Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, obijuan1983 είπε

Δεν μπορώ να βρω ησυχία , σήμερα άλλο πακέτο από Κίνα, γκρι-μαυρα sleeved cables...

IMG_20181225_002403.jpg

IMG_20181225_003604.jpg

και εσυ single channel τις δουλευεις τις μνημες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 12/12/2018 στις 1:03 ΠΜ, 217alexis είπε

Καλημερα, σε ολους... Θα ήθελα να παραθεσω και εγω ενα PC που εφτιαξα, να μου πειτε την γνωμη σας...Θεωρω ότι έκανα καλη δουλειά, αλλα πάντα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης. (Το κουτί είναι το Cougar MX330-G).

https://imgur.com/e2uWVQ7

https://imgur.com/WjvTCfg

https://imgur.com/3SvDcdz

Οι δυο πρωτες είναι από την ημέρα που το έστησα. Η τελευταια είναι από όταν ήρθε η καινουργια γραφικων...

Με ενα ανεξιτηλο μαυρο μαρκαδορο βαψε τα καλωδια κ θα εισα σουπερ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, obijuan1983 είπε

Nαι για τις ανάγκες της φωτογράφισης, μην χαλάσω την τάση...!

Στα 1.35v δεν είναι η τάση; 

Spoiler

Συγγνώμη, μάλλον ευθύνομαι για τον βροχερό καιρό 🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, obijuan1983 είπε

Δεν μπορώ να βρω ησυχία , σήμερα άλλο πακέτο από Κίνα, γκρι-μαυρα sleeved cables...

IMG_20181225_002619.jpg

IMG_20181225_002403.jpg

IMG_20181225_003604.jpg

IMG_20181225_002506.jpg

Φιλε μου τα sleeved ειναι ολοκληρα καλωδια ή extensions ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Extensions είναι, 1x24pin , 1x8pin , 2x6pin πακέτο 18€ μαζί με τα μεταφορικα. Και από 2 cable combes(χτενάκια) για το κάθε καλωδιο , δηλαδή 2 για το 24pin  , 2 για το 8 pin  και 4 για τα 6pin μέσα στη τιμή.

Επεξ/σία από obijuan1983
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, obijuan1983 είπε

Extensions είναι, 1x24pin , 1x8pin , 2x6pin πακέτο 18€ μαζί με τα μεταφορικα. Και από 2 cable combes(χτενάκια) για το κάθε καλωδιο , δηλαδή 2 για το 24pin  , 2 για το 8 pin  και 4 για τα 6pin μέσα στη τιμή.

Από που τα αγόρασες φίλε μου;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα phanteks είναι στα 25€ με ένα 6+2 και ένα 6πιν pcie τα υπόλοιπα ομοίως μαζί με combs και μέχρι πρότινος ετοιμοπαραδοτα στο e-shop για όποιον δε θέλει να περιμένει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 dollars μου λέει με μεταφορικά. Προφανώς πρόλαβες προσφορά. Από 22€ και πάνω είναι κάπως επίφοβο με τα china post κλπ κλπ

Μόλις τώρα, radiohead είπε

Τα phanteks είναι στα 25€ με ένα 6+2 και ένα 6πιν pcie τα υπόλοιπα ομοίως μαζί με combs και μέχρι πρότινος ετοιμοπαραδοτα στο e-shop για όποιον δε θέλει να περιμένει.

Καλά τα phanteks. Και τα bitfenix που έχω πολύ καλά, αλλά λίγο το χρωματάκι πλέον δεν μου κάνει μιας και δεν έχω μπλε-μαύρο αλλά γκρι-μαύρο 😛 Σκεφτόμουν να τα αλλάξω αλλά θα κάτσω στα αυγά μου, for now 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα τα είχε σκοτώσει όμως; Χρησιμοποιώ τα καλώδια καιρό τώρα, σε non-modular αλλά και σε modular PSU, δεν έχω δει πρόβλημα στα ρεύματα ας πούμε. 

Τι να πω. 😕 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/12/2018 στις 7:51 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Κοίτα το ροζ χρωμα για μένα φταίει. Με λευκό θα είναι άλλο κουτί εμφανισιακά θέλω να πιστεύω.

Κατά τα άλλα είναι πολύ όμορφο σεταπ

Το αντίστροφο. Σε μαύρο κουτί τα σκατουλι δε κάνουν αντίθεση μεγάλη , σε λευκό με 3ο διαφορετικό χρώμα [ ροζ ] στη περίπτωση μας κάνει μπαμ.

Μία Noctua ψύκτρα την αγοράζεις εκτός των υψηλών επιδόσεων που διαθέτει και για την εμφάνιση της. Αυτή η «κακή» εμφάνιση, έχει γίνει σημείο αναφοράς της ποιότητας, την αξιοπιστίας και των επιδόσεων. Με λίγα λόγια ξεχωρίζει μέσα σ' ένα κουτί.

Αν κάποιος αγοράσει Noctua ψύκτρα απλά για να έχει καλές επιδόσεις και δεν τον ενδιαφέρει να φαίνεται, πόσο μάλλον να τον ενοχλεί, δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να πάει σε Noctua και να δώσει τα διπλά λεφτά για επιδόσεις που μπορεί να τις βρει με ακριβώς τα μισά χρήματα.

Ένας από αυτούς είμαι και εγώ και γι' αυτό επέλεξα την Thermalright Macho x 2. Έχει ίδιες επιδόσεις με την Noctua Noctua NH-D15.
Αν η Noctua ήταν σε παρόμοια τιμή, τότε θα πήγαινα σ' αυτήν, αλλά δεν δίνω τα διπλά λεφτά απλά για λόγους «εμφάνισης».

https://gamezoom.net/artikel/Thermalright_Macho_X2_Test_Review-33811-2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...