Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολη τη παρεα εδω ;)

Βρηκα το 120αρι Halos που εψαχνα, να ειναι καλα ο κυρ Σταυρος απο το MSystems που μου το εφερε κι ας μη το ειχε σε αποθεμα.

Προστεθηκε ενας MX500 1TB μιας και ο M.2 NVMe που ειχα πριν ηταν μικρος σε χωρο.

Τελειωσα οριστικα με το build αυτο :)

Αναλυτικα το parts list εδω:

CPU: Intel - Core i7 8700
 
AIO Cooler: EVGA - CLC 280
 
MOBO: Asus - Prime Z370-A
 
RAM: G.Skill - Trident Z RGB 32 GB (4 x 8 GB) DDR4-3200
 
SSD: Samsung - 960 Evo 250GB M.2 - 2280 NVMe
 
SSD: Crucial - MX500 1TB
 
GPU: EVGA - GeForce RTX 2070 8 GB XC ULTRA GAMING
 
Case: Fractal Design - Meshify C with Black TG
 
PSU: SeaSonic - PRIME Ultra Gold 750W
 
OS: Microsoft - Windows 10 Pro 64-bit
 
Case Fan: Cryorig - QF120 Performance (Out - Back)
 
Case Fan: Cryorig - XT140 (Out - Top)
 
LEDs: Phanteks - Halos RGB Fan Frames 2x 140mm 
 
LEDs: Phanteks - Halos RGB Fan Frame 1x 120mm
 
IMG_20190722_174950.jpg.67d86ee6c3f94611eb964e3796758aac.jpg
 

Η πισω πλευρα:

IMG_20190722_174828.jpg.be4d7e0e77c4e8dd8e2d4c6ef1a573b4.jpg

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Mr.Cornflakes είπε

Βρηκα το 120αρι Halos που εψαχνα, να ειναι καλα ο κυρ Σταυρος απο το MSystems που μου το εφερε κι ας μη το ειχε σε αποθεμα

Και εγώ από κει βρήκα τα 14ρια τα απλά που ήθελα. Πουθενά αλλού διαθέσιμα (και είχε 1, ήθελα 2 και μου το έφερε σε 25 εργάσιμες, όσες ακριβώς είπε δλδ) . Όλοι είχαν τα "lux" ενώ δεν τα χρειαζόμουν. 

Ωραίο το build :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Και εγώ από κει βρήκα τα 14ρια τα απλά που ήθελα. Πουθενά αλλού διαθέσιμα (και είχε 1, ήθελα 2 και μου το έφερε σε 25 εργάσιμες, όσες ακριβώς είπε δλδ) . Όλοι είχαν τα "lux" ενώ δεν τα χρειαζόμουν. 

Ωραίο το build :)

Τα halos είναι από τα απειροελάχιστα πράγματα που έχω παραγγείλει από amazon Αμερικής γιατί έβγαιναν πολύ φθηνά με τα μεταφορικά. Οπότε το αναφέρω σαν εναλλακτική για όποιον ψάχνεται. Αλλά και το msystems στα φέρνει άνετα και σε νορμαλ τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, glight είπε

Είχα ξέμπαρκο ένα  halos κάπου και εκεί που άλλαζα κουτί σκέφτηκα να το κοτσάρω κάτω από το τροφοδοτικό.

Έτσι για μία ακόμα πινελιά
IMG_20190719_202127.jpg.c8a2beebaf507d01caf317c552b5f5be.jpg

Δεν είναι άσχημη ιδέα. Πώς το στήριξες? Χήμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλα τις δύο διαγώνιες βίδες από το τροφοδοτικό και το βίδωσα με δύο παρόμοιες αλλά μακρύτερες, Είναι πολύ ελαφρύ και με διπλή ταινία μπορείς να το κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω, έχω 3 τέτοια. Και η ιδέα καλή μου φάνηκε απλά το έκανα visualize το "κούμπωμα" πάνω στο τροφοδοτικό και με προβληματίζει μήπως υπάρχουν κραδασμοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, exir είπε

δεν μπορω να τραβηξω μια σωστη φωτο με τπτ ,την επομενη θα το ζωγραφισω

ψμ1.jpg

Δοκιμασε να βγαλεις φωτογραφια χωρις το τζαμι του  κουτιου και αν γινετε χαμηλωσε την φωτεινοτητα των led!Αντε να σε θαυμασουμε!

Επεξ/σία από dalain
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dalain είπε

Δοκιμασε να βγαλεις φωτογραφια χωρις το τζαμι του  κουτιου και αν γινετε χαμηλωσε την φωτεινοτητα των led!Αντε να σε θαυμασουμε!

αν δεν ειχα αυτό το κουτι θα το θαυμαζα κ εγω,αθλιο ,μονο ομορφια εχει που αυτό είναι υποκειμενικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, exir είπε

αν δεν ειχα αυτό το κουτι θα το θαυμαζα κ εγω,αθλιο ,μονο ομορφια εχει που αυτό είναι υποκειμενικο

γτ τι προβληματα εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

γτ τι προβληματα εχει?

ποιοτητας κ εργονομιας,το αλουμινιο είναι 1 χιλιοστο το πολύ,αλλα το σοβαρο  πρόβλημα είναι ο πλαστικος σκελετος των πανελ κατω από το αλουμινιο,δεν ξερω τι εχουν κανει αλλα είναι η χειροτερη ποιοτητα πλαστικου,μου εχουν σπασει 4 από τα κλιπς που ασφαλιζουν το πανελ,δεν το εχω ξαναπαθει σε κουτι,επισης σε καποια σημεια είναι τοσο λεπτο σαν ναιλον .

Το άλλο θεμα είναι ότι από μπροστα είναι κλειστο δεν εχει γρυλιες κ εκει μπαινει το τροφοδοτικο ,δεν εχει να παρει αερα από πουθενα ,εχει κ θεσεις για ανεμιστήρες χωρις λογο,καμια λογικη.Αερα παιρνει από κατω με δυο 200αρηδες κ για να γινει αυτό εχει πολύ ψηλα ποδια ,είναι ATX κ εχει διαστασεις σχεδόν full  tower

Από airflow πολύ μετριο κ θερμοκρασίες υψηλες Για 230 ευρω που το ειχα παρει δεν αξιζει με τιποτα,ουτε για 150 δεν αξιζει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...