Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, οπως ειχα γραψει δυσκολευομε να αποχωρηστω το Haf932 μου οποτε ειπα να ασχοληθω μαζι του κ ναι μην παρω καινουριο κουτι τωρα που αναβαθμισα σε 9η γενια. Τελικα μετα απο αρκετουτσικο κοπο για να κοψω πανελ να κολλησω να κανω το σχετικο μανατζμεντ..με ανταμειψε που το ειδα ετσι. Τωρα περιμενω τα φωτα του απο την μαμα κινα.. και θα ολοκληρωσω.

IMG_20190510_233108.jpg

IMG_20190510_231545.jpg

IMG_20190510_222510.jpg

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Εδω ειστε. i7 μεσα, του εχω περασει και λεντοταινια, μπομπα

FLYJ17MH3QFL3I8.LARGE.jpg

Τεχνολογία αιχμής, έχει και κουμπί turbo για να κλοκάρει άμεσα!!

Επεξ/σία από outlaw star
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Altec ? 😛 

Η΄και turbo-x!😍🤣

Βασικά, σχεδόν ίδιο κουτί είχα στον δευτερο υπολογιστή μου που ήταν 386 dx-40.Εννοείται οτι το έχω ακόμα..

Εγω λόγο διαμονής σε επαρχία, είχα πάρε δώσε με μια εταιρία στην Αθήνα  η οποία λεγόταν νομίζω netcom και  εκει πήγαινα τον υπολογιστή μου για αναβαθμίσεις κτλ..

Προς το 1995-2000 είχε μεταφερθεί Βε'ί'κου δίπλα /απέναντι απο καφετέρια εν ονόματι Rose τότε! Μου ξύπνησε αναμνήσεις το σαπιόκουτο! Τι σας λέω τώρα...Τεσπα...👍:D♥️

 

ΥΓ

Οχι θα σας πω κι άλλα!🤣:D

Εκανα αναβάθμιση κι απο 5.25 drive είχα και 3.5 μετά! Κάπου 20.000δρχ νομίζω..

Και έβαλα και σκληρό δίσκο 60ρη! 50-60.000 δρχ νομίζω.. (MB εεεεε)🙂

Και κάηκε απο κεραυνό! και ακουγότανε τα μέταλλα μεσα γρου γρου!Και ξανά στην Αθήνα!

Και νευρίασα και έβαλα τον μεγαλύτερο τότε με 120.000δρχ! 212MB! Κανονικά παίζει ακόμα..!

Και στον πρώτο πριν τον κλείσω, παρκάριζα και τις κεφαλές με park.exe!

Ο δεύτερος τόσο που έκανε, πήγαινε μαζί με το πάρκινγκ δώρο!🤣

Αι σιχτίρ... Retroλαγνήστικα πρωί πρωί....😍

Επεξ/σία από ZELOMOTH
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, ZELOMOTH είπε

Βασικά, σχεδόν ίδιο κουτί είχα στον δευτερο υπολογιστή μου που ήταν 386 dx-40.Εννοείται οτι το έχω ακόμα..

 

ΧΑααα! Ίδιο υπολογιστή είχαμε περίπου, 386SX νομίζω είχα, ήταν στα 8Mhz και το Turbo το "κλόκαρε" στα 33Mhz. 4MB Ram. Νομίζω έχω ακόμη κάποιο ram stick (το κουτί το 1995 χρησιμοποιήθηκε για να μπει ένας Cyrix 686 100Mhz, για να μπορέσω να παίξω το Heart Of Darkness και το Arcade America, καθώς και το πρώτο Diablo. Κάπου στο 1999 το καλοκαίρι έφτιαξα τον πρώτο μου Pentium 3 500Mhz, 128MB Ram και Voodoo 3 3500, είχα σκάσει κάμποσα φράγκα στο Π τότε αλλά έκανε δόσεις μέχρι και στην γιαγιά μου 😛  ).
 Με το state-of-the-art HW τότε μπορούσα να τρέχω απροβλημάτιστα games όπως το loom το 1991 και το fate of atlantis ένα χρόνο αργότερα και φυσικά το sam & max (adventurας τότε).
Το PC βέβαια υπήρχε από το 1989 (στα τέλη του), αντικαθιστώντας ένα ATARI ST520!
Ήμουν Θεσσαλονίκη από πάντα (είμαι Αθήνα τα 2 και κάτι τελευταία χρόνια), και είχε ο πατέρας μου πάρε-δώσε με τον Κανέλλη απέναντι από την ΔΕΘ (στην Αγγελάκη για όποιον θυμάται - I was 5y old back then :D )

Είχε βάλει όμως από την αρχή 3.5 και 5.25 😛 

Ο δίσκος ήταν 40ΜΒ με την αναβάθμιση να τον πηγαίνουμε στα...80 ΜΒ (πίσω και σ'έφαγα :lol: )

Park.exe.. Πωωωω χαχαχαχα! 

Πες μου πως ένιωσες όταν ανακάλυψες και τον norton commander :P και τον "κλώνο του" Dos Navigator🤣

