Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Η Google μπλοκάρει παράνομα την πρόσβαση στο YouTube από τα Windows Phone


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ χαίρομαι που τα windows phone έχουν κώλυμα, γιατί ακριβοπλήρωσα τα windows mobile το 2004 και 2007 με χίλια δυο προβλήματα και τεράστια έλλειψη χρήσιμων εφαρμογών. Τελικά βρήκα την υγειά μου με το iPhone το 2009 και από τότε το δοξάζω και το εκτιμώ αφάνταστα. 

 

Καλά θα κάνει η microsoft να φτιάξει κανά λειτουργικό της προκοπής γιατί εκτός από τα windows 95 και τα windows XP δεν έχουμε δει κάτι πραγματικά εντυπωσιακό για πολλά χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χαίρομαι που τα windows phone έχουν κώλυμα, γιατί ακριβοπλήρωσα τα windows mobile το 2004 και 2007 με χίλια δυο προβλήματα και τεράστια έλλειψη χρήσιμων εφαρμογών. Τελικά βρήκα την υγειά μου με το iPhone το 2009 και από τότε το δοξάζω και το εκτιμώ αφάνταστα. 

 

Καλά θα κάνει η microsoft να φτιάξει κανά λειτουργικό της προκοπής γιατί εκτός από τα windows 95 και τα windows XP δεν έχουμε δει κάτι πραγματικά εντυπωσιακό για πολλά χρόνια. 

οτι να ναι ομως

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά θα κάνει η microsoft να φτιάξει κανά λειτουργικό της προκοπής γιατί εκτός από τα windows 95 και τα windows XP δεν έχουμε δει κάτι πραγματικά εντυπωσιακό για πολλά χρόνια. 

 

Όλοι εσείς που λέτε ότι τα windows xp ήταν τα καλύτερα θέλω να ακούσω πραγματικά γιατι το λετε. Μην μου πειτε το περιβάλλον ήταν ποιο φιλικό κτλπ. Όλες οι εκδόσεις των windows εκτός απο τα vista έχουν βελτιώσεις σε μεγάλο η μικρό βαθμό.

 

Και αν ακόμα τα xp ήταν τα τα καλύτερα πρέπει να κοιτάμε μπροστά. Η τεχνολογία αλλάζει συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η MS χρειαζεται επιγοντος σεμηναρια απο τη ΔΕΗ!

Πως να ενσωματωνεις ολα τα χαρατσια σ'ενα λογαριασμο,που δε μπορεις να τον αποφυγεις!

Θες chrome στα windows?Πληρωσε για ολα,ειδαλλως no support στα windows για τα προιοντα σου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε τη φουκαριάρα τη μικροαπαλή τι έπαθε; Τι της έκαναν οι αλήτες;

 

Όχι τίποτε άλλο αλλά παίρνει στο λαιμό της και τους κατέχοντες κινητό με win.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα χαρά φιλικό είναι το περιβάλλον των XP. Έκανα σύγκριση και με τα windows 7. Σιγά τις διαφορές. Αλλά πόσο πιο φιλικό χρειάζεται να είναι ένα λειτουργικό. Καταντά παιδαριώδες.  Γιατί να πληρώσω επιπλέον χρήματα. Τα προγράμματα μου τρέχουν μια χαρά σε XP. Τα  backup των XP είναι πιο γρήγορο αφού η εγκατάσταση τους καταλαμβάνει λιγότερο χώρο. Έχω περισσότερη μνήμη διαθέσιμη για προγράμματα. Η εκκίνηση είναι πολύ γρηγορότερη. Για κάθε πρόβλημα που αντιμετωπίζω, υπάρχει απίστευτη υποστήριξη στο internet σε σύγκριση με τα υπόλοιπα λειτουργικά. Γενικά τον υπολογιστή τον θέλω για να τρέχω τα προγράμματα που μου είναι χρήσιμα. Τώρα τα φρου φρου και αρώματα των επόμενων λειτουργικών είναι για παντελώς άσχετους. Με την λογική κοιτάμε μπροστά πρέπει να τα ακουμπάμε κάθε τρία χρόνια στους αμερικάνους και  κινέζους, για να δουλεύουμε ουσιαστικά τα ίδια προγράμματα. Με τα windows 95 η επιστροφή ήταν δύσκολη στα windows 3.11 από θέμα προγραμμάτων και hardware .  To ίδιο με τα windows XP δύσκολα γυρνούσες στα windows 98. Μεγάλο βήμα μπροστά από κάθε άποψη. Σχεδόν όλα τα καινούρια προγράμματα και  hardware είναι ακόμα συμβατά με windows XP και αυτό το εκτιμώ αφάνταστα. 


Όλοι εσείς που λέτε ότι τα windows xp ήταν τα καλύτερα θέλω να ακούσω πραγματικά γιατι το λετε. Μην μου πειτε το περιβάλλον ήταν ποιο φιλικό κτλπ. Όλες οι εκδόσεις των windows εκτός απο τα vista έχουν βελτιώσεις σε μεγάλο η μικρό βαθμό.

Και αν ακόμα τα xp ήταν τα τα καλύτερα πρέπει να κοιτάμε μπροστά. Η τεχνολογία αλλάζει συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Καλά θα κάνει η microsoft να φτιάξει κανά λειτουργικό της προκοπής γιατί εκτός από τα windows 95 και τα windows XP δεν έχουμε δει κάτι πραγματικά εντυπωσιακό για πολλά χρόνια." -> Φυτίλι
 
"Όλοι εσείς που λέτε ότι τα windows xp ήταν τα καλύτερα θέλω να ακούσω πραγματικά γιατι το λετε. Μην μου πειτε το περιβάλλον ήταν ποιο φιλικό κτλπ. Όλες οι εκδόσεις των windows εκτός απο τα vista έχουν βελτιώσεις σε μεγάλο η μικρό βαθμό.

