Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με τον εκτυπωτή EPSON SX235W


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα,

 

έχω τον εκτυπωτή EPSON SX235W ο οποίος έχει 4 ξεχωριστά μελανάκια (1 μαύρο,3 χρώματα). Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής: απο τα 3 ένχρωμα μελανάκια έχει τελειώσει το μπλέ.....όταν πάω να κάνω οποιαδήποτε εκτύπωση ο εκτυπωτής δεν τυπώνει άλλα βγάζει μήνυμα να αλλάξω το μπλέ μελανάκι για να συνεχίσει η εκτύπωση. Αυτό ισχύει ακόμη και όταν αυτό που θέλω να τυπώσω είναι ασπρόμαυρο (όπως πχ ένα κείμενο).

 

Είναι δυνατόν να μην μπορεί να τυπώσει ασπράμαυρα επειδή έχει τελειώσει 1 απο τα χρωματιστά μελανάκια; ένας hp που είχα τύπωνε και χωρίς την ένχρωμη κεφαλή πάνω στο μηχάνημα και αυτός θέλει οπωσδήποτε να του αλλάξω το χρωματιστό μελάνι που τελείωσε;

 

υπάρχει και μια επιλόγη στις ρυθμίσεις του εκτυπωτή ώστε όταν τελειώνουν τα ένχρωμα μελανάκια να τυπώνει προσωρινά ασπρόμαυρα άλλα και με αυτήν το ίδιο πρόβλημα-αποτέλεσμα έχω.

 

έχει κανείς άλλος το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στον Epson sx 110 που έχει ο αδερφός μου ισχύει το ίδιο αν τελειώσει κάποιο έγχρωμο δεν μπορεί να βγάλει ούτε ασπρόμαυρη φωτοτυπία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

επανέρχομαι στο θέμα γιατί κάπου διάβασα ότι υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που παρακάμπτει τον έλεγχο στα μελανάκια και έτσι σου επιτρέπει να τυπώνεις μαύρο ακόμη και όταν δεν υπάρχει κάποιο απο τα έγχρωμα μελάνια. Είναι δυνατό να γίνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ακου να δεις τι γινεται. Αν σου τελειωσει ενα απο το εγχρωμα δεν εχεις αλλη λυση απο το να το αλλαξεις. Αμα τελειωσει το μαυρο σε ρωταει ΜΙΑ ΦΟΡΑ αν θες να συνθεσει μαυρο με τα ενχρωμα αν πατησεις ναι τοτε συνεχιζει αν οχι τοτε αλλαζεις το μαυρο. Οσον αφορα το προγραμμα εγω δεν θα το εκανα. Παρε την τεχνικη υποστηριξη της epson και ζητα τον βλασσοπουλο σπυρο. Θα σου πει για ποιο λογο να μην το κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...