Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω εκτυπωτή που μπορώ να γεμίζω τα μελάνια μόνος μου


orestis000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το είχα ψάξει και παλαιότερα αλλά δεν είχα βγάλει άκρη. Συγκεκριμένα ψάχνω ένα μοντέλο εκτυπωτή ο οποίος να μπορεί να παίρνει μελάνια τα οποία θα μπορώ να τα ξαναγεμίζω. Θυμάμαι παλιά μου είχαν πει για 2-3 μοντέλα αλλά ήτα πατέντες κτλ. συν του ότι δεν θυμάμαι ποια ακριβώς ήταν. Ξέρετε κάποιο μοντέλο; Επίσης ξέρετε από που μπορώ να προμηθευτώ το μελάνι; Μου είχαν πει και το απλό μελάνι από τα βιβλιοπολεία δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα ψάξει και παλαιότερα αλλά δεν είχα βγάλει άκρη. Συγκεκριμένα ψάχνω ένα μοντέλο εκτυπωτή ο οποίος να μπορεί να παίρνει μελάνια τα οποία θα μπορώ να τα ξαναγεμίζω. Θυμάμαι παλιά μου είχαν πει για 2-3 μοντέλα αλλά ήτα πατέντες κτλ. συν του ότι δεν θυμάμαι ποια ακριβώς ήταν. Ξέρετε κάποιο μοντέλο; Επίσης ξέρετε από που μπορώ να προμηθευτώ το μελάνι; Μου είχαν πει και το απλό μελάνι από τα βιβλιοπολεία δουλεύει.

 

Είναι πολλοί εκτυπωτές που μπορείς να γεμίζεις μελάνια. Εγώ έχω το πολυμηχάνημα hp officejet 6500 που παίρνει τα μελάνια hp 920( 4 χωριστά). Παραγγέλνω μελάνια από ebay κοστίζουν 8 ευρώ όλα μαζί (με τα έξοδα αποστολής). Κάθε μπουκάλι έχει 30 ml και το δοχείο  χωράει 8ml. Οπότε σκέψου ότι κάνεις περιπου 4 γεμίσματα σε κάθε χρωμα. Τα ίδια μελάνια κάνουν και για το hp officejet 4500. 

 

Πες για ποιον εκτυπωτή ενδιαφέρεσαι μήπως μπορώ να δω αν γεμίζουν.

Αν δεν έχεις βρει κάτι πες αν θες πολυμηχάνημα ή εκτυπωτή και μέχρι πόσα χρήματα δίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μελάνι εννοείται δεν θα αγοράσεις από το βιβλιοπωλείο. Μπορεί να δουλέψει αλλά θα σου καταστρέψει τον εκτυπωτή κάποια στιγμή.

Θα αγοράσεις μια φιάλη με συμβατό με το μοντέλο του εκτυπωτή σου μελάνι. Ψάχνοντας στο google θα βρεις άπειρα αποτελέσματα είτε από Ελλάδα είτε από ebay.

 

 

Όλοι οι εκτυπωτές μπορούν να ξαναγεμιστούν με μελάνι. Οπότε το ερώτημα που πρέπει να θέσεις είναι σε ποιους γίνεται πιο εύκολα και οικονομικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...