Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, nosstrom είπε

Πάντως στη πλειοψηφία τα led πάνε σύννεφο … Μπράβο μας

Επιβάλλεται σε κάθε συνειδητοποιημένο gamer.. +10 fps για rainbow effect και +5 για οτιδήποτε άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, nosstrom είπε

μα καλά δε κουράζει το φως?

Η πλάκα είναι πως με ΞΕκουράζει :) Ειδικά το backlight στην οθόνη.

Φυσικά και στην φώτο το φως φαίνεται κάπως...έντονο. Δεν είναι έτσι στην πραγματικότητα. Είναι πολύ πιο "απαλό", η φώτο το κάνει να φαίνεται χάλια. Για να βγει στην φώτο πιο σωστά πρέπει να εστιάσει καλύτερα.

Ωστόσο όποτε δεν θέλω φώτα (τώρα για παράδειγμα), τα κλείνω ! 

Π.χ.

 

 

 

20190608_113337.jpg.3e119f087169b865c58f898df3ca1a46.jpg

 

Αναφορά σε κείμενο

 

🤣

 

3 ώρες πριν, leros2004 είπε

Επιβάλλεται σε κάθε συνειδητοποιημένο gamer.. +10 fps για rainbow effect και +5 για οτιδήποτε άλλο

Και λίγα λες, μόνο 10; :lol: 

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή υπομονή με το CM στο γραφείο. Αν δεν έχεις πάρει κάνα tie point ή κάνα κανάλι, πάρε, θα σου λύσει τα χέρια (once and for all), εκτός και αν μετακινείσαι συχνά ή αλλάζεις θέση τα πράγματα, τότε δεν συμφέρει :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Η πλάκα είναι πως με ΞΕκουράζει :) Ειδικά το backlight στην οθόνη.

Φυσικά και στην φώτο το φως φαίνεται κάπως...έντονο. Δεν είναι έτσι στην πραγματικότητα. Είναι πολύ πιο "απαλό", η φώτο το κάνει να φαίνεται χάλια. Για να βγει στην φώτο πιο σωστά πρέπει να εστιάσει καλύτερα.

Ωστόσο όποτε δεν θέλω φώτα (τώρα για παράδειγμα), τα κλείνω ! 

 

Θα το δοκιμάσω ! Αν και έχω μια αρχή.. το φώς όταν κοιτάω την οθόνη να έρχεται από πίσω. 

Πάντως φαίνεται ωραίο επίσης , θα ήταν ωραίο και για τηλεόραση σαλόνι και υπνοδωμάτιο. 

Με παραγγελία απέξω με ένα 20ρικο μια χαρα θα βγεί.

Να μια φωτογραφία και από εμένα.. 

 

 

IMG_0911.JPG

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, nosstrom είπε

θα ήταν ωραίο και για τηλεόραση

Έχω και στην τηλεόραση :) Το κλείνω/ανοίγω ανάλογα την ώρα. Απαλό κόκκινο η μειωμένης έντασης λευκό είναι πολύ ok. Έχω πάρει 3 led strip (2Χ 2m για monitor & tv - 1 bluetooth και ένα με IR  και ένα με RF για το γραφείο, 3m - όλα συνδέονται με USB 5v). Επίσης υπάρχει ένα για το PC (deepcool 360) που είναι 3 ledstrips μικρά, ότι πρέπει για το κουτί. Τα 3 κινέζικα μου βγήκαν περίπου 25€ και το deepcool 30 μόνο του, αλλά άξιζε ο κόπος, άσε που δεν τα πήρα και όλα at once :) 

Θα ανεβάσω φώτο του κουτιού όταν πάρω και το 2ο halos rgb fan frame γιατί με το ένα δεν φαίνεται καθόλου ωραία (το έχω σβηστό - μόνο παραπάνω το άναψα και ήδη φαίνεται πόσο άσχημα είναι αν έχεις 2 fans μπροστά ή αν έχεις μόνο έναν  - στο συγκεκριμένο κουτί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μικρή επέμβαση στο κουτί αλλά κάνει τη δουλειά του για start button. Είναι arcade button με φως όταν λειτουργεί ο σκληρός ανάβει . Να εξηγήσω ότι έγινε εξ ανάγκης γιατί το κουμπί από το κουτί μας άφησε έτη. Μεσα στο κουτί υπάρχει 8350 fx - με ψύξη noctua -7990 gpu- Asus sabertooth m/b - 16 gb ddr3 - SSD 500 gb adata τίποτα ιδιαίτερο αλλά κάνει τη δουλειά του άψογα.

