Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Η Google μπλοκάρει παράνομα την πρόσβαση στο YouTube από τα Windows Phone


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλάει και η Microsoft για αντιμονοπωλιακές πρακτικές; Αυτοι που κλειδωσαν εναν ολοκληρο κόσμο στο .doc και δεν εδιναν το specification με τιποτα, και αυτοι που προσπαθουν να κλειδωσουν τον κόσμο στο wmv; Ειναι σαν η Βόρεια Κορέα να διαμαρτύρεται για παρατυπιες στην εκλογική διαδικασία σε άλλες χωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις σαν χρηστες wp εχουμε το δικαιωμα να παραπονιομαστε για τις βλακειες της google που μας επηρεαζουν αμεσα ή μπα?

Το βλέπεις κοντόφθαλμα, υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες που δεν έχει δημοσιέυσει η google, πόσο μάλλον η MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα χαρά φιλικό είναι το περιβάλλον των XP. Έκανα σύγκριση και με τα windows 7. Σιγά τις διαφορές. Αλλά πόσο πιο φιλικό χρειάζεται να είναι ένα λειτουργικό. Καταντά παιδαριώδες.  Γιατί να πληρώσω επιπλέον χρήματα. Τα προγράμματα μου τρέχουν μια χαρά σε XP. Τα  backup των XP είναι πιο γρήγορο αφού η εγκατάσταση τους καταλαμβάνει λιγότερο χώρο. Έχω περισσότερη μνήμη διαθέσιμη για προγράμματα. Η εκκίνηση είναι πολύ γρηγορότερη. Για κάθε πρόβλημα που αντιμετωπίζω, υπάρχει απίστευτη υποστήριξη στο internet σε σύγκριση με τα υπόλοιπα λειτουργικά. Γενικά τον υπολογιστή τον θέλω για να τρέχω τα προγράμματα που μου είναι χρήσιμα. Τώρα τα φρου φρου και αρώματα των επόμενων λειτουργικών είναι για παντελώς άσχετους. Με την λογική κοιτάμε μπροστά πρέπει να τα ακουμπάμε κάθε τρία χρόνια στους αμερικάνους και  κινέζους, για να δουλεύουμε ουσιαστικά τα ίδια προγράμματα. Με τα windows 95 η επιστροφή ήταν δύσκολη στα windows 3.11 από θέμα προγραμμάτων και hardware .  To ίδιο με τα windows XP δύσκολα γυρνούσες στα windows 98. Μεγάλο βήμα μπροστά από κάθε άποψη. Σχεδόν όλα τα καινούρια προγράμματα και  hardware είναι ακόμα συμβατά με windows XP και αυτό το εκτιμώ αφάνταστα. 

Ναι αλλα τι σχεση εχουν ολα αυτα που λες με το θεμα?Το οτι εσυ δεν εισαι ευχαριστημενος με καμια εκδοση στα win 

δεν εχει σχεση με το τοπικ.

Ασχετο τελειως και ανιαρο να προσπαθεις να μας πεισεις για ενα λειτουργικο που πλεον ειναι 10 και βαλε χρονια.

Το οτι εσυ το εχεις συνηθισει δεν αναιρει το γεγονος οτι τα 7 ειναι καλυτερο λειτουργικο.

Αληθεια με αυτο το φρου φρου και αρωματα τι εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάει και η Microsoft για αντιμονοπωλιακές πρακτικές; Αυτοι που κλειδωσαν εναν ολοκληρο κόσμο στο .doc και δεν εδιναν το specification με τιποτα, και αυτοι που προσπαθουν να κλειδωσουν τον κόσμο στο wmv; Ειναι σαν η Βόρεια Κορέα να διαμαρτύρεται για παρατυπιες στην εκλογική διαδικασία σε άλλες χωρες.

