Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Priority Banggood κολλημένο 24/12 σε αεροδρόμιο κτλ, σήμερα πάει σφαίρα και αύριο μάλλον θα παραλάβω γιατί είμαι σε νησί.Οπότε δεν ισχύει τίποτα για τελωνείο κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, isay είπε

Διάβασε τον οδηγό στο παρακατω link, σου χρειάζεται και θα σου χρειάζεται. Αν ακομα εχεις αποριες, ρωτα

http://www.insomnia.gr/wiki/internet/αγορές-από-το-εξωτερικό-r409/

@isayΣ ευχαριστω, το διαβασα και μαλλον πρεπει να σαι τυχερος για να μην περασει τελωνειο ακομα και κατι πολυ μικρης αξιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostas_1994 είπε

@isayΣ ευχαριστω, το διαβασα και μαλλον πρεπει να σαι τυχερος για να μην περασει τελωνειο ακομα και κατι πολυ μικρης αξιας.

Ναι, από τον ΙΟΥΝ 2017 άλλαξαν πολλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρονια Πολλα και καλη χρονια

Εχεις καποιος εμπειρια αγορας απο το πιο κατω site

https://www.eglobalcentral.eu/

Στελνει απο Ευρωπη ?

Ακυρο

Απο οσα διαβασα μαλλον ειναι προβληματικοι

Επεξ/σία από nmamag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μολις παρηγγειλα απο Dx.com Ενα κινητο στα 50 ευρω+ αλλα αccessories , συνολικα(με Tax&Vat insurance) πηγε στα 66.66. Αν περασει απο τελωνειο, ποσο περιπου θα με χρεωσουν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα σημερα 02/01-2018 το παρακατω πακετο απο Ιαπωνια. Ειναι πολυ μεγαλο σε ογκο, θα μπορουσε να εχει μεσα κιθαρα.

Ημερομηνια αποστολης: 07/12/2017

Αναγραμμένο ποσο αγορας: 2200  YEN

Βαρος: 2 κιλα

Ενδειξη προιοντος: Used good νομιζω γραφει, μεσα ειχε αφισες, βιβλια και βιντεοπαιχνιδια

Ηρθε με αυτοκολλητο τελωνειακος ελευθερο σπιτι μου με τα ΕΛΤΑ πορτα πορτα και ενδειξη SAL.

Δεν πληρωσα κατι επιπλεον.

 

IMG_20180102_16161g4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα σημερα απο Αμερικη με USPS (απλη αποστολη) μεσαιο φακελο με φυσαλιδες αξια πραγματικη 10$ για τα προιοντα.Αποστολη 13 Δεκεμβριου απο εκει.Ειχε πανω πρασινο αυτοκολλητο "τελωνειακος ελευθερο".Δεν μου ηρθε ειδοποιηση παρολο που βγηκε διανομη...αλλα το ειχα δει μεσω εφαρμογης των Ελτα-εντοπισμος αντικειμενου και πηγα απο εκει...στο κεντρικο καταστημα της πολης μου.ΔΕΝ πληρωσα τιποτε αλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, tlww1 said:

@Getta Robo να σαι καλα γι αυτο το ποστ τα παρουσιαζουν λες και ειναι σιγουρο οτι θα σε πιασουν. Ανοιξαν καθολου το πακετο σου;

Οχι ευτυχως την γλυτωσα αυτη την φορα, με το προηγουμενο δεν εβγαλα ακρη.. Δεν απαντανε ουτε σηκωνουν τηλεφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kitsaras13 είπε

Εγω μολις παρηγγειλα απο Dx.com Ενα κινητο στα 50 ευρω+ αλλα αccessories , συνολικα(με Tax&Vat insurance) πηγε στα 66.66. Αν περασει απο τελωνειο, ποσο περιπου θα με χρεωσουν? 

Αν στο στέλνουν με ταχυδρομείο κάπου 30+ δολλάρια. Αν στα στέλνουν με courier ξεκινάς απο 70 ανεβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, bal89 είπε

πριν λιγες μερες , τελωνειακως ελευθερο , στα 20 ευρω αγοραστικη του αξια απο Singapore. 

Παραγγελια 3 κινητων αξιας 96 ευρω 2/12 απο ebay-Κινεζο πωλητη

18/12 αποστολη απο Ολλανδια

27/12 Αερολιμενας Αθηνων

28/12 Μου ζητηθηκε paypal ή τιμολογιο ή αποδειξη αγορας(Τα εστειλα αμεσως)

29/12 Κ.Δ Αττικης και σημερα ειναι στον δρομο για την πολη μου.Αυριο θα παραλαβω και θα πληρωσω το "κουστουμι"

Ενα κινητο που μου ειχε ερθει τελωνειακως ελευθερο  πληρωσα 3 ευρω στο ταχυδρομειο οταν το πηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο κοντα 50 μερες σημερα παρελαβα και τα δυο priority  δεματα  εντελως ξαφνικα χωρις τελωνειο   αφου το στατους ακομα λεει άφιξη αεροδρομιο  οτι ναναι τα ελτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mples είπε

μετα απο κοντα 50 μερες σημερα παρελαβα και τα δυο priority  δεματα  εντελως ξαφνικα χωρις τελωνειο   αφου το στατους ακομα λεει άφιξη αεροδρομιο  οτι ναναι τα ελτα 

ThinkstockPhotos-657421914_1497584269837

Αντε να χαρεί και ο μικρός με το δώρο. 

Κρατάμε για στατιστικους λόγους την εξαίρεση που σου έκατσε,
Παραγγελία απο banggood με priority line
παραλαβή μετά απο 50 ημέρες χωρίς τελωνειο και εκπλήξεις.

Μάλλον το δέμα σου ειχε παραπέσει κάπου και για αυτό καθυστερησε και δεν ήταν τελωνειο (με την έννοια της χρέωσης) όπως σου ειπε η υπάλληλςο. Είχε τιποτα σχισίματα η συσκευασία;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, isay είπε

ThinkstockPhotos-657421914_1497584269837

Αντε να χαρεί και ο μικρός με το δώρο. 

Κρατάμε για στατιστικους λόγους την εξαίρεση που σου έκατσε,
Παραγγελία απο banggood με priority line
παραλαβή μετά απο 50 ημέρες χωρίς τελωνειο και εκπλήξεις.

Μάλλον το δέμα σου ειχε παραπέσει κάπου και για αυτό καθυστερησε και δεν ήταν τελωνειο (με την έννοια της χρέωσης) όπως σου ειπε η υπάλληλςο. Είχε τιποτα σχισίματα η συσκευασία;

οχι μια χαρα ειναι το ωραιο ειναι ακομα δεν εχει ενημερωθει το στατους λεει αφιξη αεροδρομιο  χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...