Και αν ακόμα τα xp ήταν τα τα καλύτερα πρέπει να κοιτάμε μπροστά. Η τεχνολογία αλλάζει συνέχεια." ->
Σπίθα
 

"Μα χαρά φιλικό είναι το περιβάλλον των XP. Έκανα σύγκριση και με τα windows 7. Σιγά τις διαφορές. Αλλά πόσο πιο φιλικό χρειάζεται να είναι ένα λειτουργικό. Καταντά παιδαριώδες. Γιατί να πληρώσω επιπλέον χρήματα. Τα προγράμματα μου τρέχουν μια χαρά σε XP. Τα backup των XP είναι πιο γρήγορο αφού η εγκατάσταση τους καταλαμβάνει λιγότερο χώρο. Έχω περισσότερη μνήμη διαθέσιμη για προγράμματα. Η εκκίνηση είναι πολύ γρηγορότερη. Για κάθε πρόβλημα που αντιμετωπίζω, υπάρχει απίστευτη υποστήριξη στο internet σε σύγκριση με τα υπόλοιπα λειτουργικά. Γενικά τον υπολογιστή τον θέλω για να τρέχω τα προγράμματα που μου είναι χρήσιμα. Τώρα τα φρου φρου και αρώματα των επόμενων λειτουργικών είναι για παντελώς άσχετους. Με την λογική κοιτάμε μπροστά πρέπει να τα ακουμπάμε κάθε τρία χρόνια στους αμερικάνους και κινέζους, για να δουλεύουμε ουσιαστικά τα ίδια προγράμματα. Με τα windows 95 η επιστροφή ήταν δύσκολη στα windows 3.11 από θέμα προγραμμάτων και hardware . To ίδιο με τα windows XP δύσκολα γυρνούσες στα windows 98. Μεγάλο βήμα μπροστά από κάθε άποψη. Σχεδόν όλα τα καινούρια προγράμματα και hardware είναι ακόμα συμβατά με windows XP και αυτό το εκτιμώ αφάνταστα." -> FIRE!!!!
 

 

Όπως προείπαν κάποιοι θέλω να ακούσω την πλευρά της google αλλά νομίζω ότι όντως είναι μεγάλη "π....α" από πλευρά της... 
Ξέρω ότι η MS δεν είναι αγία αλλά όχι και έτσι... :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

1) Ο λογος που απο οτι θυμαμαι οτι ολοι σχολιαζουν και ειχε γινει το μεγαλο θεμα ειναι οτι η M$ εβαζε υποχρεωτικα τον Internet explorer στα windows. Κατι που κακως εκανε αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο.

 

Οι πραγματικοι και σοβαροι λογοι που ειχε κατηγορηθει η MS ειναι η εξης:

 

α) Απαγορευε στους συνεργατες της να χρησιμοποιουν software ανταγωνιστων. πχ να ερθει το pc με chrome προεγκατεστημενο.

(εδω θα μπρορουσε να ισχυριστει οτι επηρεαζουν την αποδοση και την φημη του λειτουργικου. π.χ iOS VS Flash. Αν και διαφωνω....)

 

β) Απαγορευε στους συνεργατες της να παρεχουν υπηρεσιες σε ανταγωνιστες της.

(σ.σ. Εδω πραγματικα δεν υπαρχει καμια δικαιολογια ειναι για μενα η πιο βαρια κατηγορια)

 

Απλα στο θεμα του IE η MS ισχυριζοταν οτι ειναι κομματι του λειτουργικου και για αυτο τραβηξε η δικη και πηρε μεγαλη δημοσιοτητα. Ειπαμε η MS δεν ειναι παναγιτσα και τιμωρηθηκε για αυτο.

 

σ.σ.

Τα πραγματα ειναι οπως τα θυμαμαι. Μπορει να κανω και καποιο λαθος. Αν ξερει καποιος ας με διορθωσει.

 

 

 

Το να κοιταμε τι εκανε η MS στο παρελθον για να δικαιολογησουμε μια αλλη απαραδεκτη τακτικη ειναι λαθος!. Η Google κακως λειτουργει με αυτον τον τροπο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να πληρώσω επιπλέον χρήματα. Τα προγράμματα μου τρέχουν μια χαρά σε XP.

Πολύ καλά κάνεις και αν με ρώταγες για καινούργιο μηχάνημα χωρίς να σου χρειάζεται, θα σε συμβούλευα να κρατήσεις το ίδιο. Αυτό δεν ακυρώνει τα πλεονεκτήματα των 7 όμως.

Τα  backup των XP είναι πιο γρήγορο αφού η εγκατάσταση τους καταλαμβάνει λιγότερο χώρο.

 

Εννοείς πως κάνεις back-up και τον φάκελο των windows; Γιατί αν εννοείς την εγκατάσταση του λειτουργικού, δεν υπάρχει κάποια διαφορά στον χρόνο εγκατάστασης.

Έχω περισσότερη μνήμη διαθέσιμη για προγράμματα. Η εκκίνηση είναι πολύ γρηγορότερη.

Η προσωπική εμπειρία χρήσης του υπολογιστή σου δεν ακυρώνει τα πλεονεκτήματα των 64-bit και την σαφώς ανώτερη διαχείριση πολλαπλών επεξεργαστών. "Περιέργως", με τα 7 έχω περισσότερη μνήμη διαθέσιμη για προγράμματα.

Τώρα τα φρου φρου και αρώματα των επόμενων λειτουργικών είναι για παντελώς άσχετους.

Τι εννοείς φρου φρου και αρώματα;
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...