Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, Skrez1982 είπε

Παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε λεντοταινια για μέσα στο κουτί μου(sharkoon puresteel rgb) ? Θα συνδεθεί πάνω στην tomahawk max σε argb. 

Εγώ μετά από αυτήν την ταινία που έβαλα δεν ξανά βάζω άλλη. Δεν μου αρέσει να φαίνονται τα leds. Θέλω να είναι σαν neon λάμπα δηλαδή να απλώνεται παντού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το παρακατω απλωνει λιγο,οπως λες.

Εβαλα ενα σε κουτι με τζαμι,πανω με το φως να χτυπαει προς τα κατω και κανει καλη δουλεια.Σε λευκο που το εχω τερμα ενταση το φωτιζει καλα το εσωτερικο,αν αυτο εννοεις με το να απλωνει.Αν μπει και ενα κατω να φωτιζει προς τα πανω,ξεχνας λεντοταινιες κτλπ

https://www.skroutz.gr/s/19613051/CoolerMaster-Universal-LED-Strip-RGB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο κάνει ?

https://www.e-shop.gr/phanteks-rgb-led-strip-combo-set-p-PER.817334

3 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Εγώ μετά από αυτήν την ταινία που έβαλα δεν ξανά βάζω άλλη. Δεν μου αρέσει να φαίνονται τα leds. Θέλω να είναι σαν neon λάμπα δηλαδή να απλώνεται παντού 

Μπορείς να μου δώσεις λινκ ? Συνδέεται στην μητρική ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Skrez1982 είπε

Κάτι τέτοιο κάνει ?

https://www.e-shop.gr/phanteks-rgb-led-strip-combo-set-p-PER.817334

Μπορείς να μου δώσεις λινκ ? Συνδέεται στην μητρική ?

https://www.caseking.de/en/phanteks-neon-digital-rgb-led-strip-1-m-mols-195.html

Έχει σε 2 μεγέθη. Έχω την εντύπωση ότι πήρα τα τελευταία από msystems γιατι πλέον δεν τα έχει καν στο site τους. 

Στην μητρική μου συνδέονται κανονικά. Πρέπει να έχει έξοδο D-led με 3 pins 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και την 1 μέτρο αλλά τόσο μεγάλη που είναι δεν έχω που να την βάλω..... 

41 λεπτά πριν, nikpoth είπε

Της έχει κ το κίτρινο μαγαζί ,1μ και 55cm και σε νορμάλ τιμή. 

Κίτρινο μαγαζί; eshop; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Έχω και την 1 μέτρο αλλά τόσο μεγάλη που είναι δεν έχω που να την βάλω..... 

Κίτρινο μαγαζί; eshop; 

Δεν ακούστηκε καλά να ξες χαχαχαχαχαχα

γιες

Επεξ/σία από alldaynews
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα κάποιες αλλαγές στο παλιό πλην τίμιο full tower μου, που δεν ξέρω και εγώ για ποιο λόγο δεν έχω αλλάξει ακόμα. Η κυριότερη αφορά την Radeon Vii της οποίας αντικατέστησα τους (ωραίους μεν, θορυβώδεις δε) ανεμιστήρες της με δυο Noctua F12. Κατά τα άλλα για να μην ξεπαραδιαστούμε τελείως, έπαιξε μπάλα η τιμιότατη Arctic. Όσον αφορά το αποτέλεσμα, προφανώς στο μάτι δεν είναι ό,τι καλύτερο, στην πράξη όμως αυτό είναι ψιλοαδιάφορο μιας και το κουτί δεν έχει τζάμι οπότε δεν φαίνεται και τίποτα. Αυτό που κέρδισα δεν έγκειται τόσο στις θερμοκρασίες (μικρές αλλαγές) όσο στο θόρυβο που μειώθηκε αισθητά παρόλο που έχω στοκ κούλερ στο 2700x. Ειδικά η RVII είναι πλέον τελείως αθόρυβη αφού και στο 100% οι Noctua δεν βγάζουν κιχ...

