Προς το περιεχόμενο

Lenovo Z580 (i5/6g/1tb/GT635M) 599 ευρώ - Κωτσόβολος


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες σπανια γραφω,αλλα...οταν βλεπω κατι καλο δε μπορω να μεινω στην απ'εξω,το λαπιτοπιο ειναι απλα κορυφη για τα χρηματα του και να ξερετε οτι η η καρτα που φοραει ειναι μια επανακυκλοφορημενη gt-555 που επαιζε σ'ενα alienware προσφορα απο public...απλα πολυ καλη για τα χρηματα που προσφερεται.Σε συγκρισεις ειναι καλυτερη ακομη και απο amd ati 7650,7670,6750 ενω βρισκεται στα ιδια επιπεδα και λιγο χειροτερη απο μια 6770.Για τους πιο απαιτητικους το θεμα οπως παντα ειναι τι μνημες φοραει αν ειναι ddr3 η ddr5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις διαθεση αντιπαραθεσης:

Καλυτερο το Ι3 απο το Ι5 με ιδια καρτα γραφικών;

οντως πολυ καλη τιμη και specs το ACER αλλα ειναι ACER.

Και σε περιπτωση βλαβης (που ειναι πολυ πιθανο λογω του οτι ειναι ACER) καλυπτει η αντιπροσωπεια; Εδω ειχα προβληματα με λαπτοπς ACER αγορασμενα απο ελλαδα ποσο μαλλον αυτο που ειναι απο εξωτερικο

Δεν υπαρχει αντιπαραθεση, το ποσο "προσφορα" ειναι κατι εχει να κανει και με την τιμη, οποτε "αναλογικά" λεω ηταν παρομοια αν οχι καλυτερη περιπτωση (σαν καθαρη δυναμη εννοειται ειναι καλυτερη αυτη).

Μου έπεσε το σαγόνι με το acer.

Αλήθεια τα γερμανικά laptop τι πληκτρολόγιο έχουν?

Αγγλικά ή και άλλους χαρακτήρες?

Ναι ειναι λιγο διαφοροποιημενα τα πληκτρολογια. Προσωπικα το γερμανικο layout με χαλαει αλλα οπως θα δεις εδω αρκετοι συμφορουμιτες εχουν προτεινει ευκολες και οικονομικες λυσεις. (εχω την εντυπωση οτι το συγκεκριμενο το ειχα ξανααναφερει μαζι με διαφορα αλλα τουμπανακια στο θεμα του alienware παντως).

 

Απίστευτη προσφορά!

 

και ακόμα κάποιοι αμφισβητούν και μιλάνε για εξωτερικό και ACER...

 Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλη, απιστευτη ομως δεν ειναι με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο χτες ψαχνω για  λαπτοπ... νομιζω οτι δεν εχει νοημα να περιμενω αλλό...

το  μόνο ερώτημα είναι ο κωτσόβολος το δώσει σε 24 άτοκες ή πρεπει να το πάρω απο ελεκτρο ...

και μια επέκταση εγγύησης φυσικα ...

 

ελεγα να πάω μέχρι 500-550 αλλα νομίζω οτι αξίζει η υπερβαση καθώτι υπάρχουν άτοκες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο χτες ψαχνω για  λαπτοπ... νομιζω οτι δεν εχει νοημα να περιμενω αλλό...

το  μόνο ερώτημα είναι ο κωτσόβολος το δώσει σε 24 άτοκες ή πρεπει να το πάρω απο ελεκτρο ...

και μια επέκταση εγγύησης φυσικα ...

 

ελεγα να πάω μέχρι 500-550 αλλα νομίζω οτι αξίζει η υπερβαση καθώτι υπάρχουν άτοκες

παρ το "χθες" , φιλε μου...

 

μακαρι να δουμε και αλλα τετοια κομματια, στις γιορτες, παντως δεν προκειται να νιωσεις οτι κακως το πηρες, αυτο στο εγγυωμαι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που πήγα σήμερα το απόγευμα στο κατάστημα στη Συγγρού για να το δω απο κοντά δεν το είχαν!

 

και απο χτες ψαχνω για  λαπτοπ... νομιζω οτι δεν εχει νοημα να περιμενω αλλό...

το  μόνο ερώτημα είναι ο κωτσόβολος το δώσει σε 24 άτοκες ή πρεπει να το πάρω απο ελεκτρο ...

και μια επέκταση εγγύησης φυσικα ...

 

ελεγα να πάω μέχρι 500-550 αλλα νομίζω οτι αξίζει η υπερβαση καθώτι υπάρχουν άτοκες

Ο Κωτσόβολος δίνει μέχρι 30 άτοκες δόσεις αλλά μόνο με πιστωτική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που πήγα σήμερα το απόγευμα στο κατάστημα στη Συγγρού για να το δω απο κοντά δεν το είχαν!

 

 

Ο Κωτσόβολος δίνει μέχρι 30 άτοκες δόσεις αλλά μόνο με πιστωτική κάρτα.

πηγα απο κωτσο, όντως 30 άτοκες.

δεν το ειχαν τελείωσε, παραγγελία σήμερα, παραδοση μαγούλα 24/12 και μου είπαν πριν τη πρωτοχρονια παραλαβή θεσσαλονίκη.

