Προς το περιεχόμενο

αγορα νεου εκτυπωτη


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πειτε μου καμια προταση για να αγορασω εκτυπωτη.θελω κατι φθηνο με κοστος μεχρι 40 ευρω.εγχρωμος μελανιου.ειμαι λιγο ασχετος απο εκτυπωτες,τα φωτα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν ειναι για μενα αλλα για μια φιλη μου και μου ειπε τωρα οτι χρειαζεται εναν εκτυπωτη να τον εχει για χρονια,οποτε θα διαθεσει και 100+ ευρω.η δουλεια που θελει να κανει ειναι να εκτυπωνει σε Α4 ενα εγχρωμο περιοδικο 32 σελιδων σε χ αντιτυπα καθε μηνα.δηλαδη μιλαμε για 200 σελιδες μαξιμουμ το μηνα!οποτε νομιζω χρειαζεται εγχρωμο lazer προφανως!τι προτεινεται για εκτυπωτη?επειδη ειμαι ασχετος,ποσο κοστιζουν τα toner?και για ποσες εκτυπωσεις ειναι συνηθως?επισης υπααρχουν aftermarket toner π.χ. refills για πιο οικονομια?ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0524429&catid=040100

ειδα αυτον στα multirama.πως τον βλεπεις?πηρα τηλ στα μουλτιραμα και μου ειπε υπαρχει ενα κομματι διαθεσιμο αλλα ειναι χαλασμενο και θα παει αντιπροσωπεια.οτι να'ναι.μου λεει αν θες τον παραγγελνουμε και μπορει το σαββατο να τον εχεις.του λεωσ την τιμη αυτη στα 89 ευρω?μου λεει ναι.αλλα στο σκρουτζ λεπω η αμεσως επομηνη τιμη ειναι 149 ευρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φθηνός laser έχει συνήθως τονερ με 1500 σελίδες. Το αρχικό όμως της συσκευασίας έχει συνήθως γύρω στις 800 εκτυπώσεις. 

Πράγμα που σημαίνει ότι σε μερικούς μήνες μάλλον θα χρειαστεί 40+40+40+40=160 ευρώ για μελάνια.

 

 

Αν θέλει φθηνό laser καλύτερα να κοιτάξει σε μονόχρωμο. Αλλιώς υπάρχει και η επιλογή inkjet. 200 εκτυπώσεις το μήνα δεν είναι πολλές.

Επίσης υπάρχουν πλέον οικονομικοί inkjet που φτάνουν τις 800 σελίδες με μελάνι των 10 ευρώ (π.χ hp advantage).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...