Προς το περιεχόμενο

Δωρεαν Photobook (+3,75eur εξοδα αποστολης)


xaniamike

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λειτουργει ακομη το κουπονι παντως.. το βραδυ δεν λειτουργουσε οντως..

παω για το 3ο..

1000 μπραβο στον ts και να φανταστει κανεις οτι επειδη εχω κανει παραγγελια παλαιοτερα απο εκει μου στελνουν newsletter (το οποιο σβηνω επιτοπου οπως και τα περισσοτερα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λειτουργει ακομη το κουπονι παντως.. το βραδυ δεν λειτουργουσε οντως..

παω για το 3ο..

1000 μπραβο στον ts και να φανταστει κανεις οτι επειδη εχω κανει παραγγελια παλαιοτερα απο εκει μου στελνουν newsletter (το οποιο σβηνω επιτοπου οπως και τα περισσοτερα..)

 

Οντως τωρα λειτουργει το κουπονι, ενω ολο το πρωι δεν το δεχοταν!

 

Δεν πηγε αδικος ο κοπος ολο το πρωι που εφτιαχνα το photobook! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω ,

παρηγγειλα το πρωτο και μου ηρθε μεσα σε 5 μερες, μετα αλλα 2 στις 11/1 αλλα δεν εχω λαβει τιποτα ακομα ουτε καν ειδοποιηση .

Παιζει να ηρθε το κουριερ και να εφυγε χωρις να αφησει ειδοποιητηριο ? Θυμαται κανεις ποιο ταχυδρομειο τα φερνει , να παρω να ρωτησω ?

Στο live chat μου ειπαν να ψαξω εδω τι παιζει γιατι αυτοι τα εχουν στειλει απο τις 16/1 :confused: ειναι δηλαδη 15 μερες που εχουν περασει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To photobook έρχεται σε φάκελο που το φέρνει ο ταχυδρόμος (ΕΛΤΑ) και όχι εταιρεία courier.

Αφού σου είπαν ότι τα έστειλαν από 16/1, έπρεπε να είχαν έρθει, αλλά περίμενε λίγες μέρες ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κάτι?

 

Τι μισές φωτογραφίες μου τις βγάζει σε νορμάλ ποιότητα και τις άλλες μισές τις δείχνει χάλια σα να τις έχει συμπιεσμένες.

Επίσης κάποιες φωτογραφίες τις ανέβασε σε ύποπτα γρήγορο χρόνο για 5 MB.

 

Μήπως έκανα καμία βλακεία στις ρυθμίσεις upload?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πάντως που το 1ο αλμπουμ το ανεβασα όλο με fast upload το ποιοτικο αποτέλεσμα ήταν μια χαρά! ακόμα και φωτό από fb κατεβασμένη που έβαλα, ήταν μια χαρά η ποιότητα εκτύπωσης.

 

Το έδειξα σε κάτι φίλες χθες το photobook και με έβαλαν κ μέχρι τις 1μιση το βράδυ φτιάχναμε άλμπουμ για να παραγγείλουν και αυτές! Σημερα μου ήρθε ειδοποίηση ότι ένα άλμπουμ που έφτιαξα στις 28/1 το έστειλαν. για να δω πότε θα παραλάβω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω κι εγω κατι χωρις να γινει αφορμη για τα γνωστα παλι.... Πηρα το photobook και πληρωσα μεσω "amazon payments" (συνδεεσαι κανονικα με τα στοιχεια λογαριασμου του αμαζον για να πληρωσεις κλπ)!

Και τελικα η χρεωστικη της Πειραιως εμφανισε προμηθεια!

 

31/01/2013     ΠΡΟΜ.ΣΥΝΑΛ.ΑΓΟΡΑΣ     amazonpayments.co.uk am azon.co.u
ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥGB     -0,07 EUR   

 

Τονιζω (το γνωστο) οτι σε αγορες απευθειας απο το αμαζον με πωλητη το αμαζον δεν υπαρχει καμια τετοια προμηθεια στην συγκεκριμενη καρτα (ουτε και την "ενσωματωνει" καποιος στην "τιμη"). Θα μου πειτε λογικο ηταν, δεν ειναι πωλητης το αμαζον, απλα επειδη δεν εχω δει καποια σχετικη αναφορα τωρα τελευταια (αν υπαρχει σχωρεστε με :P) το γραφω ως απλη αναφορα και μονο (και γιατι ειχα μια κρυφη ελπιδα ή απορια αν θα ισχυσει η μη επιβολη προμηθειας και εδω, κατι που δεν ισχυει τελικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω κι εγω κατι χωρις να γινει αφορμη για τα γνωστα παλι.... Πηρα το photobook και πληρωσα μεσω "amazon payments" (συνδεεσαι κανονικα με τα στοιχεια λογαριασμου του αμαζον για να πληρωσεις κλπ)!

Και τελικα η χρεωστικη της Πειραιως εμφανισε προμηθεια!

 

31/01/2013     ΠΡΟΜ.ΣΥΝΑΛ.ΑΓΟΡΑΣ     amazonpayments.co.uk am azon.co.u

ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥGB     -0,07 EUR   

 

Τονιζω (το γνωστο) οτι σε αγορες απευθειας απο το αμαζον με πωλητη το αμαζον δεν υπαρχει καμια τετοια προμηθεια στην συγκεκριμενη καρτα (ουτε και την "ενσωματωνει" καποιος στην "τιμη"). Θα μου πειτε λογικο ηταν, δεν ειναι πωλητης το αμαζον, απλα επειδη δεν εχω δει καποια σχετικη αναφορα τωρα τελευταια (αν υπαρχει σχωρεστε με :P) το γραφω ως απλη αναφορα και μονο (και γιατι ειχα μια κρυφη ελπιδα ή απορια αν θα ισχυσει η μη επιβολη προμηθειας και εδω, κατι που δεν ισχυει τελικα).

