Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τί να σου πω, πρώτη φορά μου τυχαίνει... είναι πάντως η πιο βαριά κάρτα που έχουν πιάσει τα χέρια μου μέχρι στιγμής. Ήθελα και 3 φαν τρομάρα μου :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Gigabyte στα νεα revision (rev2.0+) εχει προσθεσει το λαμακι που δειχνω στη φωτο για περισσοτερη σταθεροτητα. Το ιδιο αποτελεσμα ειχα και εγω ομως στην 7970 της gigabyte με το ιδιο λαμακι επισης...Μαλλον οτι να ναι... :mad:  :mad:

 

post-61034-0-10461000-1379068558_zpsf7b7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω evangelou και zaknafein γέρνουν επίσης  :-D  έτσι να μη χαλάμε τη παράδοση!



ε σε λιγο καιρο θα βλεπουμε κουτια με 9950 και ελπιζω να μην γερνουν και αυτες  :P  :P

αν δε γέρνουν δε θα είναι πραγματικές high end amd! 



Η Gigabyte στα νεα revision (rev2.0+) εχει προσθεσει το λαμακι που δειχνω στη φωτο για περισσοτερη σταθεροτητα. Το ιδιο αποτελεσμα ειχα και εγω ομως στην 7970 της gigabyte με το ιδιο λαμακι επισης...Μαλλον οτι να ναι... :mad:  :mad:

 

τι λαμάκια μας λες τώρα, αν δε γέρνει δεν δουλεύει σωστα :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ σωστά στην πρώτη φωτογραφία είναι η 7950 direct CU II v1 και μετά από λίγο καιρό από το υπερβολικό βάρος που είχε και στηριζόταν σε 4 βίδες γύρο από την GPU είχα θέμα με θερμοκρασίες και μου την άλλαξαν με την v2 η οποια είναι μέρα με την νύχτα και επιτέλους δεν είναι έτοιμη να ξηλωθεί από την μητρική...! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο cable management στο Z11, βάζω σε σπόιλερ & 2 fotos πριν τα συνημμένα για άμεση σύγκριση, πάνω η παλιά κάτω η νέα:

 

 

rvbkbb.png

 

 

Αυτό ήταν, με τα καλώδια που μαζεύτηκαν δεν μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο. Σκέτο βάσανο αυτό το κουτί τελικά...

 

Άλλαξα και θέσεις στα fan για να έχω στο rear το blue ledάκι, ενώ έβαλα το τοπ ως intake από exhaust που το 'χα μπας και δω κάποια βελτίωση στις θερμοκρασίες της μητρικής και τελικά χειροτέρεψαν...  :-( Αυτή η northbridge της 970A-UD3 θερμαίνεται πολύ και μου τη δίνει κάπως, θα πρέπει να σκεφτώ κάτι με καμιά μόντα για να της δίνω απευθείας αέρα. Στην αρχή είχα 35 idle και τώρα το HW Monitor μου αναφέρει 41 βαθμούς. :mad:  Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο ένα μικρό OC που έκανα στον 6300 και τον πήγα στα 3.8... 

 

Θα ποστάρω ξανά μόλις πάρω 2 140άρηδες για την οροφή και μάλλον θα τους κάνω & τους 2 exhaust.

post-101052-0-10914700-1379080101_thumb.jpg

post-101052-0-50706900-1379080105_thumb.jpg

post-101052-0-81965600-1379080109_thumb.jpg

post-101052-0-97966300-1379080111_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Cloud_7

 

 

Μια χαρά έγινε το cable management, το air flow δεν θα εμποδίζεται. Μη μασάς!

 

Μέγα λάθος να αλλάξεις τη ροή του άνω fan από exsaust σε intake. Χάλασε το flow, εξ ού και η άνοδος της θερμοκρασίας.

 

Στο northbridge της UD3 κι εγώ στους 34-35 βαθμούς είμαι σε idle. Δε τρέχει κάστανο!

 

 

* Γενικά πολύ όμορφο το Z11 Plus! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουκλιστικο το 350D! Ωραιος!

Κατι μου η πρωτη pic οτι πρεπει να γινεται "πανδαισια" απο τα καλωδια.. δεν εχει χωρο ο κουρσαρος απο πισω για κρυψιμο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουκλιστικο το 350D! Ωραιος!

Κατι μου η πρωτη pic οτι πρεπει να γινεται "πανδαισια" απο τα καλωδια.. δεν εχει χωρο ο κουρσαρος απο πισω για κρυψιμο?

απο πισω ειναι απλα τα ζορικα ειναι του fan controller και του τροφοδοτικου το μεγαλο γτ δν ειναι σχεδον καθολου ευκαμπτο και ψιλομαζευτικαν στην κατω πισω μερια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...