Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 λεπτά πριν, Silok είπε

Το block του Barrow από που και γενικώς barrow?Μόνο aliexpress τα βρίσκω κι εκεί παίζει τελωνείο.
Πάντως απίθανο build,μπράβο σου

Δεν παίζει τελωνειο μιας και πριν 3 μερες παρελαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, alldaynews είπε

Δεν παίζει τελωνειο μιας και πριν 3 μερες παρελαβα

Βρήκα το block για την gigabyte 1080 g1 από το ευρωπαϊκό του site,τα υπόλοιπα δυστυχώς πρέπει να τα πάρω από ali μάλλον,έχεις κάποιο συγκεκριμένο store?

Επεξ/σία από Silok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Silok είπε

Το block του Barrow από που και γενικώς barrow?Μόνο aliexpress τα βρίσκω κι εκεί παίζει τελωνείο.
Πάντως απίθανο build,μπράβο σου

THANKS! το λουπ ειναι με parts απο barrow / ek / bitspower. τα barrow απο aliexpress συνηθως τα παίρνω . τελωνειο παιζει αμα τα αφησεις στην τυχη τους,

αμα μιλησεις με πωλητη και του πεις να γραψει στο πακετο κατω απο 23 δολλαρια που ειναι το οριο γιατι απο εκει κ πανω τρως τελωνειο μια χαρα παιρνανε ολα.

εκτος αν εισαι ατυχος και πεσεις στην περιπτωση και τελικα περασει. Γενικα ετσι ελαχιστοποιεις παρα πολυ τις πιθανοτητες του να φας τελωνειο.

10 λεπτά πριν, Silok είπε

Βρήκα το block για την gigabyte 1080 g1 από το ευρωπαϊκό του site,τα υπόλοιπα δυστυχώς πρέπει να τα πάρω από ali μάλλον,έχεις κάποιο συγκεκριμένο store?

και ειχα ενα τις ek και το εδωσα τσαμπα :P

 

10 λεπτά πριν, Silok είπε

Βρήκα το block για την gigabyte 1080 g1 από το ευρωπαϊκό του site,τα υπόλοιπα δυστυχώς πρέπει να τα πάρω από ali μάλλον,έχεις κάποιο συγκεκριμένο store?

αμα το παρεις απο αλι πες του κινεζου να γραψει 22 usd στο πακετο, και κατα 95% θα περασει χωρις τελωνειο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ksaderfoss είπε

THANKS! το λουπ ειναι με parts απο barrow / ek / bitspower. τα barrow απο aliexpress συνηθως τα παίρνω . τελωνειο παιζει αμα τα αφησεις στην τυχη τους,

αμα μιλησεις με πωλητη και του πεις να γραψει στο πακετο κατω απο 23 δολλαρια που ειναι το οριο γιατι απο εκει κ πανω τρως τελωνειο μια χαρα παιρνανε ολα.

εκτος αν εισαι ατυχος και πεσεις στην περιπτωση και τελικα περασει. Γενικα ετσι ελαχιστοποιεις παρα πολυ τις πιθανοτητες του να φας τελωνειο.

και ειχα ενα τις ek και το εδωσα τσαμπα :P

αμα το παρεις απο αλι πες του κινεζου να γραψει 22 usd στο πακετο, και κατα 95% θα περασει χωρις τελωνειο.

εμενα ηταν 45€ και περασαν κανονικα παντως

18 λεπτά πριν, Silok είπε

Βρήκα το block για την gigabyte 1080 g1 από το ευρωπαϊκό του site,τα υπόλοιπα δυστυχώς πρέπει να τα πάρω από ali μάλλον,έχεις κάποιο συγκεκριμένο store?

https://watercooling.aliexpress.com/store/1480188?spm=0.8937474.0.0.39332e0eZcKwWz

https://www.aliexpress.com/store/5021023?spm=0.8937474.0.0.39332e0eZcKwWz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, alldaynews είπε

Κατανοητό,αν και κάποια μαγαζιά δεν το κάνουν θα προσπαθήσω από αυτό το μαγαζί,βασικά το μόνο που με κρατούσε από το να κάνω λούπα ήταν η κάρτα γραφικών,πέρσυ την πήρα και ξέρω ότι την παντρεύομαι έτσι και πάρω το μπλοκ αλλά μέχρι στιγμής μια χαρά πάει η ροφιάνα,οι σουλήνες κι αυτοί barrow είναι έτσι?
Είχα πάρει bykski νίκελ όπως και fittings και γωνίες,πήγα να τα δοκιμάσω στους σωλήνες,έμπαιναν πολύ λίγο μέσα οι σωλήνες και με το παραμικρό έβγαιναν

Επεξ/σία από Silok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κερδίσω εγώ τον διαγωνισμό του μήνα, στην ατυχία...

πρώτη επαφή με tempered glass, δεν ήξερα ότι πρέπει να το πιάσω όπως έπιανα την κόρη μου την ημέρα που γεννήθηκε.. 