IMG_20190609_030359.jpg

Επεξ/σία από soter79
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vassilis018 είπε

περιμένοντας το κουτί, μνήμες, κάρτα γραφικών...

ούτως άλλως καλοκαίρι είναι :P

Webp.net-resizeimage.jpg

Για δώσε info. Τι πήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, soter79 είπε

Μικρή επέμβαση στο κουτί αλλά κάνει τη δουλειά του για start button. Είναι arcade button με φως όταν λειτουργεί ο σκληρός ανάβει . Να εξηγήσω ότι έγινε εξ ανάγκης γιατί το κουμπί από το κουτί μας άφησε έτη. Μεσα στο κουτί υπάρχει 8350 fx - με ψύξη noctua -7990 gpu- Asus sabertooth m/b - 16 gb ddr3 - SSD 500 gb adata τίποτα ιδιαίτερο αλλά κάνει τη δουλειά του άψογα.

IMG_20190609_030359.jpg

Βάλε φωτό και απο μέσα ντε :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Έχω και στην τηλεόραση :) Το κλείνω/ανοίγω ανάλογα την ώρα. Απαλό κόκκινο η μειωμένης έντασης λευκό είναι πολύ ok. Έχω πάρει 3 led strip (2Χ 2m για monitor & tv - 1 bluetooth και ένα με IR  και ένα με RF για το γραφείο, 3m - όλα συνδέονται με USB 5v). Επίσης υπάρχει ένα για το PC (deepcool 360) που είναι 3 ledstrips μικρά, ότι πρέπει για το κουτί. Τα 3 κινέζικα μου βγήκαν περίπου 25€ και το deepcool 30 μόνο του, αλλά άξιζε ο κόπος, άσε που δεν τα πήρα και όλα at once :) 

Θα ανεβάσω φώτο του κουτιού όταν πάρω και το 2ο halos rgb fan frame γιατί με το ένα δεν φαίνεται καθόλου ωραία (το έχω σβηστό - μόνο παραπάνω το άναψα και ήδη φαίνεται πόσο άσχημα είναι αν έχεις 2 fans μπροστά ή αν έχεις μόνο έναν  - στο συγκεκριμένο κουτί)

Όλα με usb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Όλα με usb?

Yeap. Της οθόνης, πάει στο usb της οθόνης μου. Της TV, στης TV. Του γραφείου, το έχω στο PC, έχω βάλει μια προέκταση, καλά κρυμμένη κάτω από το γραφείο και ούτε γάτα ούτε ζημιά :D

Δουλεύουν χωρίς προβλήματα. Απλά πήρα τρεις, smd5050 όλες, όμως με διαφορετική απομακρυσμένη χρήση. 

1. Bluetooth (συνεργάζεται με μια εφαρμογή στο κινητό ονόματι "Happy Lighting")

2. IR (έχει το δικό της χειριστήριο αλλά μπορώ να την χειρίζομαι με το κινητό επειδή έχει IR Receiver).

3. RF Wireless (ελέγχεται από σχεδόν οπουδήποτε μέσα στο σπίτι). 

- Η Deepcool, είναι και αυτή με RF Wireless, αλλά συνεργάζεται μόνο με το δικό της χειριστήριο, οπότε κανένα πρόβλημα "παρεμβολών".  

Btw, στο κοκκινάκι, είναι ωραία φάση ο φωτισμός το βράδυ (μην πάει το μυαλό στο πονηρό 😛 ). Το αφήνω και το βράδυ καμιά φορά για να μην στουκάρω όταν σηκώνομαι :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...