Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελεος πια εχω αρκετα δεματα  απο σεπτεμβριο και Οκτώβριο τι στο διαολο κανουν αν ηταν ενα θα ελεγα οτι χαθηκε αλλα εχω πολλα δεν μπορει να χαθηκαν ολα  

Εγω οτι αγορασα ακομα και απο Αυγουστο ολα ηρθαν απλα με καθυστερηση..ενα πακετο εκανε πανω απο δυο μηνες

 

Ολα untracked-οχι συστημενα... απλα δλδ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

- Αν μπορείτε σβήστε αυτό το post γιατί δεν μπόρεσα να ανεβάσω τις φωτό και το ξαναποστάρησα παρακάτω.

 

Καλησπέρα γράφω το ιστορικό της δικής μου παραγγελίας για να υπάρχουν μαζεμένες

αρκετές απο τις απαντήσεις που δώθηκαν στις προηγούμενες σελίδες και να βοηθηθούν όπως βοηθήθηκα και εγώ όσοι
είναι αρχάριοι στο θέμα.
(Αν είναι σεντόνι ή off topic ας το διαγράψετε !)

 

Αγορά gearbest 16 Νοεμβρίου

Ενεργοποίηση τρακινγκ απο Κινέζους 20

Αποστολή απο Κίνα 23, με  register NL

Ολλανδία άφιξη 27 αποστολή Ελλάδα 28. Άφιξη Ελ Βενιζελος 30 Νοεμβρίου και κόλλημα.

Σήμερα 13 Δεκεμβρίου ξεκόλησε το πακετο και μου εμφανίστηκε στο τρακινγκ των ΕΛΤΑ το γνωστό μήνυμα

΄΄εν αναμονή απόδειξης αγοράς/αξίας απο τον παραλήπτη΄΄.

 

 

Το μεσημεράκι σήμερα έβγαλα ένα screenshoot την απόδειξη paypal όπως μου είχε έρθει στο mail και την σελίδα της gear

΄΄order details΄΄ όπου και το συνολικό ποσο CIF (αξια προιόντος + μεταφορικά + ασφάλεια) = 39,27

Σημείωση: Οι Κινέζοι στο comercial invoice που συνοδεύει το πακέτο και στο οποίο έχουμε πρόσβαση απο την
καρτέλα track your shipment toy λογαριασμού μας είχαν βάλει απο μόνοι τους το κουτουρού ποσό 25,01 CIF (αξια προιόντος + μεταφορικά + ασφάλεια)

 

 

Τα δύο screenshoots τα έστειλα mail στις 16:42 και τα elta μου απάντησαν  στις 16:55 !!!
Σε 13 λεπτά , στις 13 Δεκεμβρίου, τυχαίο ;

 

 

 

Εαν ισχύουν τα όσα έχουν προαναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες και τα ΕΛΤΑ δέχθηκαν τα παραστατικά που τους έστειλα, το κουστούμι που θα πληρώσω στην παραλαβή του δέματος θα είναι 15 ευρώ τέλη εκτελωνισμού συν 24% ΦΠΑ στην αξία cif του δέματος δηλαδή 9,43 ευρώ . Σύνολο 24,43 ευρώ (που θα έχει και αυτό άθροισμα 13 !!! ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΠΑΙΔΙΑ SOS ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ 

 

 

 ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ GEARBEST ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΙΣΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ  ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ . ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL Κ.Α EMENA ΟΜΩΣ ΔΕ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ . ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ. ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΞΑΝΑ ΗΡΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΟ [email protected] ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΑΙΛ TO EXOYN PAREI?? ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΔΕΜΑ ??? ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΟΥΝ... ΤΙ  ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΔΙΑΛΕΞΑ ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΕΛΩΝΕΙΟ...ΒΟΗΘΕΙΑΑ

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση 2/12/2017, 00:12:59 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ 2/12/2017, 00:12:59 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ 2/12/2017, 06:59:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20/10/2017, 21:14:03 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 18/10/2017, 01:02:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

 

θα παρεις στο 210 35 38 103 και θα ρωτησεις αν τους ηρθε το email σου .

