Προς το περιεχόμενο

HTC CEO: Η λανθασμένη τακτική marketing, αιτία των δυσχερών αποτελεσμάτων του 2012


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μη μου λετε τετοια κ ηθελα να παρω το desire x αυτες τις μερες ,νομιζα ηταν πολυ καλη εταιρεια η htc

Ειναι πολυ καλη εταιρια θεωρω απο της καλυτερες και στιβαρες αλλα κανει μερικα λαθακια που βγαζουν ματι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

είναι πολύ καλη η εταιρια... 

αλλα γιατι να πάρεις το desire??? 

η αλλη μου ιδεα ηταν το one v

αλλα νομιζο το desire x ειναι καλυτερο γενικα σε αυτο το ευρος τιμων κοιτουσα για μεσαιου επιπεδου συσκευες

τι εννοεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αλλάζεις Smartphone καθε 6μηνο-9μηνο τότε πάρε HTC άφοβα. Αν θέλεις Futureproof συσκευή και σκοπεύεις να την κρατήσεις παραπάνω ΜΗΝ παρεις. Θα σε αδειάσει η ίδια η HTC και θα ψάχνεις στο xda για χακιές και ρουτιές για να βάλεις ROM για το τεχνητά  "απαξιωμένο"  τηλεφωνάκι σου.

 

Επίσης διαβάζω εδώ  που μιλάνε για samsung galaxy s3 και προσκυνήματα κτλ και μολις εβαλα αγγελία για το One X εδώ στο insomnia πέσανε βροχή οι προτάσεις για ανταλλαγές με SGS3. Καταλάβετε το! ΔΕΝ υπάρχει android συσκευή πιο ποιοτική απο αυτές των HTC ουτε σε θεμα κατασκευής ούτε σε εμπειρίας χρήσης. Και μην ακούω για Benchmarks και ιστορίες για αγρίους λες και θα τρέξω Crysis απο το smartphone, ή θα κάνω rendering την επομενη ταινία Transformers...αυτά είναι για τους Geekουλες που λενε για να λένε.

 

Μιλάμε για έναν νορμάλ ανθρωπο που θελει να εχει την καλύτερη δυνατη εμπειρία χρήσης από μια οποιαδήποτε συσκευή. Αν ήταν να κοιτάμε benches τα μισά android θα κερνούσαν τσαγάκι στα iphone αλλά τελικά...άλλος την τρώει και ζορίζεται...

στο δια ταύτα! Εχω κράξει κατα καιρούς την HTC οσο δεν πάει.Είχα Wildfire S, Desire HD και ενώ ειπα δεν ξαναδινω λεφτά τους μ@λ@κ3ς αλλη φορά πάλι πηρα ONE X. Γιατί; γιατί δεν υπάρχει καλύτερη συσκευή android να αγοράσεις με αυτά τα λεφτά...ΑΛΛΑ...οπως ειπα και πριν, αγοράζεις, κρατάς λίγο και μετά πουλάς. Αλλιώς θα σου μείνει στα χέρια σαν παρωχημένη πατάτα!

Αντικειμενικά πάντα...αυτά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινδυνευοντας να βγω οφφτοπικ (αν βγηκα ηδη καλυτερα να μου πεις αν ξερεις σε πμ) αποτι καταλαβα απο αυτα που ειπες μαλλον θα φαω το κεφαλι μου αν παρω htc

μεχρι τωρα(στην προ-σμαρτ φοουν εποχη) τα κρατουσα μινιμουμ 2 χρονια τα κινητα ,εχω κρατησει κινητο και 3-4 χρονια ,αυτο το νοκια που εχω τωρα  το εχω κανα 2 περιπου απλα θελω κατι πιο συγχρονο να παιρνει εφαρμογες wifi κλπ...

παντως αφου ολα με 2 χρονια εγγυηση ειναι γιατι να μην βγαζουν πανω απο 6-7 μηνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΑς ακουω που λετε συγνωμη κιολας.... εδω μεσα αν εξερεσης το 5% που ξερει τι να κανει με ενα κινητο τον 700 ευρω ολοι οι υπολοιποι ειστε απλα θυματα του υπερκαταναλωτισμου ... ελεος δηλαδη πουλαω λεει ο αλλος την συσκευη καθε 6 μηνες με συγχωρειτε για μοστρα το θελετε το κινητο? το κινητο το ακριβο το περνετε για ποιο λογο? για τηλεφωνα για σμσ για μμσ  για κανα σερφαρισμα στο ιντερνετ φοτο βιντεο κ τελος παιχνιδια.... πες μου εσυ λοιπον τι να το κανεις το νεο κινητο καθε 6 μηνες... απλα θεσ να εχεισ νεο κινητο κ να το παιζεις μουρη.... εγω ενα ΗΤC ONE X εχω και αυτο μου το εκαναν δωρο αλλιως θα ειχα ακομα το 3310 το νοκια που ειχα... γενατε νεες αναγκες που δεν εχετε..... παντως για να μπω στο θεμα... το ονε χ που εχω εγω μονο η μπαταρια με πριζει που τελιωνει καθε μερα... κατα τα αλλα μια χαρα κινητο... αλλα αν εδεινα εγω τα λευτα δεν θα αγοραζα τετοια παπαρια..  το πολυ ενα με 80 ευρω να εχει ραδιακι αυτα  :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για τισ καρτες SD που λεγατε ποιο πανω τη να την κανει την καρτα πες μου? εχει 32 GB ξερεις τι κανεισ σε ενα κινητο με 32? τι χωραει? ουτε 7 GB δεν εχω στο δικο μου κ εχω ενα καρο μουσικη δηλάδη τι θελετε να κανετε? δεν μπορω να καταλαβω καποιουσ που παραπονιουντε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ως κάτοχος εδω και ενα χρόνο ενός Wildfire S εχω να πώ πως είμαι πολύ ευχαριστημένος. Οσο το προσέχω το κινητο με προσέχει. Δεν είχα ξανα μεχρι τώρα κινητο τόσο αξιοπιστο. Αλλα δεν ειμαι και σαν αυτους που τα φορτωνουν.. Ειναι ολη την ωρα με το κινητο και μετα παραπονιουνται για την μπαταρια.. Κανω σωστη χρηση και μεχρι τωρα με εχει βγαλει ασπροπροσωπο..

