Προς το περιεχόμενο

laser εκτυπωτής για εκτύπωση ebook φθηνότερη από βιβλιοπωλείο


liaguris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχε στο νου σου φίλε ότι και το κόστος του ίδιου του μηχανήματος θα πρέπει να συνυπολογίζεται στο κόστος της εκτύπωσης..

 

π.χ. αν αναμένεται να σου βγάλει 10.000 εκτυπώσεις, στο ανά μονάδα κόστος θα πρέπει να προσθέσεις και το κόστος του εκτυπωτή..

π.χ. 300? ευρώ 30.000 λεπτά  δηλαδή 3λεπτά ανά σελίδα επιπλέον κόστος αν σου βγάλει π.χ. 10.000 εκτυπώσεις..

 

και εγώ νομίζω ότι η πρόταση τω παιδιών να έρθεις σε συμφωνία με φωτοτυπάδικο είναι η καλύτερη λύση στα δεδομένα που θέτεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ παιδιά δεν παίρνω εκτυπωτή , νομίζω δεν συμφέρει . Η θα μάθω να διαβάζω από τον υπολογιστή μου τα ebook ( πράγμα πολύ κουραστικό ) η θα τα εκτυπώνω σε βιβλιοπωλείο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 5 λεπτά εκτυπωση διπλής οψης και το χαρτί δικό τους ,μην το συζητάς καν.Μπορεί να μπαίνουν και μέσα

Τι εννοείς μπορεί να μπαίνουν και μέσα ;

 

Οι λαμογιές που πέφτουν με τους εκτυπωτές :  http://hardforum.com/showthread.php?t=1678755

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ πως 5 λεπτά για εκτύπωση σελίδας α4 διπλής όψης μου φαίνεται υπερβολικά μικρό κόστος.Εδώ να φανταστείς αν δεν κάνω λάθος παίρνουν 20 λεπτά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ παιδιά δεν παίρνω εκτυπωτή , νομίζω δεν συμφέρει . Η θα μάθω να διαβάζω από τον υπολογιστή μου τα ebook ( πράγμα πολύ κουραστικό ) η θα τα εκτυπώνω σε βιβλιοπωλείο .

Γιατί δεν αγοράζεις ένα ebook reader. Οι τιμές ξεκινάν από 60Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν αγοράζεις ένα ebook reader. Οι τιμές ξεκινάν από 60Ε

Εάν υπάρξει κάποιο ebook reader το οποίο έχει γρήγορο επεξεργαστή , δεν κολλάει στο σκρολαρισμα όταν υπάρχουν εικόνες στο αρχείο που διαβάζω , ανοίγει οποιοδήποτε τύπο αρχείου ( pdf , djvu , ... ) χωρίς πρόβλημα , μου επιτρέπει να επεξεργαστώ το αρχείο που διαβάζω ( δημιουργία σελιδοδεικτών , δημιουργία σχημάτων , υπογράμμιση κειμένου , ... ) οποιουδήποτε τύπου και να είναι και χωρίς κάποιο πρόβλημα να μπορώ να το αποθηκεύσω με τις αλλαγές , έχει οθόνη από 10 ίντσες και πάνω , έχει μνήμη από 32 GB και πάνω ( η τουλάχιστον μπορεί να γίνει τέτοια επέκταση στην μνήμη ) , το κόστος φόρτισης της μπαταρίας του για το διάβασμα ενός βιβλίου στοιχίζει λιγότερο από το να εκτυπώσω το ίδιο το βιβλίο  , τότε πιστεύω πως αξίζει ο κόπος να αγοράσω αυτό το ebook reader  .

Αν ξέρει κάποιος ότι υπάρχει τέτοιος ebook reader να μου το πει . Βέβαια υπάρχουν και tablet που πληρούν τις προηγούμενες προϋπόθεσης που έθεσα για τον ebook reader , και αν ξέρετε κάποιο πείτε μου .

 

ΟΚ παιδιά δεν παίρνω εκτυπωτή , νομίζω δεν συμφέρει . Η θα μάθω να διαβάζω από τον υπολογιστή μου τα ebook ( πράγμα πολύ κουραστικό ) η θα τα εκτυπώνω σε βιβλιοπωλείο .

Λάθος . Το ξανασκέφτηκα . Αφήνω ακόμα ανοιχτό το ενδεχόμενο να αγοράσω εκτυπωτή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...