Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν θ' αρχισουν τα μαστορια στο πλαισιο να κανουν και cable management θα ναι και η πρωτη φορα που θα τους τιμησω με αγορα..

Δε νομίζω να έχουν λόγο το κάνουν...

 

Καλοδουλευτο φιλε! Δεν ειναι τιποτα παντως το cable management.. Λιγα βιντεο να δεις ή να βαζεις και να βγαζεις ενα ενα γινεται δουλεια.. 

Δεν έχεις άδικο, αλλά στη περίπτωση του φίλου που δεν νιώθει καθόλου βέβαιος και δεν έχει ξαναβάλει χέρι καλύτερα να μη το κάνει παρά να ανοίξει μεθαύριο θέμα "μάζεψα τα καλώδια χωρίς να πειράξω τπτ άλλο & τώρα ο υπολογιστής δείχνει μαύρη οθόνη".

Εξάλλου για cm πλαισίου είναι more than expected και ικανοποιητικότατο.

 

Καλοδούλευτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να έχουν λόγο το κάνουν...

 

Δεν έχεις άδικο, αλλά στη περίπτωση του φίλου που δεν νιώθει καθόλου βέβαιος και δεν έχει ξαναβάλει χέρι καλύτερα να μη το κάνει παρά να ανοίξει μεθαύριο θέμα "μάζεψα τα καλώδια χωρίς να πειράξω τπτ άλλο & τώρα ο υπολογιστής δείχνει μαύρη οθόνη".

Εξάλλου για cm πλαισίου είναι more than expected και ικανοποιητικότατο.

 

Καλοδούλευτο 

 

I know..

Θα 'ταν ενα κινητρο παντως για ν αγοραζα εστω κ μια φορα κατι απ αυτους.. :-(

 

Τα λαθη και οι μλκ3ιες ειναι προς οφελος της μαθησης, αν υπαρχει ορεξη και διαθεση φυσικα για εμπλουτισμο γνωσεων.. αυτο οσων αφορα το cable management by user.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο πολύ όμορφο αλλα να σου πω την αλήθεια το μάτι μου πήγε στην νεκροκεφαλή που λεει Gigabyte κολλάει πολυ ωραία :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλη την παρέα όπως σας είπα και χθες τα καλώδια φοβάμαι να τα φτιάξω μονος μου το μονο που έκανα ήταν να τα σπρώξω όσο γινότανε και να τα βγάλω από πίσω τώρα δεν έχουν μπόσικα μπροστά είναι τεντωμένα.

 

Για τον φωτισμό έχω πάρει από το e-shop.gr κάτι λάμπες led 30cd πράσινες και έχω βάλει μια να φωτίζει πάνω

όσο για το καλοριφέρ και τον προηγούμενο χειμώνα πάλι στο ίδιο σημείο είχα υπολογιστή και θερμοκρασίες είχα χαμηλές 30 βαθμούς σε cpu.

A και τους ανεμιστήρες τις h80i τους έχω βάλει να μπάζουν αέρα και οι 2 από πάνω να βγάζουν είναι Thermaltake 1800rpm

 

Σας ευχαριστώ όλους πάντως το μονο που με χαλάει είναι ότι δεν έχω θέση άλλοι πάνω στην μητρική να συνδέσω usb καλώδιο και οι 2 είναι πιασμένες και δεν μπορώ να συνδέσω σωστά την wifi/BT κάρτα τις gigabyte και δεν δουλεύει το BT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα καλώδιο στο χέρι, συνειδητοποίησε τί είναι (με τη βοήθεια του manual της μητρικής, αν χρειαστεί), δες που καταλήγει η άλλη άκρη, βγάλτο και ξαναβάλτο αμέσως. Κάνε το ίδιο για όλα τα καλώδια και στο τέλος θα είσαι έτοιμος να το λύσεις το pc και να το ξαναστήσεις από την αρχή πολύ καλύτερα από το πλαίσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα καλώδιο στο χέρι, συνειδητοποίησε τί είναι (με τη βοήθεια του manual της μητρικής, αν χρειαστεί), δες που καταλήγει η άλλη άκρη, βγάλτο και ξαναβάλτο αμέσως. Κάνε το ίδιο για όλα τα καλώδια και στο τέλος θα είσαι έτοιμος να το λύσεις το pc και να το ξαναστήσεις από την αρχή πολύ καλύτερα από το πλαίσιο.

 

Μην τον πιέζεις.

Μόνο αν το θέλει εκείνος θα το κάνει.

Αν δεν είναι σίγουρος για τον εαυτό του ας το αφήσει καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβες πόσο αργή διακασία είναι η παραπάνω; Βγάζοντας και βάζοντας σιγά σιγά ένα-ένα τα καλώδια, εκτός του ότι είναι safe, θα του φύγει σταδιακά και ο φόβος. Το πότε θα το κάνει είναι δικό του θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ αλλά μπορεί να ξεχαστεί-αγχωθεί σε κάποια φάση...

Δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι πλασμένοι να κάνουμε τα πάντα...

Αν νιώθει έτοιμος ας το κάνει.Αρκεί να είναι σίγουρος για αυτό που κάνει, γιατί μπορεί να προκαλέσει ζημιά χωρίς λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι απλα ολοι μας καναμε cm για πρωτη φορα...θα μαθει δεν ειναι τιποτα..

 

Ναι αλλά το θέλαμε μόνοι μας τουλάχιστον.

Ο insomniac είπε ότι δεν θέλει να τα πειράξει.

Τέσπα φτάνει το off topic από μενα:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπα δεν το έχω και φοβάμαι πολύ και έτσι μια χαρά είναι δεν με χαλάει άσε που μπορεί να κάνω καμιά ζημιά και μετά να μην ανοίγει.Οι λάμπες ναι είναι δυνατές βγάζουν αρκετό φως
Sent from my Lumia 920

 

θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο αν γνωρίζετε για να μην ανοίγω άλλο θέμα θέλω στο κουτί μου να βάλω ένα πανελακι που είναι σε μέγεθος floppy αλλα το κουτί δεν έχει τέτοια θέση υπάρχει κάτι που να μετατρέπει την θήκη cd-rom σε μέγεθος floppy???

Επεξ/σία από andreas443
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν το έχω και φοβάμαι πολύ και έτσι μια χαρά είναι δεν με χαλάει άσε που μπορεί να κάνω καμιά ζημιά και μετά να μην ανοίγει.Οι λάμπες ναι είναι δυνατές βγάζουν αρκετό φως

Sent from my Lumia 920

 

θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο αν γνωρίζετε για να μην ανοίγω άλλο θέμα θέλω στο κουτί μου να βάλω ένα πανελακι που είναι σε μέγεθος floppy αλλα το κουτί δεν έχει τέτοια θέση υπάρχει κάτι που να μετατρέπει την θήκη cd-rom σε μέγεθος floppy???

5.25" σε 3.5" adaptor θες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...