 

ΠΑΙΔΙΑ SOS ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ 

 

 

 ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ GEARBEST ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΙΣΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ  ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ . ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL Κ.Α EMENA ΟΜΩΣ ΔΕ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ . ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ. ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΞΑΝΑ ΗΡΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΟ [email protected] ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΑΙΛ TO EXOYN PAREI?? ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΔΕΜΑ ??? ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΟΥΝ... ΤΙ  ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΔΙΑΛΕΞΑ ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΕΛΩΝΕΙΟ...ΒΟΗΘΕΙΑΑ

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση 2/12/2017, 00:12:59 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ 2/12/2017, 00:12:59 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ 2/12/2017, 06:59:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20/10/2017, 21:14:03 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 18/10/2017, 01:02:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

 

θα παρεις στο 210 35 38 103 και θα ρωτησεις αν τους ηρθε το email σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα γράφω το ιστορικό της δικής μου παραγγελίας για να υπάρχουν μαζεμένες

αρκετές απο τις απαντήσεις που δώθηκαν στις προηγούμενες σελίδες και να βοηθηθούν όπως βοηθήθηκα και εγώ όσοι
είναι αρχάριοι στο θέμα.
(Αν είναι σεντόνι ή off topic ας το διαγράψετε !)

 

Αγορά gearbest 16 Νοεμβρίου

Ενεργοποίηση τρακινγκ απο Κινέζους 20

Αποστολή απο Κίνα 23, με  register NL

Ολλανδία άφιξη 27 αποστολή Ελλάδα 28. Άφιξη Ελ Βενιζελος 30 Νοεμβρίου και κόλλημα.

Σήμερα 13 Δεκεμβρίου ξεκόλησε το πακετο και μου εμφανίστηκε στο τρακινγκ των ΕΛΤΑ το γνωστό μήνυμα

΄΄εν αναμονή απόδειξης αγοράς/αξίας απο τον παραλήπτη΄΄.

post-472400-0-07970600-1513183853_thumb.jpg

 

 

Το μεσημεράκι σήμερα έβγαλα ένα screenshoot την απόδειξη paypal όπως μου είχε έρθει στο mail και την σελίδα της gear

΄΄order details΄΄ όπου και το συνολικό ποσο CIF (αξια προιόντος + μεταφορικά + ασφάλεια) = 39,27

Σημείωση: Οι Κινέζοι στο comercial invoice που συνοδεύει το πακέτο και στο οποίο έχουμε πρόσβαση απο την
καρτέλα track your shipment toy λογαριασμού μας είχαν βάλει απο μόνοι τους το κουτουρού ποσό 25,01 CIF (αξια προιόντος + μεταφορικά + ασφάλεια)

post-472400-0-67376800-1513183854_thumb.jpg

post-472400-0-35587700-1513183856_thumb.jpg

 

 

Τα δύο screenshoots τα έστειλα mail στις 16:42 και τα elta μου απάντησαν  στις 16:55 !!!
Σε 13 λεπτά , στις 13 Δεκεμβρίου, τυχαίο ;

 

post-472400-0-78328600-1513183857_thumb.jpg

post-472400-0-26788600-1513183859_thumb.jpg

 

 

Εαν ισχύουν τα όσα έχουν προαναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες και τα ΕΛΤΑ δέχθηκαν τα παραστατικά που τους έστειλα, το κουστούμι που θα πληρώσω στην παραλαβή του δέματος θα είναι 15 ευρώ τέλη εκτελωνισμού συν 24% ΦΠΑ στην αξία cif του δέματος δηλαδή 9,43 ευρώ . Σύνολο 24,43 ευρώ (που θα έχει και αυτό άθροισμα 13 !!! ).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι όπως πάμε με εμαιλ τιμολόγια, αναδασμολογήσεις κλπ οχι σε τρεις μήνες αλλά ουτε σε δυο χρόνια δεν πρόκειται να παραλάβουμε τις παραγγελίες. Εγω πήρα πισω καποια χρήματα μενουν ακόμα 3-4 που πάνε για  dispute και αναμένω να δω που θα καταλήξει το θέμα της διάλυσις των ελτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δική μου περίπτωση που μου ζητήθηκε "PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ" χθες το μεσημέρι το έστειλα με mail και τα βλέπω σήμερα ότι τα μεσάνυχτα είχε ήδη φύγει από το τελωνείο... Τέτοια σύντομη διαδικασία δεν την περίμενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συστημένο με PostNL του οποιου η παραγγελια εγινε 17/11 πηγε σημερα για 2 ωρες στο ΓΕΤΑ.Στο τρακινγκ δεν γραφει κατι για εκτελωνισμο βεβαια.Εχει αξια 6€.Θα γελασουμε αραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13/12/2017, 00:10:46 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ 13/12/2017, 00:10:45 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ 13/12/2017, 08:02:29 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 30/11/2017, 21:39:35 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 28/11/2017, 16:35:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ 21/11/2017, 03:43:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