 

Συμπτωματικά, σήμερα μου τηλεφώνησε ένας υπάλληλος της Πειραιώς, σχετικά με το γραπτό ερώτημα που είχα καταθέσει το ΣΑ 26/1, για το γνωστό θέμα της προμήθειας (έξοδα συναλλάγματος) σε αγορές σε συνάλλαγμα, που έχουμε συζητήσει σε άλλα threads.

 

Έχω αναρτήσει τη συνομιλία και τα συμπεράσματα στο θέμα αυτό.

 

Φυσικά, καταρρέει ο μύθος, για ειδική σχέση της κάρτας Πειραιώς με το αγγλικό Αμαζον, αλλά και πάλι η απάντηση που μου έδωσαν δεν φαίνεται να ταιριάζει ακριβώς με την περίπτωσή σου, αλλά, ενδεχομένως, να υπάρχουν και άλλα στοιχεία που δεν τα γνωρίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το #2 που σου απαντησε: α) δεν αποκλειει το ενδεχομενο να επιβαλλεται καποια αλλη προμηθεια για αγορες μεσω ιντερνετ σε καταστηματα εξωτερικου και ξενο νομισμα (που πραγματι ισχυει για ολες τις αγορες πλην της μοναδικης περιπτωσης που ανεφερα εγω και πολλοι αλλοι πριν) και β) ισως να μην υφισταται η "ειδικη σχεση" πραγματι (δε θυμαμαι καποιον να λεει κατι περι "σχεσης" ή "συνεργασιας-συμφωνιας" αν αυτο εννοεις παντως), γιατι εφοσον ισχυει το #1 που σου ειπε δεν αποκλειεται να μην επιβαλλεται η προμηθεια καθως το αμαζον κοβει αποδειξεις με ελληνικο ΑΦΜ (αρα ναι μεν πληρωνεις σε λιρες αλλα οχι "στο εξωτερικο", 2 προϋποθεσεις που οπως τις παρεθεσες φαινεται να πρεπει να ισχυουν και οι 2 ταυτοχρονα για την επιβολη της προμηθειας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να μεταφέρω και να συνεχίσω εδώ τη σχετική συζήτηση, και πολύ περισσότερο που είμαστε off topic, αλλά έχεις παρακολουθήσει όλες τις σχετικές συζητήσεις και θυμάσαι ότι πολλοί υποστήριξαν ότι "υπάρχει ειδική σχέση της Πειραιώς με το Άμαζον" προφανώς γιατί είτε έτσι το θεώρησαν είτε κάπου το διάβασαν και το μετέφεραν. Όπως έχω ξαναπει, είναι προφανές ότι αυτό δεν μπορεί να ισχύει για μια τράπεζα, από το σύνολο εκείνων της ΕΕ, και μόνο για ένα συγκεκριμένο υποκατάστημα της γνωστής αλυσίδας.

 

Με την απάντηση που μου έδωσε, μετά από επιμονή και συζήτηση με κάποιο προιστάμενο που ρώτησε, δίνεται μια εύλογη απάντηση για το θέμα αλλά δεν γνωριζω εάν ισχύει, όπως έγραψα στο θέμα, και γιαυτό ζήτησα την επιβεβαίωση από εκείνους που χρησιμοποιούν τις κάρτες της τράπεζας.

 

Σε ότι αφορά στο δεύτερο μέρος της τοποθέτησής σου, έχω ισχυρές αντιρρήσεις γιατί, εάν δεχθούμε ότι αυτό συνέβαινε, τότε και η Eurobank θα έπρεπε να δέχεται την απόδειξη του "ελληνικού" Άμαζον και να μην χρεώνει προμήθεια, ενώ τη χρεώνει κανονικά.

 

Σε παρακαλώ, όμως, να μην συνεχίσουμε εδώ, για να μην κατηγορηθούμε ότι ξεφεύγουμε από το θέμα.

 

Όταν βρω χρόνο, θα συμπληρώσω τον οδηγό με τις σημερινές απαντήσεις για την Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα κι εγώ ένα ολόδιο με αυτό που είχα παραγγείλει, τελευταία στιγμή πανεύκολα!

Ενώ νόμιζα πριν πως ήθελε στήσιμο ξανά από την αρχή...!

πως το έκανες ακριβώς?

Με άλλο λογαριασμό και share?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως το έκανες ακριβώς?

Με άλλο λογαριασμό και share?

Ακριβώς.

Κάνεις πρώτα share από το "My Creations".

Copy το λινκ προς το άλμπουμ σου.

Log out με τον παλιό λογαριασμό και Log in με τον νέο λογαριασμό.

Paste το λινκ από το άλμπουμ σου.

Add to cart, βάζεις τον κωδικό, πληρώνεις και προχωράς στην παραγγελία!

Πλήρωσα και τα 2 με το ίδιο paypal χωρίς κανένα πρόβλημα!

 

Ελπίζω να βοήθησα, έστω και την τελευταία στιγμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τώρα φτιάχνω στο πόδι ένα για μια φίλη κυριολεκτικά δουλειά της τελευταίας στιγμής! :P αραγε η προσφορά τελειώνει στις 12 ώρα ελλάδος ή ώρα αγγλίας; :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...