Sorry αλλα ειναι πολυεθνικη καπιταλιστικη εταιρια που προσπαθει να διαφυλαξει τα συμφεροντα της γιατι απο αυτο βγαζει.Τωρα απο την αλλη οι χρηστες θελουν να χρησιμοποιουν το doc οπως αναφερεις σε αλλα προγραμματα ασχετα με το office τζαμπα αρα δεν κερδιζει πουθενα η ms οποτε που το μονοπωλιο στης πατεντες της και στο οτι θελει κερδη απο αυτο..Ναι εκανε μονοπωλιακες τακτικες οπως σχεδον ολες οι εταιριες στην Αμερικη αλλα τα εκανε οταν ο ανταγωνισμος ηταν ανυπαρκτος οχι σημερα..Επισης θα ηθελα να ηξερα ποσο μεγαλο ειναι αυτο το ποσοστο που επηρεαστηκε απο το μονοπωλιο της ms.Γιατι αλλο να μου λεει καποιος υπαρχουν 4 εκδοσεις office απο 4 διαφορετικους κατασκευαστες που τις χρεωνουν και η Ms κανει καμπανιες και βαραει τιμες τσιχλας αρα πουλαει και αλλο να μου λες η Ms πουλαει ενω οι αλλοι τζαμπα αρα εχει το μονοπωλιο...Ναι εχει μονοπωλιο γιατι στην τελικη οι χρηστες εκει εξω το επιλεξανε...Αφου εινα καλυτερο και μπλα μπλα μπλα...Αν ο ανταγωνισμος ειχε κατι παρομοιο και καλυτερο και ειχε και ελπιδες να το πουλησει τοτε ναι μαζι σου/σας αλλα συνηθως δεν μπορει να το πουλησει γιαυτο το δινει και τζαμπα...Το doc ειναι πατεντα της ms θες να το χρησιμοποιεις πληρωνε ποσοστο στην Ms δεν θες βρες αλλο αρχειο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα χαρά φιλικό είναι το περιβάλλον των XP. Έκανα σύγκριση και με τα windows 7. Σιγά τις διαφορές. Αλλά πόσο πιο φιλικό χρειάζεται να είναι ένα λειτουργικό. Καταντά παιδαριώδες.  Γιατί να πληρώσω επιπλέον χρήματα. Τα προγράμματα μου τρέχουν μια χαρά σε XP. Τα  backup των XP είναι πιο γρήγορο αφού η εγκατάσταση τους καταλαμβάνει λιγότερο χώρο. Έχω περισσότερη μνήμη διαθέσιμη για προγράμματα. Η εκκίνηση είναι πολύ γρηγορότερη. Για κάθε πρόβλημα που αντιμετωπίζω, υπάρχει απίστευτη υποστήριξη στο internet σε σύγκριση με τα υπόλοιπα λειτουργικά. Γενικά τον υπολογιστή τον θέλω για να τρέχω τα προγράμματα που μου είναι χρήσιμα. Τώρα τα φρου φρου και αρώματα των επόμενων λειτουργικών είναι για παντελώς άσχετους. Με την λογική κοιτάμε μπροστά πρέπει να τα ακουμπάμε κάθε τρία χρόνια στους αμερικάνους και  κινέζους, για να δουλεύουμε ουσιαστικά τα ίδια προγράμματα. Με τα windows 95 η επιστροφή ήταν δύσκολη στα windows 3.11 από θέμα προγραμμάτων και hardware .  To ίδιο με τα windows XP δύσκολα γυρνούσες στα windows 98. Μεγάλο βήμα μπροστά από κάθε άποψη. Σχεδόν όλα τα καινούρια προγράμματα και  hardware είναι ακόμα συμβατά με windows XP και αυτό το εκτιμώ αφάνταστα. 

 

Τα windows xp δεν μπορείς να τα συγκρίνεις με windows 8 σε ταχύτητα. Όντως είναι ποιο βαριά, αλλα στο πυρήνα υπάρχουν ποιο δύσκολη αλγοριθμοι για την καλύτερη λειτουργία του λειτουργικού. Είναι και ένα σορό ακόμα αλλα δεν θα τα αναλύσω.

 

Αν σου αρέσουν τα xp, δεν μπορω να σου αλλάξω γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Καλά θα κάνει η microsoft να φτιάξει κανά λειτουργικό της προκοπής γιατί εκτός από τα windows 95 και τα windows XP δεν έχουμε δει κάτι πραγματικά εντυπωσιακό για πολλά χρόνια." -> Φυτίλι 

"Όλοι εσείς που λέτε ότι τα windows xp ήταν τα καλύτερα θέλω να ακούσω πραγματικά γιατι το λετε. Μην μου πειτε το περιβάλλον ήταν ποιο φιλικό κτλπ. Όλες οι εκδόσεις των windows εκτός απο τα vista έχουν βελτιώσεις σε μεγάλο η μικρό βαθμό.