 

ελπιζω να το παρω τότε.

βλακεία που δεν το παρηγγειλα χτες online να το δεσμευσω...

 

ξερει κανείς γιατί τοση διαφορά στις τιμές?

το πρώτο το ξέρει κανείς το μαγαζι?

 

https://www.skroutz.gr/c/107/guarantee.html?from=catspan&keyphrase=%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%85%CE%B7%CF%83%CE%B7+lenovo

 

για επέκταση μιλαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφορα είναι στο 40 απο εκεί όπως είπα και στην άλλη συζήτηση...

http://www.insomnia.gr/topic/468958-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B1-%CE%B4%CF%8D%CE%BF-lenovo-%CE%AE-dell/

 

αλλά μάλλον το πρώτο στο σκρουτζ δεν ειναι  pick&return ...

 

και το μαγαζί που αναφέρεται εδώ

Επέκταση κατευθείαν από την Lenovo: http://www.e-lenovo....sis.222266.html

 

δεν είναι η λενοβο αλλά ενα συνεργαζόμενο μαγαζί ....

 

 

απευθείας απο τη λενοβο είναι εδώ

http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/na/LenovoPortal/en_US/config.workflow:StartWarranty#.UNM7-6z-Kuo

 

αλλα πρέπει πρώτα να το πάρουμε για να βάλουμε σειριακό ...

 

χριστοφορε το πήρες εσυ τελικα?

Εχει και μια διαφορα ομως, περιπου στα 30ευρω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο μοντέλο γιατί δεν το βρίσκω στο lenovo exclusive να δω τα χαρακτηριστικά του σίγουρα;
Δεν το πουλαει το συγκεκριμενο καταστημα προφανως.

 

χριστοφορε το πήρες εσυ τελικα?

οχι, δεν εχω σκοπο να αλλαξω ΠΑΛΙ λαπτοπ αυτο το διαστημα :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα το συγκεκριμενο λαπτοπ.Καλες οι πρωτες εντυπωσεις αν και τα 8αρια ειναι πολυ δυσχρηστα.Κατα τα αλλα καλο πληκτρολογιο και γενικα η ποιοτητα κατασκευης.

Λιγο το touchpad με χαλαει γιατι ακομη δεν εχω βρει πως κανουν το scroll down με αυτο.

Η vga ειναι ddr3 και οχι ddr5.

 

A και απο οτι ειδα με το serial η επεκταση για 2 χρονια ειναι μολις 49$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ποιότητα ήχου τί λέει; Έχω κακομάθει άσχημα με τον ήχο του Toshiba A100-906 μου, το οποίο αν και 6ετίας ο ήχος του είναι απλά κορυφαίος για λαπτοπ αυτης της κατηγορίας (λέγε με Harman/Kardon). Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει αλλο λαπτοπ να ακούγεται τόσο καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παρηγγειλα σημερα και εγω για την αδερφη μου

Πιστευω θα της ειναι υπεραρκετο και θα κρατησει για χρονια. Ευελπιστω δηλαδη λογω ονοματος.

Ενα ΣΟΝΥ που ειχε VGN 3μιση ετων τα εφτυσε (καψιμο μαμας) και εψαχνε λαπτοπ.

Βασιζομαι στο ονομα και αξιοπιστια Lenovo κρινοντας απο το 7ετιας δικο μου που ειναι σκυλι (ακομη απο αυτο γραφω) με μονο θεμα τον χαμηλο ηχο (επειδη το ανεφερε ο φιλος παραπανω)

Ελπιζω το Ζ580 να εχει καλυτερο

Μπορουμε να γυρισουμε σε windows 7 απο 8; η υπαρχει αναλογος τροπος να παραμετροποιησουμε τα win 8 ωστε να φαινονται σαν 7;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ TOPIC STARTER

Επεξ/σία από mtzs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οφφτοπικ

Thanx m8.

Είμαι καθ'οδόν για ultrabook αλλά φοβάμαι ότι δεν θα τα δώσω ποτέ τελικά τα γκαφρά για το Transformer book  που θέλω (οοοοοταν βγει). Αυτό είναι το μόνο μηχάνημα που με κλόνισε συνασθηματικά εδώ και μήνες :) Πάντως στα μείον είναι ο ένας χρόνος εγγύηση, να το πούμε κι αυτό.  Btw, έχει χρειαστεί ποτέ κανείς σέρβις λενόβο να μας πει καμιά γνώμη;

 

 

αλλα τι μηχανηματάρα είναι αυτο το Transformer book.

Σίγουρα είναι η επόμενη μου αγορά

 

ξέρει κανείς τιμές και ποτε θα βγεί γιατι δεν βρηκα τπτ??

 

συγγνωμη για το οφφτοπικ

 

 

mtzs

 

τα 8 περνουν παραμετροποίηση με αλλα πρόγραμματα (πχ launcherς)

αλλά δωσε μια ευκαιρια στα 8 πειραξε τα λίγο και θα έρθουν στα μέτρα σου

 

και αυτό οφφτοπικ

 

 

η προσφορά είναι καλή θα παώ αυριο απο τοπικο Κωτσόβολο να παίξω λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...