Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση που δεν ηξερα που αλλου να την κανω αλλά αφορά το κομμάτι το build/showcase anyway. Έχει ιδέα κανεις αν τα κατσαβίδια που έχει μέσα το πακέτο του iFixit ειναι επαρκή για τα PC πέρα από τα smartphones/tablets? Ή να κοιτάξω το σετάκι της Xiaomi? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 hours ago, thetiesthatbind said:

Ερώτηση που δεν ηξερα που αλλου να την κανω αλλά αφορά το κομμάτι το build/showcase anyway. Έχει ιδέα κανεις αν τα κατσαβίδια που έχει μέσα το πακέτο του iFixit ειναι επαρκή για τα PC πέρα από τα smartphones/tablets? Ή να κοιτάξω το σετάκι της Xiaomi? 

Αν λες για να στησεις απλα ενα pc το πιο βασικο ειναι ενα σταυροκαρσαβιδο και κατα προτιμηση σχετικα μακρυ. Δε θυμαμαι να το παρεχει το κιτ αυτο. Για να ανοιξεις κομματια του hardware που εχει μικρες βιδες και αλενοβιδες θα σου κανει. Καλυτερο κατσαβιδι εβερ αυτο που ερχοταν μαζι με τις ψυκτρες thermaltake macho. Ιδανικο μεγεθος, μαγνητικο, αντεχει. Δε ξερω αν υπαρχει ξεχωριστα καπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, deafman είπε

Αν λες για να στησεις απλα ενα pc το πιο βασικο ειναι ενα σταυροκαρσαβιδο και κατα προτιμηση σχετικα μακρυ. Δε θυμαμαι να το παρεχει το κιτ αυτο. Για να ανοιξεις κομματια του hardware που εχει μικρες βιδες και αλενοβιδες θα σου κανει. Καλυτερο κατσαβιδι εβερ αυτο που ερχοταν μαζι με τις ψυκτρες thermaltake macho. Ιδανικο μεγεθος, μαγνητικο, αντεχει. Δε ξερω αν υπαρχει ξεχωριστα καπου. 

Αρα να το τσιμπήσω το κιτάκι της iFix αντι του MI? Γενικα ασχολουμαι και αν χρειαστει θα φιξαρω κατι μονος οποτε γενικα το θεωρω χρησιμο kit. και για να ανοιγω λαπτοπ, κινητα κλπ αλλα και για το pc build σκέλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, thetiesthatbind said:

Αρα να το τσιμπήσω το κιτάκι της iFix αντι του MI? Γενικα ασχολουμαι και αν χρειαστει θα φιξαρω κατι μονος οποτε γενικα το θεωρω χρησιμο kit. και για να ανοιγω λαπτοπ, κινητα κλπ αλλα και για το pc build σκέλος 

Ναι αν ασχολιεσαι με τετοια πραγματα δε θα παει χαμενο. Αλλα καθαρα για pc builds βρες σωστο κατσαβιδι. Οχι πολυ χοντρη λαβη γιατι παντα καπου τυχαινει να πρεπει να σφηνωθεις αναμεσα σε πραγματα, μακρυ και με μαγνητη. καβατζα ισως καποιο απο αυτα που κανουν και γωνιες στην ακρη για τα δυσκολα σποτ. Αν βρω λινκ απο παραδειγμα θα το βαλω εδω.

Τωρα θα το πω και ας μου βγει το ονομα. Θυμαμαι απο jumbo κιτακι με λεπτες μυτες για τετοιες δουλιες μαζι με προεκταση και κοφτακι για δεματικα. Αληθεια εχει μπει στα βασικα μου εργαλεια το σετακι και ο κοφτης ειναι επικ. Ασχετο αλλα πρεπει να αναφερθει οτι υπαρχουν πολυ οικονομικες λυσεις που τυχαινει και να αξιζουν

Επεξ/σία από deafman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Ερώτηση που δεν ηξερα που αλλου να την κανω αλλά αφορά το κομμάτι το build/showcase anyway. Έχει ιδέα κανεις αν τα κατσαβίδια που έχει μέσα το πακέτο του iFixit ειναι επαρκή για τα PC πέρα από τα smartphones/tablets? Ή να κοιτάξω το σετάκι της Xiaomi? 

Για υπολογιστή και laptop δεν θα χρειαστείς τίποτα παραπάνω από ένα κιτ σαν το παρακάτω.

https://www.skroutz.gr/s/21009076/Kraft-Dele-Σετ-Κατσαβίδια-KD-10911-2τμχ.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2019 στις 8:24 ΜΜ, deafman είπε

Αν λες για να στησεις απλα ενα pc το πιο βασικο ειναι ενα σταυροκαρσαβιδο και κατα προτιμηση σχετικα μακρυ. Δε θυμαμαι να το παρεχει το κιτ αυτο. Για να ανοιξεις κομματια του hardware που εχει μικρες βιδες και αλενοβιδες θα σου κανει. Καλυτερο κατσαβιδι εβερ αυτο που ερχοταν μαζι με τις ψυκτρες thermaltake macho. Ιδανικο μεγεθος, μαγνητικο, αντεχει. Δε ξερω αν υπαρχει ξεχωριστα καπου. 

