Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

@akoinonitos Δεν έχεις επιστροφή από το rad στο reservoir ή εγώ είμαι στραβός; :P

η επιστροφη ειναι αυτη που βλεπεις απο την καρτα προς το res, ακριβως απο πισω φευγει απο το res μια γωνια και περναει απο το πισω μερος του κουτιου απο κατω στην αντλια ,αλλα δεν φαινεται ειναι καμουφλαριμενη :P

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tommybertsen είπε

Ορίστε, λοζοκοκκινάκι for u 😛 

IMG_20190728_111336.jpg.0b6065b9d62a878a1423866246ce7231.jpg

Κατ εμέ επειδή τώρα ουσιαστικά η υδροψυξη τραβαει και τη ζεστα της κάρτας γραφικών ( 1080ti ), των vrm κλπ components, όπως συνηθίζει να αναγράφει και η Corsair γύρνα τα ανεμιστηρακια να τραβανε αέρα από έξω προς τα μεσα μέσω του radiator. Όπως τα έχεις από κατω δηλαδή απλά φέρε τα τουμπα 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει και πολύ νόημα. Για να δω 2-3c διαφορά δεν κάνω τέτοια πράγματα. Στο forum της corsair το είχα συζητήσει πέρσι το καλοκαίρι αυτό. Δεν έχει κάποιο "λάθος" η συνδεσμολογία. Το μόνο λάθος που έκανα τότε ήταν από το Software, το διόρθωσα, everything's fine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι γύρω στους 7+- (αυτός λέει 10) η διαφορά σύμφωνα με δοκιμή του Bitwit. *σε 280αρι ψυγείο. Βέβαια την έβαλε μπροστά, την ίδια διαδικασία κανεις και αν τη βάλεις πάνω όπως δηλαδή την έχεις ήδη απλά να τραβάει από έξω μέσω του radiator.

@tommybertsen

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπροστά μέχρι 280 παίρνει. Σε κάθε κουτί πάντως αλλάζει αυτό. Πχ στο Phanteks, τεσταρισμένα, η διαφορά είναι 2-3c. Εδώ κατακαλόκαιρο και έχω το CPU μόνιμα 4.8 all cores και δεν νιώθει σε λέω 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα παίζουν οι θερμοκρασίες, έχει κάτι spikes αλλά το ήξερα από τότε που έπαιρνα την AIO. 60c σταθερά έχεις;

Για την κάρτα σου, ίσως να πρέπει να βάλεις ένα fan profile μέσω msi afterburner ώστε να δουλεύουν τα ανεμιστήρια (αν είναι αυτόματα στο off). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, exir είπε

εγω τωρα που απλα σερφαρω ,εχω 60c στον cpu κ 49c στην gpu

60 σε browsing πολλά είναι ακόμη και για καλοκαίρι. Κάτι παίζεται. Έχεις κάνει OC; Τσέκαρε και πάστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...