Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλαξα κουτι στου μικρου και τα εσωτερικα.

Σημερα δεν ειχα ορεξη δεν εχω κανει καλη δουλεια στα καλωδια.

 

spacer.png

 

Αυτο ειχε πρωτα.

 

spacer.png

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Αλλαξα κουτι στου μικρου και τα εσωτερικα.

Σημερα δεν ειχα ορεξη δεν εχω κανει καλη δουλεια στα καλωδια.

spacer.png

Αυτο ειχε πρωτα.

spacer.png

Μεγειες και εγώ την ίδια μητρική έβαλα στου πατέρα σήμερα :P

Vsoc ανεβάζει πάνω από 0.9 ή εμένα είναι ανάπηρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Μεγειες και εγώ την ίδια μητρική έβαλα στου πατέρα σήμερα :P

Vsoc ανεβάζει πάνω από 0.9 ή εμένα είναι ανάπηρη;

Αμα σου πω δεν εχω μπει καθολου bios ουτε καν format δεν εκανα και βαριεμαι να κανω τωρα κατεβαζα Drivers και το τελευταιο Bios χωρις καν να ξερω αν ηδη το φοραει.

Πηρα σημερα την μητρικη με τον 2200G και μνημη εβγαλα μια απο το δικο μου για να το δουλεψω λεω να του παρω μια 8αρα 3000Mhz G.SKILL AEGIS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LLLEFTERIS είπε

Αμα σου πω δεν εχω μπει καθολου bios ουτε καν format δεν εκανα και βαριεμαι να κανω τωρα κατεβαζα Drivers και το τελευταιο Bios χωρις καν να ξερω αν ηδη το φοραει.

Πηρα σημερα την μητρικη με τον 2200G και μνημη εβγαλα μια απο το δικο μου για να το δουλεψω λεω να του παρω μια 8αρα 3000Mhz G.SKILL AEGIS

Πάρε του δυο 4αρες καλύτερα, crucial ballistic AT/LT. Με μια μόνο δεν θα πάει πουθενά λόγω APU.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα ειναι καλυτερο σετακι απο το 1150 που ειχα με 8αρα 1600 μνημη και G3260

2 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Πάρε του δυο 4αρες καλύτερα, crucial ballistic AT/LT. Με μια μόνο δεν θα πάει πουθενά λόγω APU.

Λογω οτι δεν θα εχει dual channel?

Ελεγα να του παρω τωρα μια 8αρα και αργοτερα ακομα μια.

Τι ειναι το APU ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Λογικα ειναι καλυτερο σετακι απο το 1150 που ειχα με 8αρα 1600 μνημη και G3260

Λογω οτι δεν θα εχει dual channel?

Ελεγα να του παρω τωρα μια 8αρα και αργοτερα ακομα μια.

Τι ειναι το APU ???

Επεξεργαστης με ενσωματωμένα γραφικά. Τα “καλά”, όχι της Intel.

Ναι λόγω dual channel. Όσο είναι με μια μνήμη θα έχει ίσως και σχεδόν τα μισά FPS σε σχέση με δυο.

Αν θες οικονομικές μνήμες πάρε τις 2Χ8 ballistic lt με κάπου 75 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Επεξεργαστης με ενσωματωμένα γραφικά. Τα “καλά”, όχι της Intel.

Ναι λόγω dual channel. Όσο είναι με μια μνήμη θα έχει ίσως και σχεδόν τα μισά FPS σε σχέση με δυο.

Αν θες οικονομικές μνήμες πάρε τις 2Χ8 ballistic lt με κάπου 75 ευρώ.

Αυτες

https://www.skroutz.gr/s/17501437/Crucial-Ballistix-Sport-LT-Red-16GB-DDR4-3000MHz-BLS2K8G4D30AESEK.html

Η αυτες

https://www.skroutz.gr/s/9519501/G-Skill-Aegis-16GB-DDR4-3000MHz-F4-3000C16D-16GISB.html

Με μπερδεψε το APU γιατι εχω ξεχωριστη καρτα αν και καποια στιγμη θα του βαλω κανονικο αφου δεν μου χρειαζονται τα γραφικα του επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Αυτες

https://www.skroutz.gr/s/17501437/Crucial-Ballistix-Sport-LT-Red-16GB-DDR4-3000MHz-BLS2K8G4D30AESEK.html

Η αυτες

https://www.skroutz.gr/s/9519501/G-Skill-Aegis-16GB-DDR4-3000MHz-F4-3000C16D-16GISB.html

Με μπερδεψε το APU γιατι εχω ξεχωριστη καρτα αν και καποια στιγμη θα του βαλω κανονικο αφου δεν μου χρειαζονται τα γραφικα του επεξεργαστη.

Τις πάνω ξεκάθαρα.

Μλκια μου, ξεχασα ότι είχες κάρτα, δεν θα είναι τόσο τραγικά με μια μνήμη, τα πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά sorry που γίνομαι λίγο offtopic, αυτά εδώ είναι ποιοτικά, για να αλλάξω τα καλώδια του τροφοδοτικού, ή μπα;

https://eustore.cablemod.com/product/cablemod-classic-modmesh-c-series-cable-kit-for-corsair-rmi-rmx/

 

Σας ευχαριστώ! (αν προτείνεται κάτι άλλο σε αυτό το εύρος τιμής, by all means!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, outlaw star είπε

Παιδιά sorry που γίνομαι λίγο offtopic, αυτά εδώ είναι ποιοτικά, για να αλλάξω τα καλώδια του τροφοδοτικού, ή μπα;

https://eustore.cablemod.com/product/cablemod-classic-modmesh-c-series-cable-kit-for-corsair-rmi-rmx/

Σας ευχαριστώ! (αν προτείνεται κάτι άλλο σε αυτό το εύρος τιμής, by all means!)

Γιατι δεν παιρνεις sleeves να περασεις στα καλωδια που εχεις και να το κανεις ακριβως το χρωμα που σου αρεσει;Εχει βεβαια καποια διαδικασια αλλα αξιζει τον κοπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dalain είπε

Γιατι δεν παιρνεις sleeves να περασεις στα καλωδια που εχεις και να το κανεις ακριβως το χρωμα που σου αρεσει;Εχει βεβαια καποια διαδικασια αλλα αξιζει τον κοπο

Να το κάνουμε λίγο πιο όμορφο οπτικά είπαμε αδερφέ, όχι να μείνουμε από καλώδια, δεν έχουμε όλοι το δικό σου μεράκι και ταλέντο :P (άσχετο, αλλά σήμερα έδειχνα σε ένα φίλο στη δουλειά, το ''κουτί'' από σωλήνες που φτιάχνεις, και μου έλεγε ότι είστε όλοι προβληματικοί :P :P)! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, outlaw star είπε

Να το κάνουμε λίγο πιο όμορφο οπτικά είπαμε αδερφέ, όχι να μείνουμε από καλώδια, δεν έχουμε όλοι το δικό σου μεράκι και ταλέντο :P (άσχετο, αλλά σήμερα έδειχνα σε ένα φίλο στη δουλειά, το ''κουτί'' από σωλήνες που φτιάχνεις, και μου έλεγε ότι είστε όλοι προβληματικοί :P :P)! 

Χαχα...Εγω παντως αυτη τη στιγμη αυτο κανω.....ξεκουμπωνω πινακια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...