Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed IV Black Flag


steliosss94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον οριστε καποιες εικονες fps.

σε συστημα amd phenom ii x4 965,ram 4gb ddr3 1600mhz,sapphire 7870 o,c, edition

 

2013-11-14 22:38:27 - AC4BFSP
Frames: 607 - Time: 15195ms - Avg: 39.947 - Min: 33 - Max: 50
 

εικονες:

 

sjz3.jpg

8a67.jpg

8w0g.jpg

kuhl.jpg

jvf3.jpg

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 908
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπον οριστε καποιες εικονες fps.

σε συστημα amd phenom ii x4 965,ram 4gb ddr3 1600mhz,sapphire 7870 o,c, edition

 

2013-11-14 22:38:27 - AC4BFSP

Frames: 607 - Time: 15195ms - Avg: 39.947 - Min: 33 - Max: 50

 

εικονες:

 

sjz3.jpg

8a67.jpg

8w0g.jpg

kuhl.jpg

jvf3.jpg

 

Άρα αυτό έχει γίνει optimised, δεν είναι σαν το AC3. Σίγουρα έπαιξε τον ρόλο της η nVidia σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το δοκίμασα για ένα μισάωρο δεν μπορώ να βγάλω κανένα συμπέρασμα το μόνο που μου έκανε αίσθηση είναι τα φωτεινά 

χρώματα που ίσως είναι λίγο παιδική χαρά  για Assassin's creed (αυτό μπορεί να δικαιολογηθεί γιατί έχουμε να κάνουμε με τροπικό κλίμα και νότο) και γενικά η ατμόσφαιρα που χαρακτήριζε την σειρά (για την εισαγωγή μπορώ να μιλήσω μόνο) που νομίζω πως χάθηκε μετά το Brotherhood και την έλευση στην Αμερική.

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα αυτό έχει γίνει optimised, δεν είναι σαν το AC3. Σίγουρα έπαιξε τον ρόλο της η nVidia σε αυτό.

μπορω να πω πως ναι!μου φανηκε πιο ελαφρυ απο τα προηγουμενα!

μα καλα και στα προηγουμενα η nvidia δεν ηταν? :/

παντως παιζεται ανετα δεν εχω κολληματα..αλλα ελπιζω με 1-2 update μπορει να τρεχει νερο και σε εμας με ati καρτα :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ... την γ@μήσαμε...

 

(n)Ubisoft again? :P

 

Όταν σου λέει minimum requirement quad-core και το παιχνίδι είναι μια χαρά playable με dual-core, καταλαβαίνεις ότι πάλι έχουν κάνει γκάφα :P. Όποιος κάνει τώρα τον συσχετισμό dual-core, quad-core και τα_παράπονά_μας με το Boston level ξέρει τι να περιμένει (εντάξει δεν θα βαράτε 24άρια αλλά δεν έχει σημασία αυτό. Ναι δεν είναι τόσο δραματικά τα πράγματα αλλά... :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα για ένα μισάωρο δεν μπορώ να βγάλω κανένα συμπέρασμα το μόνο που μου έκανε αίσθηση είναι τα φωτεινά 

χρώματα που ίσως είναι λίγο παιδική χαρά  για Assassin's creed (αυτό μπορεί να δικαιολογηθεί γιατί έχουμε να κάνουμε με τροπικό κλίμα και νότο) και γενικά η ατμόσφαιρα που χαρακτήριζε την σειρά (για την εισαγωγή μπορώ να μιλήσω μόνο) που νομίζω πως χάθηκε μετά το Brotherhood και την έλευση στην Αμερική.

Σεναριακα συσχετίζεται με τα προηγουμενα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεναριακα συσχετίζεται με τα προηγουμενα ?

