Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Νυσταγμένος είπε

Τα led στα φανάκια θα είχαν περισσότερη φάση αν ήταν κόκκινα και έκαναν αυτό το εφέ.. κάτι σε Knight Rider XD

Φιλε μου ωραια θα ηταν κ με κοκκινο. Βασικα και τα 6 fans ειναι rgb οποτε το φτιαχνεις οπως θες, γουστα ειναι αυτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να μαι και εγώ ξανά με μερικές αλλαγές. Όλα πλέον μέσα είναι με addressable led χάρη στον ανταπτορα της xspc. Να προσθέσω ότι χρησιμοποίησα πρώτα έναν ανταπτορα της lamptron sp102 αλλά δε άναβαν παρά μόνο 3 και έγινε αλλαγή σε xspc

2019-06-20-22-36-22.jpg

Επεξ/σία από freefall13
  • Like 15
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/6/2019 στις 9:30 ΠΜ, glight είπε

Θα ήταν καλή πατέντα εάν υπήρχε λυγισμένο tempered glass και να μην υπήρχε καθόλου η μπροστινή δεξιά κολόνα. Και όποτε σου καπνίζει την βγάζεις ή την κουμπώνεις ξανά. Ίσως να το αναφέρουμε την Lian Li σαν ιδέα. Είναι πολύ ανοιχτοί σε αυτά τα θέματα.

 

Στις 12/6/2019 στις 9:30 ΠΜ, Νυσταγμένος είπε

Θα μπορούσες να κάνεις γωνιακό tempered και να μπαίνει όλο μαζί και σαν side panel και σαν front panel. Και να βιδώνει μόνο πάνω και κάτω. 

Έλα ρε συ! Παρόμοια σκέψη ίδια ώρα? 😂

Σας πρόλαβε η ThermalTake με τα View και Core της, εδώ και καιρό. :) :) :)

 

20190318122440_thermaltake_core_p3_tg_curved.jpg

71Cg1bbIfXL._SX425_.jpg

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dpolal said:

Σας πρόλαβε η ThermalTake με τα View και Core της, εδώ και καιρό. :) :) :)

20190318122440_thermaltake_core_p3_tg_curved.jpg

71Cg1bbIfXL._SX425_.jpg

Το κουτί πρέπει να έχει σκεπή για να μπαίνει και ψυγείο μπροστά και πάνω αν χρειαστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, glight είπε

Το κουτί πρέπει να έχει σκεπή για να μπαίνει και ψυγείο μπροστά και πάνω αν χρειαστεί

Το να αγοράσεις τότε άλλο κουτί που να μπαίνει ψυγείο μπροστά και πάνω αν χρειαστεί το σκέφτηκες ;

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, dpolal said:

Το να αγοράσεις τότε άλλο κουτί που να μπαίνει ψυγείο μπροστά και πάνω αν χρειαστεί το σκέφτηκες ;

@dpolal Μιλάμε για ιδέα που θα θέλαμε να υλοποιηθεί στο συγκεκριμένο κουτί της Lain Li. Απο κουτιά να φάνε και οι κότες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2019 στις 4:18 ΜΜ, Sheogorath είπε

Πολύ ωραίο. Προσωπικά θα γυρνούσα το τροφοδοτικό αναποδα για να υπάρχει airflow πάνω από τα VRM.

 

Στις 16/6/2019 στις 5:37 ΜΜ, Sheogorath είπε

Δες το ναι, δεν έχει μεγάλη ψυκτρα η μητρική δυστυχώς.

Καλησπέρα,

Τελικά δεν έκανε καμία διαφορά.

Επειδή το τροφοδοτικό είναι semipassive, πολύ σπάνια γυρνάει ο ανεμιστήρας. Αλλά και ακόμα και να γυρίσει, μετά από λίγο σταματάει. Οπότε δεν τραβάει καθόλου αέρα για να τον βγάλει έξω.

Είναι κρίμα γιατί έχω άψογες θερμοκρασίες στον επεξεργαστή και στην κάρτα γραφικών αλλά το chipset έχει μεταξύ 60-70 βαθμούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, greg.chalk είπε

Καλησπέρα,

Τελικά δεν έκανε καμία διαφορά.

Επειδή το τροφοδοτικό είναι semipassive, πολύ σπάνια γυρνάει ο ανεμιστήρας. Αλλά και ακόμα και να γυρίσει, μετά από λίγο σταματάει. Οπότε δεν τραβάει καθόλου αέρα για να τον βγάλει έξω.

Είναι κρίμα γιατί έχω άψογες θερμοκρασίες στον επεξεργαστή και στην κάρτα γραφικών αλλά το chipset έχει μεταξύ 60-70 βαθμούς. 

Βάλε ένα 4αρι/5αρι αθόρυβο φανακι πάνω στην ψυκτρα. Έχει το εσοπ με 1.5-2 ευρώ. Λόγω τροφοδοτικου δεν θα φαίνεται κιολας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, outlaw star είπε

Τι είναι το μπλε κάτω με το φανάκι, που μοιάζει σα vga??

Bro !!!!Ααα είναι ο 970 evo nvme σε antaptora pci -xpres με προέκταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, renaxan είπε

Πρωινό καθάρισμα! 

DSC01731_Forum.JPG.bd79bf18f6edb8ce0dadff04dfc05c55.JPGDSC01692_Forum.JPG.881593d6bca00645df53ea8f79113792.JPGDSC01737_Forum.thumb.JPG.b3828f56103f7926a339a6b1ae52a639.JPGDSC01694_forum.JPG.6a3de4a7ce1ddc3d5b330663c85f8d8d.JPG

Ψήνεσαι να έρθεις να ρίξεις και στο δικό μου ένα καθαρισματάκι;; Κερνάω κρύα καφεδούμπα και κρουασάν σοκολάτα 😛. Πολλές καλημέρες σε όλους τους συμφουρίτες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, outlaw star είπε

Ψήνεσαι να έρθεις να ρίξεις και στο δικό μου ένα καθαρισματάκι;; Κερνάω κρύα καφεδούμπα και κρουασάν σοκολάτα 😛. Πολλές καλημέρες σε όλους τους συμφουρίτες!

Αν μένουμε κοντά, φέρνω και το δικό μου 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...