ουσιαστικά να το αφήσω πήγα για να πάρω τις βίδες αλλά έσκασε στα χέρια μου.

 

 

σκόνη και θρύψαλα.jpg

  • Sad 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dinoel είπε

Θα κερδίσω εγώ τον διαγωνισμό του μήνα, στην ατυχία...

πρώτη επαφή με tempered glass, δεν ήξερα ότι πρέπει να το πιάσω όπως έπιανα την κόρη μου την ημέρα που γεννήθηκε.. 

ουσιαστικά να το αφήσω πήγα για να πάρω τις βίδες αλλά έσκασε στα χέρια μου.

σκόνη και θρύψαλα.jpg

Ψάξε με τζαμά να βρεις άλλο.

Αν σε ενοχλεί το reaction γιατί ίσως μετράει αρνητικά, πες να στο βγάλω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Dinoel said:

Θα κερδίσω εγώ τον διαγωνισμό του μήνα, στην ατυχία...

πρώτη επαφή με tempered glass, δεν ήξερα ότι πρέπει να το πιάσω όπως έπιανα την κόρη μου την ημέρα που γεννήθηκε.. 

ουσιαστικά να το αφήσω πήγα για να πάρω τις βίδες αλλά έσκασε στα χέρια μου.

σκόνη και θρύψαλα.jpg

Μας πόνεσες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sheogorath είπε

Ψάξε με τζαμά να βρεις άλλο.

Αν σε ενοχλεί το reaction γιατί ίσως μετράει αρνητικά, πες να στο βγάλω...

έκανα ticket στην nzxt να δω τι θα απαντήσουν. Και εδώ αν δεις το αναφέρουν γιατί αρκετοί το γράφουν ότι γίνεται.

https://twitter.com/NZXT/status/1073000818410803200

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dinoel είπε

Θα κερδίσω εγώ τον διαγωνισμό του μήνα, στην ατυχία...

πρώτη επαφή με tempered glass, δεν ήξερα ότι πρέπει να το πιάσω όπως έπιανα την κόρη μου την ημέρα που γεννήθηκε.. 

ουσιαστικά να το αφήσω πήγα για να πάρω τις βίδες αλλά έσκασε στα χέρια μου.

σκόνη και θρύψαλα.jpg

Στείλε ένα email στο [email protected] και πες τους για την ατυχία σου. Είμαι σίγουρος πως τα παιδιά θα σου στείλουν το tg πίσω, με έχουν αφήσει πολύ ευχαριστήμενο παν πολλές φορές που έκανα κάτι από δικιά μου μ*****α και μη! :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, glight είπε

Μας πόνεσες....

πάλι καλά δεν κόπηκα, έσκασε στα μούτρα μου ουσιαστικά γιατι ήμουν σκυμμένος πάνω του.

Πραγματικά το έπιανα τόσο ήρεμα και χαλαρά που φοβάμαι αν βρω άλλο πως θα το βάλω.

Μόλις τώρα, Giannos7 είπε

Στείλε ένα email στο [email protected] και πες τους για την ατυχία σου. Είμαι σίγουρος πως τα παιδιά θα σου στείλουν το tg πίσω, με έχουν αφήσει πολύ ευχαριστήμενο παν πολλές φορές που έκανα κάτι από δικιά μου μ*****α και μη! :P 

δεν ήξερα για την zegetron, θα δω τι θα απαντήσουν από το support της nzxt και αν είναι θα τους στείλω, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dinoel είπε

πάλι καλά δεν κόπηκα, έσκασε στα μούτρα μου ουσιαστικά γιατι ήμουν σκυμμένος πάνω του.

Πραγματικά το έπιανα τόσο ήρεμα και χαλαρά που φοβάμαι αν βρω άλλο πως θα το βάλω.

δεν ήξερα για την zegetron, θα δω τι θα απαντήσουν από το support της nzxt και αν είναι θα τους στείλω, ευχαριστώ.

Επιμένω να στείλεις και να μη περιμένεις το support της NZXT. Μετά από συννενοήση sto facebook με την NZXT Greece μου είπαν να στείλω email στο παραπάνω της Zegetron.  Τα παιδιά μου έστειλαν, 1 ανεμιστήρα 140mm και το Sata power cable για την Kraken x62 που πήρα και χάλασα από καθαρά δικό μου λάθος. Ούτε τα μεταφορικά δεν πλήρωσα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giannos7 είπε

Επιμένω να στείλεις και να μη περιμένεις το support της NZXT. Μετά από συννενοήση sto facebook με την NZXT Greece μου είπαν να στείλω email στο παραπάνω της Zegetron.  Τα παιδιά μου έστειλαν, 1 ανεμιστήρα 140mm και το Sata power cable για την Kraken x62 που πήρα και χάλασα από καθαρά δικό μου λάθος. Ούτε τα μεταφορικά δεν πλήρωσα!

οκ στέλνω τώρα αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...