τι εννοεις? 60αρι η σταθερα fps πανω απο 30?

 

Οσο για το msaa εχεις δικιο δεν θολωνει ειναι κομπλε

60άρι σταθερό δεν έχει αλλά είμαι συνέχεια 45-50+ οπότε για μένα είναι smooth.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε χάρτης έχει συντεταγμένες. Πάνε στο μέρος που λέει και ψάξε, δεν είχα κανένα πρόβλημα και τους βρήκα όλους. Εκτος από έναν που το σκίτσο είναι παραπλανητικό, όλα τα αλλα πάνω κάτω είναι spot on.

εγινε ευχαριστω..!πρωτη φορα που καθομαι παντως και κανω καποια side missions και ψαχνω και θυσαυρος και assassins contacts..

δεν θελω να τελειωσω το παιχνιδι :P

ειναι τοσο ομορφο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήση πυρήνων με όλα Low στον Q6600 (3.4Ghz). Εγώ λέω σκ@τά optimization έκαναν. Με όλα low δεν θα έπρεπε να έχω τουλάχιστον 30-35 FPS; Σπάνια βλέπω 30 και η GPU δεν τερματίζει νομίζω (δεν ακούω φασαρία από το fan). Μακάρι να λυθεί με κανένα update.

post-227586-0-53109800-1384690983_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...