Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα μπορουσες να έχει κανει καλυτερη δουλεια με το συμμάζεμα των καλωδίων  .. αλλα επειδη είναι η πρώτη σου φορα (if you know what i mean) συγχωρήσε.... 

 

Μεγεια και καλοδούλευτο....

 

Το κουτι ποιο είναι.... διοτι φαίνεται κατώτερο του hardware που φιλοξενει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πολυ ωραιο φιλε μου και τα καλωδια οπως ειπε ο φιλος walker θα μπορουσε να ειχε γινει λιγο καλυτερη δουλεια!! :) οντως ποιο ειναι το κουτι σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πρώτη φορά  άψογος έκανες καλή δουλεια ,κόψε της κίτρινες ετικετουλες στο πάνω μέρος,και ίσως στο κάτω κομματι εκεί που φεύγουν τα καλώδια απο το τροφοδοτικό με μερικά δεματικα να βελτίωνες λίγο την εικόνα.

Φαντάζομαι επόμενη κίνηση μόλις ανασάνεις sleeeeeve 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το phantom 410.

 

Ειναι full modular τροφοδοτικο και ειναι λιγο δυσκολο να συμμαζευτουν τελειως. Επισης εχω και αρκετα καλωδια στην μητρικη για front panel, fan controller, led κτλ.. Αν ηταν μονο το 8πινο και 24πινο στην μητρικη, σιγουρα θα φαινοταν καλυτερο.

 

Πολλα κουτια που βλεπω, εχουν μονο αυτα τα δυο καλωδια στη μητρικη, και τιποτα αλλο.. Το κανουν για λογους αισθητικης και για την τελικη φωτογραφια ή ειναι ετσι μονιμα;

 

Τα κιτρινα γραφει οτι δε πρεπει να τα κοψω, δε ξερω γιατι.. Ειναι απο το καλωδια του cpu fan.

 

Sleeve κομματακι δυσκολο το κοβω.. Εξαλλου ειναι ωραια και ετσι που ειναι ολα μαυρο χρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα περισσότερα κουτιά ειναι καλά κρυμμένα να μην φαίνονται  

αν λες για pc που ειναι για επίδειξη μόνο,σίγουρα λειπεί και κάποιο καλώδιο από πάνω  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τους stock φιλε μου εχουν διαφορα στον θορυβο και στην αποδοση?

Ναι στον θόρυβο έχει αρκετή διαφορά αλλά από απόδοση ακόμα δεν το έχω ζορίσει για να σου πω :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ανεμιστηρες ειναι ενταξει ετσι οπως τους εχω, για τον αερα; Θελει να αλλαξω κατι;

 

 

 

Οι δυο ανεμιστηρες πανω και πισω, διωχνουν αερα. Εχει ακομα εναν μπροστα που φερνει αερα μεσα στο κουτι.

 

Οι ανεμιστηρες του cpu fan, ο αριστερος ( ετσι οπως κοιταμε στην φωτο ) διωχνει, ο δεξιος, φερνει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στον θόρυβο έχει αρκετή διαφορά αλλά από απόδοση ακόμα δεν το έχω ζορίσει για να σου πω :/

εγω σκεφτομαι να παρω τους ιδιους αλλα τους high perfomance.πιστευω θα κανουν καλυτερη δουλεια.

Οι ανεμιστηρες ειναι ενταξει ετσι οπως τους εχω, για τον αερα; Θελει να αλλαξω κατι;

νομιζω ειναι καλα φιλε μου δεν χρειαζεται να αλλαξεις κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...