Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με πολυμηχανημα


lazarusblue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για την ευκερια που μου δινετε να γραψω εδω το προβλημα μου και για την λυση αν βρεθει.Εχω ενα πολυμηχανημα Hp psc 1315 και συνδεεται με firewire με το pc .χτες πηγα να το συνδεσω και επεσε μεσα η θυρα στο μηχανημα και εμεινε το εκσωτερικο μερος της θυρας του Firewire.Τι να κανω να το παω σε καποιον αδιπροσωπο ?Θα μου κοστισει οσο το μηχανημα.Να το ανοικσω δεν μπορω γιατι εχει ειδικα κλειδια.Περιμενω απαντηση σας​ ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Torx βιδες εχει,δεν ειναι εξειδικευμενα κλειδια .

Αγορασε ενα κατσαβιδι torx.

Usb δεν μπορεις να το συνδεσεις?Να προσπαθησεις να τον ανοιξεις για να βγαλεις την θυρα εξω και πιθανοτατα να κανεις ζημια και 

να καταστρεψεις λειτουργικο εκτυπωτη ,μου φαινεται χαζο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

usb δεν συνδεεται μονο firewire αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως εχει ξεκολλήσει απο την πλακετα..αυτο αν το δωσω να μου το κανει τεχνικος εχεις ιδεα ποσα θα μου παρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

usb δεν συνδεεται μονο firewire αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως εχει ξεκολλήσει απο την πλακετα..αυτο αν το δωσω να μου το κανει τεχνικος εχεις ιδεα ποσα θα μου παρει?

εαν το βγαλεις μονος και του την πας για να κανει ενα ψιλο κολληματακι ισως και να μην σου παρει χρηματα! αναλογως και την ζημια που εχει..γιατι μπορει και να θελει αλλο εξαρτημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαποια απο αυτα τα κωλοinjektakia ανοιγουν δυσκολα,με πολλα πλαστικα,με πολλα κλιψακια ,τα οποια σπανε ανετα αν δεν προσεξεις,συν οτι γεμιζεις τον τοπο μελανια.Γενικως δεν συμφερει να ανοιγονται αυτα τα μηχανηματα.

Πρεπει λοιπον να βρεις τεχνικο να στο λυσει,και οχι μονο να στο λυσει,αλλα να ξερει να κανει επιδιορθωση πλακετας.Μπορει να εχουν ξεκολλησει και πιστες απο το τραβηγμα και να πρεπει να γινει περαιτερω δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια θα το κοιταξω καλητερα ετσι μην κανω προχειροδουλιες απλα εχουν πεσει τοσο οι τιμες στα πολυμηχανηματα που ελπιζω να μην πλησιασω την τιμη ενως καινουργιου! οπως και να εχει ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...