 

Το σενάριο το κάψανε στο AC3 και αυτό λογικά (πειρατές καραϊβική κλπ) είναι συνέχεια του AC3 οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το AC3 ήταν τρελα CPU bottlenecked, αφού άμα έκανα τον επεξεργαστή overclock από τα 4.4 στα 4.5 ghz καταλάβαινα διαφορα στο gameplay. Το GPU usage σε 7970 όλα max ήταν αρκετά χαμηλά όμως. Άμα κάτι άλλαξε προς το καλύτερο δεν νομίζω να έχω πολλά προβλήματα μιας και το AC3 το έτρεχα άνετα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σου λέει minimum requirement quad-core και το παιχνίδι είναι μια χαρά playable με dual-core, καταλαβαίνεις ότι πάλι έχουν κάνει γκάφα :P. Όποιος κάνει τώρα τον συσχετισμό dual-core, quad-core και τα_παράπονά_μας με το Boston level ξέρει τι να περιμένει (εντάξει δεν θα βαράτε 24άρια αλλά δεν έχει σημασία αυτό. Ναι δεν είναι τόσο δραματικά τα πράγματα αλλά... :P )

Αρα εκαναν λαθος στις απαιτησεις και γι αυτο λενε οτι θελει quad core minimum? Ειναι ομως πιο πολυ opzimted απο το 3? Τα γραφικα με ολα στο φουλ ειναι next gen?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το AC3 ήταν τρελα CPU bottlenecked, αφού άμα έκανα τον επεξεργαστή overclock από τα 4.4 στα 4.5 ghz καταλάβαινα διαφορα στο gameplay. Το GPU usage σε 7970 όλα max ήταν αρκετά χαμηλά όμως. Άμα κάτι άλλαξε προς το καλύτερο δεν νομίζω να έχω πολλά προβλήματα μιας και το AC3 το έτρεχα άνετα. 

Δεν υπάρχει παιχνίδι CPU bottlenecked, αυτός είναι όρος για GPU.Απλά το Ac3 δεν βλέπει πάνω από δύο πυρήνες, συνεπώς θέλει πολλά Ghz σε έναν σημερινό CPU για να έχεις 60άρι.

Όταν σου λέει minimum requirement quad-core και το παιχνίδι είναι μια χαρά playable με dual-core, καταλαβαίνεις ότι πάλι έχουν κάνει γκάφα :P. Όποιος κάνει τώρα τον συσχετισμό dual-core, quad-core και τα_παράπονά_μας με το Boston level ξέρει τι να περιμένει (εντάξει δεν θα βαράτε 24άρια αλλά δεν έχει σημασία αυτό. Ναι δεν είναι τόσο δραματικά τα πράγματα αλλά... :P )

Πάλι τα ίδια ρε ; Τουλάχιστον να μην είναι το χάλι του 3..Δηλαδή κάτι παρόμοιο να περιμένουμε και στο watch dogs.

Αρα εκαναν λαθος στις απαιτησεις και γι αυτο λενε οτι θελει quad core minimum? Ειναι ομως πιο πολυ opzimted απο το 3? Τα γραφικα με ολα στο φουλ ειναι next gen?

Μου θυμίζει το σκηνικό με το CoD Ghosts που λέει minimum 6GB ram και τρέχει μια χαρά και σε 4GB ram συστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οσα ακουγα φοβομουν οτι θα σερνονταν στο pc μου (6850, q6600) αλλα περιεργως εχω καλυτερη αποδοση απο πολλους με καλυτερα specs. Λοιπον: 1920x1080, FXAA, Texture+Enviroment High, Shadows+Reflection Normal, HBAO+(low), god rays off, vsync on και στην πρωτη πολη εχω απο 42-50fps και στις ναυμαχιες κοντα στα 50 σταθερα. Η αληθεια ειναι βεβαια οτι παντα ετρεχαν μια χαρα τα AC στο pc μου. Βεβαια καμια σχεση με maxed settings αλλα απο τη στιγμη που τα texture+enviroment ειναι high χωρις προβλημα, ουσιαστικα παιρνω σε ενα μεγαλο βαθμο τα γραφικα που μπορει να βγαλει το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...