Προς το περιεχόμενο

Δωρεαν Photobook (+3,75eur εξοδα αποστολης)


xaniamike

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως έκανα και σελίδες με 6 φωτό και μια χαρά φαίνονται....Τώρα για χρώμα, κάτι φόντα κ.λπ που είχε δεν μου άρεσαν και το έκανα όλο μαύρο \m/

Γαμεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πρώτο softcover είναι εντελώς μαύρο; Το παρέλαβε κάποιος σε τέτοιο χρώμα; Ποιό από τα χρώματα του εξώφυλλου είναι κάπως "υποφερτό";

 

Δεν υπάρχει τρόπος να πειράξει κάποιος την πίσω σελίδα του εξώφυλλου; (Να πάρει φωτογραφία εκεί ή άλλο χρώμα).

 

Στα δύο που έφτιαξα επέλεξα ένα με λευκά εξώφυλλα και ένα με γαλάζια και το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό, κατά τα γούστα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ πλήρωσα με Paypal και μου ήρθε επιβεβαιωτικό email από paypal, στο mymemory στο order status μου δείχνει ότι δεν έχω παραγγείλει τίποτα και αν πάω στο photobook που έφτιαξα με αφήνει να το παραγγείλω με την προσφορά!

Δεν έπρεπε να ενημερώνεται άμεσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ πλήρωσα με Paypal και μου ήρθε επιβεβαιωτικό email από paypal, στο mymemory στο order status μου δείχνει ότι δεν έχω παραγγείλει τίποτα και αν πάω στο photobook που έφτιαξα με αφήνει να το παραγγείλω με την προσφορά!

Δεν έπρεπε να ενημερώνεται άμεσα;

 

Πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο, στείλε τους μήνυμα και θα απαντήσουν αμέσως.

Κι εγώ δεν είχα πάρει μήνυμα επιβεβαίωσης στην πρώτη παραγγελία, τους έγραψα και απάντησαν ότι η παραγγελία είναι ΟΚ και το σύστημα τους δείχνει ότι έφυγε το επιβεαιωτικό που δεν πήρα ποτέ, ενώ στο δεύτερο όλα ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο, στείλε τους μήνυμα και θα απαντήσουν αμέσως.

Κι εγώ δεν είχα πάρει μήνυμα επιβεβαίωσης στην πρώτη παραγγελία, τους έγραψα και απάντησαν ότι η παραγγελία είναι ΟΚ και το σύστημα τους δείχνει ότι έφυγε το επιβεαιωτικό που δεν πήρα ποτέ, ενώ στο δεύτερο όλα ΟΚ.

Τους έστειλα email και μου απάντησαν:

 

"Thank you for your email. Your order is currently 'Pending' so it is just confriming all the details currently, you will receive an email as soon as the order is confirmed. Sorry for any inconvenience caused."

 

αλλά και τώρα ακόμα στο order history δεν μου δείχνει τίποτα στο δε paypal μου γράφει: 

 

Business Name:   mymemory.com ltd

 Email:   [email protected]  

Order Amount:   -£3.99 GBP

Fee amount:   £0.00 GBP Net amount:   -£3.99 GBP  

Item amount:   £3.99 GBP

Sales Tax:   £0.00 GBP Shipping:   £0.00 GBP

Handling:   £0.00 GBP

Quantity:   1  

Date:   Jan 20, 2013

Time:   21:48:16 GMT+02:00

 

Status:   Pending  

Order Expiration Date:   Feb 18, 2013 21:48:16 GMT+02:00  

 

Shipping Address:   No Address Provided

 

Είναι ΟΚ?

 

Τώρα που παρήγγειλα άλλο photobook, αλλά με πιστωτική όμως, έδειξε αμέσως σωστά αυτή τη δεύτερη  παραγγελία...

Τι να έγινε λάθος με το Paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τον starter.

Έκανα παραγγελία , μόνο που έκανα το λάθος και ανέβασα τις φωτο σαν Fast Uploader και όχι σαν Top Quality Uploader.

Μετά στα image properties παρατήρησα μια μείωση της ανάλυσης σε σχέση με αυτές που ανέβασα  αργότερα σαν Top Quality Uploader

Τους έστειλα mail ερωτώντας τι με συμβουλεύουν να κάνω και μου απάντησαν ότι η ποιότητα της εκτύπωσης θα είναι η ίδια.

Εγώ αυτό δεν το καταλαβαίνω γιατί από το image properties προκύπτει ότι ποιότητα της εκτύπωσης δεν θα είναι η ίδια.

Τέλος πάντων η διαφορά είναι μικρή . Αντί να πάρω 300 dpi για το συγκεκριμένο μέγεθος (20x20) , θα πάρω 250 dpi.

Ολες τις φωτο τις ειχα κροπάρει απο πριν τετράγωνες και εβαζα μονο μια ανά σελίδα.

Εδώ η απάντηση :

"The photo's themselves will be printed in top quality. The low quality is just for 'web viewing' when they are  actually printed they will come out the same quality as they would have done if you used the top quality uploader."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε το photobook! Εκπληκτική δουλειά! δεν το περιμενα τοσο καλό ποιοτικώς. και ταχύτατη αποστολή. 14/1 το έφτιαξα, 16/1 μου το έστειλαν κ σήμερα έφτασε! 8 μέρες και αν βγάλουμε και τις αργίες, 6-7 μέρες έκανε μόνο να έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε το photobook! Εκπληκτική δουλειά! δεν το περιμενα τοσο καλό ποιοτικώς. και ταχύτατη αποστολή. 14/1 το έφτιαξα, 16/1 μου το έστειλαν κ σήμερα έφτασε! 8 μέρες και αν βγάλουμε και τις αργίες, 6-7 μέρες έκανε μόνο να έρθει.

Κι μενα το ταχυδρομησαν στις 16 αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση.. σε ποια περιοχη βρισκεσαι. Εγω κεντρο Αθηνων αλλα ακομα τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραιά εγώ. Το χρώμα που είχα επιλέξει είναι μαύρο και τελικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Πιάσε τον ταχυδρόμο σου κ ρώτα τον ή ενημερωσε τον να μην αφήνει δέματα στην πολυκατοικία κ να αφήνει απλά ειδοποίηση κ να πας να το παραλάβεις μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραιά εγώ. Το χρώμα που είχα επιλέξει είναι μαύρο και τελικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Πιάσε τον ταχυδρόμο σου κ ρώτα τον ή ενημερωσε τον να μην αφήνει δέματα στην πολυκατοικία κ να αφήνει απλά ειδοποίηση κ να πας να το παραλάβεις μόνος σου.

Επιτελους χθες ημερα παρασκευη παρελαβα κι εγω μετα απο μια βδομαδα και κατι.

 

ηρθε η σειρα μου να πω κι εγω ενα ευχαριστω στον εμπνευστη του θεματος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...