Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια να βαλω και εγω τις καλλιτεχνικες μου? :P

1.jpg.e830aa7f7652b224282b1193ac4b3900.jpg

2.jpg.a9c0255a1f0902c1a3af62edb705b70c.jpg

4.jpg.5b87b77a1b64722d3b17e2d0ec4686cb.jpg

15 ώρες πριν, CMOS_Z είπε

Το εχω αρκετο καιρο και ειπα να το ανεβασω και εδω. Απο τα λιγα Bitfenix phenom Matx με hardtube (εχω βρει αλλα 2)

LRM_EXPORT_169750046171534_20190809_234534143_compress43.jpg

LRM_EXPORT_169751049004294_20190809_234535146_compress26.jpg

LRM_EXPORT_169752945780126_20190809_234537043_compress50.jpg

LRM_EXPORT_169752054318564_20190809_234536151_compress52.jpg

Παντα ζηλευα το συγκεκριμενο top του waterblock που δεν εβγαινε για am4 blocks ,ωραια δουλεια μπραβο!

  • Like 20
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρόταση μόνο, no offense :)  Διαβάστε εδώ, αν επιθυμείτε, σχετικά με τον φωτισμό στο κουτί. 

Μια τόσο καλή δουλειά, θέλει προφίλ αλουμινίου πάνω στην καλύπτρα (δεν υπάρχει bleeding με αυτό τον τρόπο) και δεν θέλει να φωτίζεται η καλύπτρα, αλλά τα components.  :) 

Κατά τα άλλα, εξαιρετική δουλειά στο παραπάνω build (ειδικά τα μακαρόνια πίσω...)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Μια πρόταση μόνο, no offense :)  Διαβάστε εδώ, αν επιθυμείτε, σχετικά με τον φωτισμό στο κουτί. 

Μια τόσο καλή δουλειά, θέλει προφίλ αλουμινίου πάνω στην καλύπτρα (δεν υπάρχει bleeding με αυτό τον τρόπο) και δεν θέλει να φωτίζεται η καλύπτρα, αλλά τα components.  :) 

Κατά τα άλλα, εξαιρετική δουλειά στο παραπάνω build (ειδικά τα μακαρόνια πίσω...)

Καθε σχολιο δεκτο μην ανησυχεις.Εχω διαβασει τον οδηγο που προτεινεις  και ειναι καταπληκτικος.Οταν βρω λιγο χρονο(ελπιζω αμεσα) θα κοιταξω να κανω την αλλαγη που προτεινεις μιας και εχω τα υλικα....Αν και ασχοληθηκα πρωτη φορα με pc στα 38 μου (πριν 2 χρονια) μου αρεσει πολυ να βλεπω κατι ομορφο στο σαλονι μου,οποτε προσπαθω..Ευχαριστω για τα καλα σου λογια φιλε μου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας βαλω και εγω μια απο κατω, με το ταπεινο μου Redmi 4X :)

IMG_20190812_105559.jpg.39e1d4d69774a992cdf0ea205dd5a66b.jpg

Την καλησπερα μου στελνω σε ολους εδω 😁

Επεξ/σία από Mr.Cornflakes
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± but why gif

Tον καταλαβαίνω απόλυτα.

Κάποια εποχή, που δέναμε τα σκυλιά με λουκάνικα, ανάβαμε τα κοχίμπα με 50ευρα κλπ κλπ κλπ, είχα το ίδιο H/W για χρόνια αλλά αντικαθιστούσα το κουτί σχεδόν κάθε 6-8 μήνες. :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταλαβαίνω κι εγώ την φάση "βαριέμαι το κουτί - βαριέμαι τα πάντα από το PC μου", όμως αν ένα υποσύστημα,  βασικό , ενός PC, το παίρνεις για να μείνει, αυτό είναι το κουτί. Από τα γραφόμενά του κατάλαβα ότι βαρέθηκε το HW πάντως 😛 

Το μόνο που βαρέθηκα από το δικό μου κουτί, το προηγούμενο, είναι να κάθομαι να φτιάχνω μόντες για να βάλω tempered glass, οπότε το άλλαξα και πήρα το ίδιο, με την έκδοση του TG :lol: 


Φυσικά, το γούστο του καθένα διαφέρει, όπως και η υπομονή του, το τι του κάθεται καλά στο μάτι κλπ. Το παραπάνω, είναι από τα λίγα λευκά που θα μου άρεσε να έχω, για αυτό μου κάνει εντύπωση 😛 

