Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτά έπρεπε να έχει μέσα

 

έχεις κάτι διαφορετικό;;

JkcT0mx.jpg?1

οχι αυτα ειναι αλλα το sata που εχω βαλει στον δισκο δεν φτανει στο dvd rom και αναγκαστικα επρεπε να βαλω και το αλλο αλλα δεν υπαρχει υποδοχη στον τροφοδοτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου το έχασα   :fear:  

3χ6πιν πάνω στο τροφοδοτικό οκ  τα δυο sata και το ενα για ide 4πινο το παλιό οκ

 

και το 8πινο σωστά για την κάρτα

 

δεν εχει μεσα 2sata καλώδια;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ θα ρουφάει και θερμότητα/ζεστό αέρα απ' την κάρτα γραφικών κατά το gaming, κάτι που θα αυξάνει τα temps στη CPU.

Δεν θα εχει θεμα,διοτι ακριβως στα δεξια εχει ανεμιστηρα να φυσαει προς την cpu και την καρτα γραφικων ακριβως σχεδον αναμεσα τους.Ο αερας θα ανανεωνεται ταχυτατα σε συνδυασμο με το 120,140 δεν μπορω να διακρινω ακριβως του αριστερου φαν εξοδου που θα ρουφαει.Η διαφορα θα ειναι η ελαχιστη των ελαχιστων.

Φιλε booZe,καλοριζικο,και ειναι πολυ ομορφο.Εχεις μια πανεμορφη συνθεση.Απλη,και ομορφη.

Μου αρεσει το τροφοδοτικο,και το cable management που του εχεις κανει.

Σου ευχομαι να το χαρεις για αρκετο καιρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου το έχασα   :fear:  

3χ6πιν πάνω στο τροφοδοτικό οκ  τα δυο sata και το ενα για ide 4πινο το παλιό οκ

 

και το 8πινο σωστά για την κάρτα

 

δεν εχει μεσα 2sata καλώδια;; 

 

ειναι 4 υποδοχες που εχει το τροφοδοτικο

1) 4+4 cpu το οποιο ομως ειναι μαζι με το 24pin αρχικα

2)6+2 gpu αυτο ενταξει το εχω συνδεσει

3)1xSata

4)1xMolex

 

η θεση του 4+4 μενει κενη αλλα απο τα δυο σατα που εχει το τροφοδοτικο εγω θελω να χρησιμοποιησω και τα δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4+4 cpu το οποιο ομως ειναι μαζι με το 24pin αρχικα

 

εδώ ειναι το θέμα 

ερώτηση η υποδοχή αυτού του καλωδίου ειναι 6πιν ;;

εχεις η δεν εχεις δυο sata καλώδια με 6πιν ;;

 

σε ρωτάω γιατί έχω περίσσεμα από το δικό μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτι έχω καταλαβει το έχει το 2ο sata... απλα στις τρεις εξαπινες εισοδους του τροφοδοτικου  έχει 1Χvga, cable 1Xsata και 1Xmolex και δεν ξερει που να βαλει το δευτερο sata.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4+4 cpu το οποιο ομως ειναι μαζι με το 24pin αρχικα

 

εδώ ειναι το θέμα 

ερώτηση η υποδοχή αυτού του καλωδίου ειναι 6πιν ;;

εχεις η δεν εχεις δυο sata καλώδια με 6πιν ;;

 

σε ρωτάω γιατί έχω περίσσεμα από το δικό μου

 

ναι 6pin ειναι η υποδοχη του αλλα αν συνδεσω εκει το sata το τροφοδοτικο δεν ανοιγει καν!Να δοκιμασω να βαλω το molex εκει?Στις 6pin υποδοχες εχω 1xsata 1xmolex και στο 8pin εχει μπει vga!Mου μενει μια 6pin υποδοχη στην οποια ομως δοκιμασα να βαλω το sata αλλα δεν ανοιγει καν το τροφοδοτικο.Οταν το βγαλω λειτουργει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc τα έχει τα χρονάκια...αλλά είναι σκυλί σε γενικές γραμμές. Με τη πρώτη ευκαιρία θα του κάνω πλήρης αναβάθμιση ;)

 

 

 

Εάν έχετε ιδέες για επιμέρους βελτιώσεις είμαι ανοιχτός σε προτάσεις σας, καλύτερα με π.μ. για να μην χαλάσουμε το thread :)

 

To cable management στο συγκεκριμένο κουτί και όπως είναι έτσι στημμένο δε σηκώνει κάτι καλύτερο κατά με. Εάν κάποιος ξέρει κάνα κόλπο παραπάνω...ακούω.

 

Το πι-σι είναι: intel core2duo e6750 (2.66), με 8gb ram (800mhz), m/b gigabyte ga-x48-dq6, gpu nvidia gtx460 και dual ssd 120gb και 60gb με dual boot win7 pro 64-bit, και macosx mountain lion 10.8.2 

post-34343-0-54594600-1377900152_thumb.jpeg

post-34343-0-89744300-1377900161_thumb.jpeg

post-34343-0-22452200-1377900175_thumb.jpeg

post-34343-0-35774300-1377900184_thumb.jpeg

post-34343-0-18660700-1377900194_thumb.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα σπιραλ sata εχουν πολυ πλακα! Ναι οντως δεν μπορεις να κανεις κατι καλυτερο, δεν εχεις χωρο πισω να κρυψεις τιποτα δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα σπιραλ sata εχουν πολυ πλακα! Ναι οντως δεν μπορεις να κανεις κατι καλυτερο, δεν εχεις χωρο πισω να κρυψεις τιποτα δυστυχως.

 

δυστυχώς αυτό το αρκουδόκουτο μόνο εφέ είναι κατά άλλα μηδενικούς τρόπους τοποθέτησης καλωδίων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πολύ μου λέτε για τα καλώδια και για την σκόνη, θα ανεβάσω μία φωτογραφία για το πως είναι σήμερα το κουτί μου! Δείτε:
 

IMGP8012.JPG

 

... από πιο κοντά:

 

IMGP8013.JPG

 

...που τον έχω βάλει:
 

IMGP8014.JPG

 

Αυτή είναι η κατάσταση που επικρατεί σήμερα και αυτό το διάστημα. Θα ξανά βγάλω φωτογραφία μόλις βάλω τον ανεμιστήρα! 

 

Είναι κάπως καλύτερα; 

 

 

Υ.Γ. Όσο αναφορά το κουτί, σε λίγο καιρό θα τα αλλάξω όλα (μητρική, επεξεργαστή, format). Τότε θα αλλάξω και κουτί!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...