Προς το περιεχόμενο

10 συχνά προβλήματα, πιθανές αιτίες και λύσεις.


Δεινόσαυρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, DOR1K1N είπε

Καλημερα.. Εχω μια καρτα ηχου Creative Sound BlasterX G6 Εξωτερική,οπου πλεον οταν κλεινει ο υπολογιστης (που συνδεεται με Usb με τον υπολογιστη,συνεχιζει να περναει ρευμα,κανει ενα Μπαπ και τον κλασσικο ηχο στα ηχεια (τζτζτζτζτζτζτζ μονιμο). Οταν ειναι ανοιχτος ο υπολογιστης λειτουργει σωστα και με αποδοση και ποιοτητα.. Επισης αν αφαιρω την καρτα ηχου και κλεισω τον υπολογιστη τα ηχεια ειναι ησυχα οπως θα επρεπε.. Υπαρχει καποια λυση,που να μην χρειαζεται πεταμα η καρτα?

Δοκίμασε με διαφορετικό USB καλώδιο.

Δοκίμασε σε διαφορετική USB θύρα. 

Εάν δε βρεις άκρη με τα καλώδια και τι θύρες ίσως θα πρέπει να δοκιμάσεις να αλλάξεις το firmware. Για περισότερα δες σε αυτά τα Links:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 453
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, JPaxilleas είπε

Δοκίμασε με διαφορετικό USB καλώδιο.

Δοκίμασε σε διαφορετική USB θύρα. 

Εάν δε βρεις άκρη με τα καλώδια και τι θύρες ίσως θα πρέπει να δοκιμάσεις να αλλάξεις το firmware. Για περισότερα δες σε αυτά τα Links:

σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου.. να εισαι καλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για να μην ανοίγω νέο θέμα, είπα να ρωτήσω εδώ, συγγνώμη αν είναι off-topic.

Έχω ένα laptop του οποίου τον φορτιστή όταν βάζω στην πρίζα βλέπω μια μικρή λάμψη, ακούω έναν ήχο και πέφτει ο διακόπτης (όχι ο γενικός). Κάποιες φορές το κάνει, όχι πάντα. Ο φορτιστής του λάπτοπ του αδερφού μου κάνει τα ίδια κάποιες φορές. Σε ένα άλλο σπίτι δεν έχει προβλήματα ο φορτιστής του αδερφού μου. Οι μόνες συσκευές με πρόβλημα είναι οι φορτιστές. Όσο έχω τον φορτιστή συνδεδεμένο με την πρίζα, ο διακόπτης δεν πέφτει. Με ερωτήσεις στο chatgpt, ένα πιθανό πρόβλημα είναι το inrush current. Αν πάρω αυτό εδώ, θα βοηθήσει; https://www.houseshop.gr/prizes-diakoptes/ucomen-priza-prostasia-ypertasis

Λέω να φέρω και ηλεκτρολόγο, απλά δεν ξέρω αν θα μπορέσω να τον φέρω αυτές τις μέρες, οπότε έλεγα μήπως δοκιμάσω αυτήν την λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα,

Στην δουλειά έχουμε εκτυπωτές που συνδέονται μέσω δικτύου. Έχουμε σε κάποια γραφεία κάτι HP 401 και έσκασε χθες τηλέφωνο πως εκεί που έβαζαν πολλαπλά PDF files για εκτύπωση και δεν υπήρχε πρόβλημα, τώρα όποτε κάνει το ίδιο, από τα 15 πχ. βγάζει τα 3. Σκέφτομαι για corrupted αρχείο/α ή να δω ρυθμίσεις printer στο que αλλά θέλω να ρωτήσω αν έχει δει κανείς κάτι αντίστοιχο με αυτούς τους εκτυπωτές. Όχι τίποτα άλλο απλά ο ΙΤ πρέπει να έχει τη λύση για όλα. 😐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...