/Offtopic

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

ΧΑααα! Ίδιο υπολογιστή είχαμε περίπου, 386SX νομίζω είχα, ήταν στα 8Mhz και το Turbo το "κλόκαρε" στα 33Mhz. 4MB Ram. Νομίζω έχω ακόμη κάποιο ram stick (το κουτί το 1995 χρησιμοποιήθηκε για να μπει ένας Cyrix 686 100Mhz, για να μπορέσω να παίξω το Heart Of Darkness και το Arcade America, καθώς και το πρώτο Diablo. Κάπου στο 1999 το καλοκαίρι έφτιαξα τον πρώτο μου Pentium 3 500Mhz, 128MB Ram και Voodoo 3 3500, είχα σκάσει κάμποσα φράγκα στο Π τότε αλλά έκανε δόσεις μέχρι και στην γιαγιά μου 😛  ).
 Με το state-of-the-art HW τότε μπορούσα να τρέχω απροβλημάτιστα games όπως το loom το 1991 και το fate of atlantis ένα χρόνο αργότερα και φυσικά το sam & max (adventurας τότε).
Το PC βέβαια υπήρχε από το 1989 (στα τέλη του), αντικαθιστώντας ένα ATARI ST520!
Ήμουν Θεσσαλονίκη από πάντα (είμαι Αθήνα τα 2 και κάτι τελευταία χρόνια), και είχε ο πατέρας μου πάρε-δώσε με τον Κανέλλη απέναντι από την ΔΕΘ (στην Αγγελάκη για όποιον θυμάται - I was 5y old back then :D )

Είχε βάλει όμως από την αρχή 3.5 και 5.25 😛 

Ο δίσκος ήταν 40ΜΒ με την αναβάθμιση να τον πηγαίνουμε στα...80 ΜΒ (πίσω και σ'έφαγα :lol: )

Park.exe.. Πωωωω χαχαχαχα! 

Πες μου πως ένιωσες όταν ανακάλυψες και τον norton commander :P και τον "κλώνο του" Dos Navigator🤣

/Offtopic

Οπως τα λες και χειρότερα!

Απλά κανονικά είμαστε για εδω

γιατί σιγά σιγά  το χέζουμε το "δείξτε το κουτί σας"

όπως πάει η δουλειά και το μετατρέπουμε σε "ανοίξτε το κουτί των αναμνήσεών σας.."🙂♥️👍

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Dubstepforum.gr είπε

Καλησπερα, οπως ειχα γραψει δυσκολευομε να αποχωρηστω το Haf932 μου οποτε ειπα να ασχοληθω μαζι του κ ναι μην παρω καινουριο κουτι τωρα που αναβαθμισα σε 9η γενια. Τελικα μετα απο αρκετουτσικο κοπο για να κοψω πανελ να κολλησω να κανω το σχετικο μανατζμεντ..με ανταμειψε που το ειδα ετσι. Τωρα περιμενω τα φωτα του απο την μαμα κινα.. και θα ολοκληρωσω.

IMG_20190510_233108.jpg

IMG_20190510_231545.jpg

IMG_20190510_222510.jpg

Πολύ ωράιο, αλλά γνώμη μου, βάψε το εσωτερικό με κάποιο σπρευ ματ μαυρο ή κάτι παρόμοιο. Το αλουμινί, χτυπάει λίγο.

Καλή δουλειά με τα καλώδια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταια μετατροπη Mark VII του υπολογιστη. Καθετη τοποθετηση της καρτας γραφικων, αλλαγη σε αποσταγμενο νερο (τελος τα χρωματα) με τα καταλληλα υγρα και αλλαγη διευθυνσης στο 420 ψυγειο ωστε το βρυσακι να μην ειναι ορατο μπροστα αλλα κρυμμενο κατω. Τελος 3ος ανεμιστηρας στο μπροστα ψυγειο επισης.

P5110406-1.jpg

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ASDIC είπε

Τελευταια μετατροπη Mark VII του υπολογιστη. Καθετη τοποθετηση της καρτας γραφικων, αλλαγη σε αποσταγμενο νερο (τελος τα χρωματα) με τα καταλληλα υγρα και αλλαγη διευθυνσης στο 420 ψυγειο ωστε το βρυσακι να μην ειναι ορατο μπροστα αλλα κρυμμενο κατω. Τελος 3ος ανεμιστηρας στο μπροστα ψυγειο επισης.

P5110406-1.jpg

Μπράβο ρε ωραίος.. Τι λέει η Αγγλία? Ολα καλά?🙂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

9 λεπτά πριν, ASDIC είπε

Τελευταια μετατροπη Mark VII του υπολογιστη. Καθετη τοποθετηση της καρτας γραφικων, αλλαγη σε αποσταγμενο νερο (τελος τα χρωματα) με τα καταλληλα υγρα και αλλαγη διευθυνσης στο 420 ψυγειο ωστε το βρυσακι να μην ειναι ορατο μπροστα αλλα κρυμμενο κατω. Τελος 3ος ανεμιστηρας στο μπροστα ψυγειο επισης.

P5110406-1.jpg

δεν σου συστήνω απιονισμένο νερό γιατί με τον καιρό παίρνει ιόντα από τα μέταλλα που έρχεται σε επαφή και γίνεται αγωγός οπότε αν εχεις καμιά διαρροή θα εχεις θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ASDIC είπε

Τελευταια μετατροπη Mark VII του υπολογιστη. Καθετη τοποθετηση της καρτας γραφικων, αλλαγη σε αποσταγμενο νερο (τελος τα χρωματα) με τα καταλληλα υγρα και αλλαγη διευθυνσης στο 420 ψυγειο ωστε το βρυσακι να μην ειναι ορατο μπροστα αλλα κρυμμενο κατω. Τελος 3ος ανεμιστηρας στο μπροστα ψυγειο επισης.

P5110406-1.jpg

Ωραίος, σε βρισκω ριψοκινδυνο αμα σου σκάσει διαρροή εκεί πάνω από τα 8 πινα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απεσταγμενο, οχι απιονισμενο. με τις αντιστοιχες σταγονες και αλλαγη καθε Χ μηνες δεν εχει θεμα. πεφτει και το κοστος δραματικα. και ο Jay καποιες φορες ετσι το εχει. ολα οκ.

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Ωραίος, σε βρισκω ριψοκινδυνο αμα σου σκάσει διαρροή εκεί πάνω από τα 8 πινα :D

δεν εχει θεση αλλου φιλε. δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...