Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

60 σε browsing πολλά είναι ακόμη και για καλοκαίρι. Κάτι παίζεται. Έχεις κάνει OC; Τσέκαρε και πάστα..

Και εγώ που έχω all cores 4.8Ghz στον 8700Κ (αλλά δεν το έχω constant, παίζει μόνο σε load 4.8), δεν έχω τέτοιες θερμοκρασίες. Ίσως τα spikes που βλέπω ΚΑΙ εκεί να οφείλονται, στο ότι έχω προσαρμόσει το OC στα μέτρα μου (όσο γίνεται αυτό). Το κουτί παίζει και αυτό το ρόλο του, παραπάνω ο φίλος παραπονέθηκε πως το κουτί του έχει κακό airflow γενικώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

56 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

60 σε browsing πολλά είναι ακόμη και για καλοκαίρι. Κάτι παίζεται. Έχεις κάνει OC; Τσέκαρε και πάστα..

στα 4.1 τον εχω κ παστα αλλαξα πριν καμια βδομαδα,δεν υπηρξε διαφορα

στα περισσοτερα build που βλεπω στο νετ ,βαζουν αεροψυξη σε οριζοντια θεση ,ισως να είναι καλυτερα επειδή ο αερας ερχεται από κατω,θα το ψαξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, exir είπε

στα 4.1 τον εχω κ παστα αλλαξα πριν καμια βδομαδα,δεν υπηρξε διαφορα

στα περισσοτερα build που βλεπω στο νετ ,βαζουν αεροψυξη σε οριζοντια θεση ,ισως να είναι καλυτερα επειδή ο αερας ερχεται από κατω,θα το ψαξω

Παίξε και λίγο με την τάση, μήπως σε παίρνει να την ρίξεις λίγο και να είσαι σταθερός. Ποια ψήκτρα έχεις; Γιατί δεν τον αφήνεις default; Πόσο σου κρατάει all core σε load σε default ρυθμίσεις;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισχύει. Με την ψύκτρα σου κάναμε σύστημα δοκιμών και σε 9700Κ 4.6Ghz all cores, δεν πάει πάνω από 75c ,OCCT , είναι αδιανόητο σε 2700Χ να πηγαίνει τόσο πάνω απλά σε browsing :) 

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, exir είπε

στα 4.1 τον εχω κ παστα αλλαξα πριν καμια βδομαδα,δεν υπηρξε διαφορα

στα περισσοτερα build που βλεπω στο νετ ,βαζουν αεροψυξη σε οριζοντια θεση ,ισως να είναι καλυτερα επειδή ο αερας ερχεται από κατω,θα το ψαξω

ποση τση εχεις δωσει και τι Llc εχεις? μηπως κοιτας λαθος θερμοκρασια? tdie απο hwinfo

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ποση τση εχεις δωσει και τι Llc εχεις? μηπως κοιτας λαθος θερμοκρασια? tdie απο hwinfo 

το hwinfo δινει 50min κ 61max ,στο 1.35v τον εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρκετή η τάση αυτή και πιστεύω δεν υπάρχει λόγος για 4.1, αφού στοκ μπουστάρει στα 4.3 θεωρητικά. καλύτερα να τον αφήσεις στοκ τελείως χωρίς OC και βάλε αν θες PBO..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ορίστε και ο δικός μου,  AMD 8320 /32GB RΑΜ /NVIDIA Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti /Gigabyte 990XA-UD3. Το κουτί είναι ένα άσπρο Lc-Power Gaming 988 blue leds, δεν είναι κάτι ακριβό αλλά γι αυτό που πλήρωσα & αυτό που μου παρέχει είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος. Στο airflow με έχει εκπλήξει πολύ ευχάριστα!

 

Untitled-1.jpg

Επεξ/σία από Hk2004gr
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgoskav είπε

Να σε ρωτήσω το υγρό από πού το πήρες ;

Bασικα στην αρχη ειχα αυτο και μετα επειδη προσθεσα στην λουπα και δευτερο ψυγειο και δεν με εφτανε προσθεσα και απο αυτο

Το mayhems ειναι αρκετα ανωτερο απο το ek αλλα πολυ πιο ακριβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...