H παραγγελία έγινε στις 17 στην κίνα  μεχρι τωρα επακολούθησε αυτο εστειλα σημερα email το τιμολόγιο αγορας τι να περιμενω τώρα ξέρει κάποιος να μου πει θα πληρώσω κάτι, η αγορά ειναι 24 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εαν ισχύουν τα όσα έχουν προαναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες και τα ΕΛΤΑ δέχθηκαν τα παραστατικά που τους έστειλα, το κουστούμι που θα πληρώσω στην παραλαβή του δέματος θα είναι 15 ευρώ τέλη εκτελωνισμού συν 24% ΦΠΑ στην αξία cif του δέματος δηλαδή 9,43 ευρώ . Σύνολο 24,43 ευρώ (που θα έχει και αυτό άθροισμα 13 !!! ).

Εγώ βέβαια αναρωτιέμαι γιατί εκανες παραγγελία απο gearbest και επιπλεον γιατί  διάλεξες nl register; Τα λεμε μήνες πριν τις 16 Νοεμβρίου, οποτε τώρα πληρώνεις. 

13/12/2017, 00:10:46 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ 13/12/2017, 00:10:45 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ 13/12/2017, 08:02:29 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 30/11/2017, 21:39:35 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 28/11/2017, 16:35:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ 21/11/2017, 03:43:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

H παραγγελία έγινε στις 17 στην κίνα  μεχρι τωρα επακολούθησε αυτο εστειλα σημερα email το τιμολόγιο αγορας τι να περιμενω τώρα ξέρει κάποιος να μου πει θα πληρώσω κάτι, η αγορά ειναι 24 ευρω

 

Εγω θα εισηγηθώ στα ΕΛΤΑ, οσοι απλά ρωτάνε χωρίς καμία προσπάθεια να διαβάσουν 2-3 σελίδες της συζήτησης, να πληρώνουν 100% φπα +100 ευρω τέλη. Εντάξει, δε διάβασες πριν ψωνίσεις, άντε για παρασύρθηκες απο κάποιο "κουπονά" (που θα πάρει κανονικά την προμήθεια του και σκασίλα του αν εσύ εχεις μπελάδες), αλλά τώρα ... γιατί ;

 

 

 

24% επι της αξίας cif

+

15 ευρω

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παδια εχω ενα δεμα απο Gadzetmaill αποθηκη αγγλιας αποστολη 21-11-17 με POSTNL το οποιο εφτασε στις 9-11-17 στο αεροδρομιο χωρις να εχει κουνηθει απο τοτε. Εστειλα mail στο τελωνειο και πηρα την παρακατω απαντηση.

 

Καλημέρα σας.

 

   Δυστυχώς, το δέμα σας RS935778585NL δεν έχει εισαχθεί ακόμα στο σύστημα εκτελωνισμού, συνεπώς η υπηρεσία μας δεν δύναται ακόμα να λάβει ενέργειες με κανέναν τρόπο, σύμφωνα με τις αρμοδιότητές της. Θα πρέπει να περιμένετε μέχρι να εισαχθεί στο σύστημα προς τελωνιακό έλεγχο/εκτελωνισμό, διαδικασία που δεν επιδέχεται παρεμβάσεων μιας και τηρείται αυστηρά σειρά προτεραιότητας των ταχυδρομικών containers/σάκων. Λόγω μεγάλου όγκου δεμάτων, δεν μπορούμε να σας δώσουμε συγκεκριμένη χρονική τοποθέτηση εισαγωγής του δέματός σας προς τελωνιακό έλεγχο και καταγραφή από τα ΕΛΤΑ, συνεπώς θα πρέπει να περιμένετε. 

Λυπούμαστε για την αναμονή σας.

 

Υπηρεσία Εκτελωνισμού

Ελληνικά Ταχυδρομεία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την πιστευω τετοια ταχυτητα!

Αφορά ψιλοαγορα απο ali, China Post Registered Air Mail.

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ |  04-12-2017 16:08  | ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ |  05-12-2017 08:59 | ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ  | 09-12-2017 13:42 | ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

 

Το πότε θα παραλαβω βέβαια αλλου παπα ευαγγέλιο... Απλά στο ΚΑΤ τα εβλεπα μετα απο μήνα τελευταίως και ενθουσιάστηκα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...