Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed IV Black Flag


steliosss94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως το είδα στο 360 και εντυπωσιάστηκα!Και τα γραφικά του φοβερά για κονσόλα.Στα καπάκια βάλαμε το 3 και ήταν λες και παίζαμε στο nes!!! Δεν το φοβάμαι και από πλευράς επιδόσεων.Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να κρίνουμε με λικαρισμένες προβληματικά κρακαρισμένες εκδόσεις.Πάντως έχει πολύ περιεχόμενο απ' ότι κατάλαβα και έχει διαφορετική αίσθηση από τα προηγούμενα 3 σαν παιχνίδι.Για έναν περίεργο λόγο κιόλας μου θύμιζε fable 2 σε κάποια σημεία. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλό αδιάφορο το story αλλα με τόσα πράγματα που έχει να κανεις το main story το έχεις για διάλειμμα. :P Καμια σχέση με fable όπως είπα και στο άλλο thread είναι SM:Pirates 3D. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι άκουσα ακόμα και με την καινούργια ροδέλα αν εξαιρέσουμε τους υπότιτλους  έχει ακόμα θέματα crash σε κάποια σημεία οπότε εγώ θα περιμένω.

Πάντως δεν θυμάμαι AC που να είχε τρομερή ιστορία αλλά πάντα είχαν κάποιο twist στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τα έχω παίξει σχεδόν όλα της σειράς, δεν μου έχει μείνει κάποια απο τις ιστορίες του όπως πχ απο Max payne η τα Μass effect.

Πιο πολύ πιστεύω κάποιος θα το παίξει για τη συνολική εμπειρία που σου προσφέρει, απο το  gameplay μέχρι το πλήθος των διαφορετικών αποστολών. Δεν λέω ότι το story του είναι κακό, αλλά δεν είναι αυτό που περιμένω με αγωνία ή οτι αυτό θα μου μείνει στο τέλος. 

Δεν έχω παίξει τα καινούργια cod οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τα έχω παίξει σχεδόν όλα της σειράς, δεν μου έχει μείνει κάποια απο τις ιστορίες του όπως πχ απο Max payne η τα Μass effect.

Πιο πολύ πιστεύω κάποιος θα το παίξει για τη συνολική εμπειρία που σου προσφέρει, απο το  gameplay μέχρι το πλήθος των διαφορετικών αποστολών. Δεν λέω ότι το story του είναι κακό, αλλά δεν είναι αυτό που περιμένω με αγωνία ή οτι αυτό θα μου μείνει στο τέλος. 

Δεν έχω παίξει τα καινούργια cod οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω. 

Ok, το Mass Effect είχε πολύ καλό story, αλλά το Max Payne, αν και ήταν καλό γενικά, δεν με ενθουσίασε τόσο. Ειδικά το τελευταίο. Κατ' εμέ πολύ καλό story είχαν τα Kotor, τα Assassni's Creed και τα Mafia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 'μένα όλα τα AC είχαν τέλεια ιστορία με περισσότερη βαρύτητα στο 2 φυσικά! Δηλαδή, κάθε φορά υπήρχε η θλίψη, γιατί σκοτώνονταν τα πρόσωπα που αγαπούσε ο χαρακτήρας, πέθαινε η οικογένειά του, καταστρεφόταν το σπίτι του κτλ.

Αυτό όμως το AC χωρίς να το έχω παίξει πιστεύω είναι απλά μια περιπέτεια. Είσαι πειρατής, είσαι στα @@ σου δε συνδέεσε με κάποιο συγγενικό πρόσωπο.. με λίγα λόγια όταν το παίξω δε νομίζω να με ευχαριστήσει όσο τα προηγούμενα AC

Δε λέω ότι είναι κακό game απλά η ιστορία δεν είναι συναισθηματική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 'μένα όλα τα AC είχαν τέλεια ιστορία με περισσότερη βαρύτητα στο 2 φυσικά! Δηλαδή, κάθε φορά υπήρχε η θλίψη, γιατί σκοτώνονταν τα πρόσωπα που αγαπούσε ο χαρακτήρας, πέθαινε η οικογένειά του, καταστρεφόταν το σπίτι του κτλ.

 

Αυτό όμως το AC χωρίς να το έχω παίξει πιστεύω είναι απλά μια περιπέτεια. Είσαι πειρατής, είσαι στα @@ σου δε συνδέεσε με κάποιο συγγενικό πρόσωπο.. με λίγα λόγια όταν το παίξω δε νομίζω να με ευχαριστήσει όσο τα προηγούμενα AC

 

Δε λέω ότι είναι κακό game απλά η ιστορία δεν είναι συναισθηματική.

Ο συνδυασμός αυτών που είπες είναι το story και ναι είναι στην ίδια λογική με του 2 απλά προσωπικά δεν μου είπε τίποτα το story από κάποιο AC πέρα από το πρώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...