 

@dalain

 

Σου βρήκα το επόμενο κουτί σου 💙

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tommybertsen είπε

Καταλαβαίνω κι εγώ την φάση "βαριέμαι το κουτί - βαριέμαι τα πάντα από το PC μου", όμως αν ένα υποσύστημα,  βασικό , ενός PC, το παίρνεις για να μείνει, αυτό είναι το κουτί. Από τα γραφόμενά του κατάλαβα ότι βαρέθηκε το HW πάντως 😛 

Το μόνο που βαρέθηκα από το δικό μου κουτί, το προηγούμενο, είναι να κάθομαι να φτιάχνω μόντες για να βάλω tempered glass, οπότε το άλλαξα και πήρα το ίδιο, με την έκδοση του TG :lol: 


Φυσικά, το γούστο του καθένα διαφέρει, όπως και η υπομονή του, το τι του κάθεται καλά στο μάτι κλπ. Το παραπάνω, είναι από τα λίγα λευκά που θα μου άρεσε να έχω, για αυτό μου κάνει εντύπωση 😛 
 

Θα σου πω μονο οτι τα δυο μονο χρόνια που ασχολούμαι με το pc εχω αλλαξει τρια κουτια απο τα οποια το ενα το ειχα βαψει κιόλας.χααχα...Το hw με καλύπτει μιας και δεν πολυπαιζω παιχνίδια αν και μια μετάβαση σε ryzen την σκέφτομαι.Το pc το βλεπω σαν χόμπι και μου αρέσει ,οποτε εχω χρονο,να ασχολούμαι με αυτό.Επειδη δε το εχω στο σαλονι φατσα καρτα φροντιζω και να ειναι ομορφο....( να μην γκρινιαζει κ η κυρα)...

Τωρα τελευταία εχω κολλησει με το cable modding.... οπότε έρχονται κ αλλαγες!

Εδιτ: Τωρα ειδα αποσπασμα από το βίντεο με το κουτι που εστειλες...θα το δω οταν παω σπίτι ολοκληρο.

Επεξ/σία από dalain
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dalain είπε

Επειδη δε το εχω στο σαλονι φατσα καρτα φροντιζω και να ειναι ομορφο....( να μην γκρινιαζει κ η κυρα)...

Κάτι κατάλαβα, ειδικά τα μακαρόνια πίσω είναι χάρμα οφθαλμών! Το χόμπι είναι χόμπι. Και ακριβούτσικο αλλά, αν αλλάζεις απλά κουτιά, οκ, παλεύεται 😛 

Βάλε και την κυρά στο παιχνίδι των αλλαγών, εμένα μιας και ασχολείται από παλιά, έχει μια σχετική γνώση :D Πχ βοήθησε με τον φωτισμό όσο να πεις. Το κουτί της αρέσει αλλά  της άρεσε και ένα της raijintek (όλο γυαλί , coeus evo tc λέγεται). Βέβαια είμαι δύσκολος στα κουτιά, σπάνια να μου αρέσει κάτι τόσο ώστε να το έχω τόσα χρόνια (4 έκλεισε το enthoo pro, τον τελευταίο είναι απλά το refresh του).

Το enthoo luxe θα με βάλει σε κακά μονοπάτια, οπότε κάνω πως δεν το είδα 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα! Αλλαγή σε καρτούλα γραφικών και τοποθέτηση ψυγείου Cpu πάνω. Δεν φαίνεται πίσω απο το κουτί που έχω βάλει εναν Noctua 140mm σαν Pull για την κάρτα γραφικών. Σε αναμονή ενός backplate που πήρα οπότε θα επανέλθω!

Και μία απο χαμηλά γιατί είδα ότι σας αρέσουν.. :D

IMG_20190820_124146_mini.jpg

IMG_20190820_124257_mini.jpg

Επεξ/σία από denis_kos
  • Like 27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα. μόλις παρέλαβα το κουτί.

Εκ των υστέρων είδα ότι έχει κάποια θεματάκια με το cable managment και τις θερμοκρασίες.

Είδωμεν

20190821_124035.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

καλησπέρα. μόλις παρέλαβα το κουτί.

Εκ των υστέρων είδα ότι έχει κάποια θεματάκια με το cable managment και τις θερμοκρασίες.

Είδωμεν

20190821_124035.jpg

Καλορίζικο αδερφε...Να το δούμε κ γεμάτο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...