Και αν ακόμα τα xp ήταν τα τα καλύτερα πρέπει να κοιτάμε μπροστά. Η τεχνολογία αλλάζει συνέχεια." -> Σπίθα

 

"Μα χαρά φιλικό είναι το περιβάλλον των XP. Έκανα σύγκριση και με τα windows 7. Σιγά τις διαφορές. Αλλά πόσο πιο φιλικό χρειάζεται να είναι ένα λειτουργικό. Καταντά παιδαριώδες. Γιατί να πληρώσω επιπλέον χρήματα. Τα προγράμματα μου τρέχουν μια χαρά σε XP. Τα backup των XP είναι πιο γρήγορο αφού η εγκατάσταση τους καταλαμβάνει λιγότερο χώρο. Έχω περισσότερη μνήμη διαθέσιμη για προγράμματα. Η εκκίνηση είναι πολύ γρηγορότερη. Για κάθε πρόβλημα που αντιμετωπίζω, υπάρχει απίστευτη υποστήριξη στο internet σε σύγκριση με τα υπόλοιπα λειτουργικά. Γενικά τον υπολογιστή τον θέλω για να τρέχω τα προγράμματα που μου είναι χρήσιμα. Τώρα τα φρου φρου και αρώματα των επόμενων λειτουργικών είναι για παντελώς άσχετους. Με την λογική κοιτάμε μπροστά πρέπει να τα ακουμπάμε κάθε τρία χρόνια στους αμερικάνους και κινέζους, για να δουλεύουμε ουσιαστικά τα ίδια προγράμματα. Με τα windows 95 η επιστροφή ήταν δύσκολη στα windows 3.11 από θέμα προγραμμάτων και hardware . To ίδιο με τα windows XP δύσκολα γυρνούσες στα windows 98. Μεγάλο βήμα μπροστά από κάθε άποψη. Σχεδόν όλα τα καινούρια προγράμματα και hardware είναι ακόμα συμβατά με windows XP και αυτό το εκτιμώ αφάνταστα." -> FIRE!!!!

 

 

Δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος μαλωσουμε Ο καθένας εκφράζει την γνώμη του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In 2008, Microsoft made the entire documentation for the binary Office formats freely available for download and granted any possible patents rights for use or implementations of those binary format for free under the Open Specification Promise.[14] Previously, Microsoft had supplied such documentation freely but only on request

 

wikipedia.com

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα χρόνια έχω συνηθίσει να βλέπω εταιρειούλες να παρακαλάνε την Microsoft ...... 

..... την Microsoft να παρακαλάει άλλους ;   ...... ποτέ !

Ρε πως αλλάζουν τα πράγματαααααααα ......  η Microsoft στην απ' έξω ..... coooooooolllllllllllllll 

 

Ο βασιλιάς του Software ........  ενάντια στον βασιλιά του internet .......   ενδιαφέρον.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τακτική που ακολουθεί απέναντι στην παλτφόρμα των windows phone, έρχεται σε ευθεία αντιπαράθεση με αυτή που ακολουθεί απέναντι στο iOS.  Γιατί; 

 

 

 

"Google doesn’t particularly care what operating system you use to view its ads or engage with its sites; it just wants to pull you in. Google pumps money into Android mainly to ensure that companies like Apple and Microsoft can’t push its properties off of smartphones."

 

 

http://www.wired.com/business/2012/12/why-google-loves-ios/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παγκόσμιο μονοπώλιο η μα απειλεί τρίτη εταιρεία πως θα την στείλει στις αντιμονοπωλιακές αρχές!!!
 
Τα ξέρει πάρα πολύ καλά τα κατατόπια στην συγκεκριμένη αρχή... και τώρα θέλει να τα δει και από την απέναντι πλευρά.
 
Ξέρεις τι είναι εκεί που ...κ έδερνες ξαφνικά να αρχίζουν να σε δέρνουν; Φοβάσαι μήπως στο τέλος σε .... κιόλας.

 

Λογικός ο εκνευρισμός τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oh noes! Google Maps isn't working on Windows Phone

 

Πάνε και τα maps.Σφαλιάρα στην Microsoft αλλά δυστυχώς και στους καταναλωτές.


http://www.androidcentral.com/oh-noes-google-maps-isn-t-working-windows-phone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...