IMG-20191112-170340.jpg IMG-20191124-181224.jpg


Και μια εικόνα για το πως ήταν πριν

IMG-20190419-181205.jpg

Επεξ/σία από chrisde
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dalain είπε

Εγιναν καποιες αλλαγες σημερα!Εφυγε το πλεξιγκλας απο πισω και την θεση του πηρε ενα φυλλο αλουμινιου.Επισης αλλαξα διαδρομη στα καλωδια(ακομα δεν ειμαι ευχαριστημενος με αυτο) αλλα δυστυχως εσπασα τα cobs του  24πινου και ειναι ψιλοχαλια....Περιμενω καποια  καλωδια να συμμαζεψω και το 8πινο.Εφυγε και ο ssd και μπηκε ενας m.2.....Αυτα προς το παρον.....Επομενο βημα custom υδροψυξη;Θα δειξει!spacer.png

IMG_20191124_201719-01-2013x2624.jpeg

IMG_20191124_221402-01-2523x2702.jpeg

IMG_20191124_221402-01-2523x2702.jpeg

Πραγματικά πανέμορφο, είναι κρίμα να μην έχει custom υδροψυξη! 

Κάνε μια old school all copper (και tubes εννοώ), και θα είναι το απόλυτο steampunk!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dalain είπε

Εγιναν καποιες αλλαγες σημερα!Εφυγε το πλεξιγκλας απο πισω και την θεση του πηρε ενα φυλλο αλουμινιου.Επισης αλλαξα διαδρομη στα καλωδια(ακομα δεν ειμαι ευχαριστημενος με αυτο) αλλα δυστυχως εσπασα τα cobs του  24πινου και ειναι ψιλοχαλια....Περιμενω καποια  καλωδια να συμμαζεψω και το 8πινο.Εφυγε και ο ssd και μπηκε ενας m.2.....Αυτα προς το παρον.....Επομενο βημα custom υδροψυξη;Θα δειξει!spacer.png

IMG_20191124_201719-01-2013x2624.jpeg

IMG_20191124_221402-01-2523x2702.jpeg

IMG_20191124_221402-01-2523x2702.jpeg

Πολύ ωραία δουλειά και πολύ καλύτερο έτσι αντί του Πλέξι. 

Σχετικά με τα καλώδια εμένα μου αρέσει έτσι όπως είναι τώρα. Μου κάνει μια ωραία αντίθεση στο μάτι λόγο του χρώματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/11/2019 στις 10:54 ΠΜ, thetiesthatbind είπε

Τα κοψίματα που έγιναν;

συγνώμη για την καθυστέρηση σε μηχάνημα cnc τα σχέδια ηταν δικα μου σε τορνο τοπικο

Επεξ/σία από lawlezz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, vins είπε

Πραγματικά πανέμορφο, είναι κρίμα να μην έχει custom υδροψυξη! 

Κάνε μια old school all copper (και tubes εννοώ), και θα είναι το απόλυτο steampunk!

Δεν ηθελα να μπλεξω με custom υδροψυξη αλλα οπως δειχνει το πραμα προς τα εκει θα παω.....Αυτο σκεφτομουν και εγω,χαλκοσωληνες παντου!χαχαχα!

11 ώρες πριν, D1mm1s είπε

Πολύ ωραία δουλειά και πολύ καλύτερο έτσι αντί του Πλέξι. 

Σχετικά με τα καλώδια εμένα μου αρέσει έτσι όπως είναι τώρα. Μου κάνει μια ωραία αντίθεση στο μάτι λόγο του χρώματος.

Ναι νομιζω πως ετσι ειναι πιο ομορφο.Τα καλωδια ιδια θα μεινουν,απλα να sleevαρω το 8πινο θελω και να βαλω καινουρια χτενακια στο 24πινο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...