Thermalright μου εμεινε το κατσαβιδι απο την macho Zero που ειχα και εδωσα γιατι δεν χωραει στο Lian Li

IMG_20191230_083939.jpg

Επειδη τα Lian Li Bora Digital δεν τα βρισκω τι να βαλω σε aRGB 120 στο Lian LI o11 Dynamic Black

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Επειδη τα Lian Li Bora Digital δεν τα βρισκω τι να βαλω σε aRGB 120 στο Lian LI o11 Dynamic Black

Οι cougar ειναι πολύ καλοί 

https://www.skroutz.gr/c/674/case-fans/m/5760/Cougar/f/602973/120.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Οι cougar ειναι πολύ καλοί 

https://www.skroutz.gr/c/674/case-fans/m/5760/Cougar/f/602973/120.html

Τους βρηκα τελικα τους εκανα παραγγελια.

 

Case Cooler Lian Li Bora Digital RGB Set of 3 12 x 12 cm Black

ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΕΝΤΟΣ 0-3 ΗΜΕΡΕΣ

1

60.07 €

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλλαξε η χρονια ,αλλαξα και εγω κουτι.....ξανα......θα το κρατησω για κανα διμηνο και μετα;custom 2!Προς το παρων Sharkoon Pure Steel και καλη μας χρονιά!!!spacer.png

Επεξ/σία από dalain
  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dalain πόσο βαριέσαι και παίζεις με τα κουτιά; :P Εγώ αν αλλάζα κουτί αυτή την περιόδο και άφηνα το H700 θα πήγαινα στο Obsidian 500D. Μου αρέσει πολύ σαν κουτί. 

Για το Ryzen συστηματακι που εχω μου αρέσουν τα P400A, NR600, Corsair 110R (το πιο φθηνό από όλα) και το Sharkoon που πήρες, έτσι όπως το βλέπω κάνει ωραιο showcase. 

Ωστόσο δε θα αλλάξω ακόμη κουτί στο Ryzen και τείνω στο P400A αν δε τα τσιγκουνευτώ τα λεφτά αλλιως 110R με κλειστά μάτια. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Dalain πόσο βαριέσαι και παίζεις με τα κουτιά; :P Εγώ αν αλλάζα κουτί αυτή την περιόδο και άφηνα το H700 θα πήγαινα στο Obsidian 500D. Μου αρέσει πολύ σαν κουτί. 

Για το Ryzen συστηματακι που εχω μου αρέσουν τα P400A, NR600, Corsair 110R (το πιο φθηνό από όλα) και το Sharkoon που πήρες, έτσι όπως το βλέπω κάνει ωραιο showcase. 

Ωστόσο δε θα αλλάξω ακόμη κουτί στο Ryzen και τείνω στο P400A αν δε τα τσιγκουνευτώ τα λεφτά αλλιως 110R με κλειστά μάτια. 

Αδερφε δεν ειναι θεμα βαρεμαρας,δεν προλαβαινω να βαρεθω ετσι οπως τρεχω χαχα.Ειναι οτι θελω να δημιουργω συνεχεια κατι καινουριο,κατι διαφορετικο.Το κουτι αυτο ειναι προσωρινο μεχρι το επομενο καστομ....Δεν σημαινει ομως οτι δεν πρεπει να ειναι και συμαζεμμενο!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Silok είπε

Χωρίς τα τζάμια,η φωτό το αδικεί,είναι πιο σκούρο το μωβ αλλά αυνανίστηκε ο Δίας με το σκατόχρωμα,ειδικά με την Nikon βγαίνει μπλε

no glass.jpg

Extensions δεν έχεις για το cpu ? Πολύ όμορφο. Βγάλε και καμιά φωτό να πέφτει λίγο φως μέσα στο κουτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2020 στις 2:55 ΜΜ, Skrez1982 είπε

Extensions δεν έχεις για το cpu ? Πολύ όμορφο. Βγάλε και καμιά φωτό να πέφτει λίγο φως μέσα στο κουτί.

Ναι extension είναι,από Κίνα τις πήρα με τα χρώματα που ήθελα,έχω βγάλει αλλά δεν μου αρέσουν,δυστυχώς η compact που έχω το μωβ το δείχνει μπλε και του κινητού είναι να μην πω πως.
Όσο το λάτρεψα αυτό το κουτί για τους χώρους του άλλλο τόσο το μίσησα για το βάρος του.Χώρια που για κάθε μετακίνηση πρέπει να βγάζεις τζάμια γιατί δεν έχει από που να το πιάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2020 στις 11:47 ΜΜ, Silok είπε

Χωρίς τα τζάμια,η φωτό το αδικεί,είναι πιο σκούρο το μωβ αλλά αυνανίστηκε ο Δίας με το σκατόχρωμα,ειδικά με την Nikon βγαίνει μπλε

no glass.jpg

πολύ όμορφο! ποιο case είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...