 

Αν θα ξαναπαιρνα λοιπον HTC..?? ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.. Κατα την γνωμη μου η πιο αξιοπιστη εταιρια...!

 

Το μονο που με ενοχλει ειναι οτι εχω 1,5 χρονο το κινητο και σαν δυνατοτητες εχει μεινει πισω αρκετα... Αλλα δυστυχως η ευτυχως ετσι εινια η τεχνολογια,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@NastroAzzurro Σε πληροφορώ οτι γνωρίζω πολύ καλά τι κάνει ενα smartphone των 700 ευρώ και όχι ενα "κινητό" οπως το αποκαλέις εσυ. Ξέρεις ποιά ειναι η διαφορά μας; οτι  και μόνο που το αποκαλείς "κινητό" φαίνεται οτι ή δεν έχεις ιδέα τι έχεις στα χέρια σου ή δεν χρειάζεσαι αυτό που εχεις στα χέρια σου και πολύ σωστά ενα 3310 θα έκανε την ίδια δουλειά για εσένα. και εσύ εισαι σωστός και εγώ ειμαι σωστός για διαφορετικούς λόγους. Το smartphone ειναι ΚΑΙ μούρη κατα βάθος αλλιώς θα αγοράζαμε μια πατάτα νευροκοπίου με οθόνη αφής και i7 πάνω. Βλέπεις ομως τι γίνεται με το iphone έτσι; έχεις ρωτήσει κανέναν αλοπρόσαλο στην καφετέρια με το iphone πάνω στο τραπέζι αν ξέρει ανάθεμα τι έχει μέσα αυτό το μηλο; ουτε ξέρει ουτε πρόκειται να μάθει...απλά ειναι status symbol.μην το αναλύσουμε παραπάνω...

Για να έρθουμε οπως και λιγο Ontopic ο λόγος να αλλάζεις κάθε λιγο smartphone είναι αυτό ακριβώς που μας την σπάει στην HTC και την βρίζουμε. Αντί να αναβαθμίζει τις συσκευές της οπως πρέπει μας αφήνει πίσω για να παμε να πάρουμε το επόμενο της μοντέλο. Δεν είμαστε και τόσο χαζοί βέβαια αλλά μερικοί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ είναι τόσο χαζοί! 

Η δική μου ιδεολογία οπως και των περισσοτέρων εδώ στο insomnia είναι του στύλ πάρε ένα τηλέφωνο Χ ευρώ και πουλα το μετά απο λίγο Χ-50 ευρώ για να πάρεις το επόμενο μοντέλο. Με αυτόν τον τρόπο έχεις συμβαση leasing με 50 ευρώ το 6μηνο (τυχαία νούμερα) να έχεις το τελευταίο μοντέλο της αγοράς. Όχι και τόσο άσχημα δεν νομίζεις;

 

Φιλικά πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ καλη εταιρια θεωρω απο της καλυτερες και στιβαρες αλλα κανει μερικα λαθακια που βγαζουν ματι..

 

Λαθαρες εχει κανει οχι λαθακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ Apple και Samsung έχουν κάτι ιδιαίτερο να προβάλουν, φαίνεται πως η HTC απέτυχε να βρει το στοιχείο εκείνο που θα την κάνει ξεχωριστή και αναγνωρίσιμη στο ευρύ κοινό. Προσπάθησε να επικεντρωθεί στο sense αλλά απεδείχθη ότι δεν αρκούσε. Εξακολουθεί να αναζητεί αυτό το χαρακτηριστικό που θα κάνει τις συσκευές τις ιδιαίτερες και πάνω απ' όλα, ποθητές, αλλά ο χρόνος δεν είναι μαζί της. Οι αντίπαλοι πουλάνε και αυτή ακόμα ψάχνεται. Αν το σκεφτεί κανείς, οι άλλες δυο κάτι παράγουν, κάτι δικό τους, που φέρει τη σφραγίδα τους, η htc τί ακριβώς φτιάχνει; Κρίμα γιατί οι συσκευές της είναι συνήθως και πιο ποιοτικές αλλά και πιο όμορφες από τις αντίστοιχες της Samsung, της LG κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η htc για εμενα αυτη την στιγμη ειναι η εταιρια με τα καλυτερα κινητα στον κοσμο δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απολυτως.. ομορφα κινητα πολυ δυνατα παντα τελευταια λεξη της τεχνολογιας . Το μονο που δεν εχει ειναι το Μarketing...

 

Y.Γ διαχειριστες του site μιας και εγραψα πριν greeklish οπως λετε ειναι ενταξει το marketing k toHTC   η προτιματε μαρκετινγκ και ειτσ τι σι ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...