Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Συγκρινε πχ μια gaming 5 με αυτη που εχω. Η πρωτη εχει αρκετα περισσοτερα led. Οπως ειπες ομως και ενα φως να δεις δεν σου αρεσει οποτε σεβαστες ολες οι αποψεις. Το βραδυ δυσκολα να φτιαξεις κατι που να φαινεται χωρις φως γιατι σκοτεινιαζει το κουτι. Δηλαδη αν κλεισω την ταινια σκοτεινιαζει αρκετα χωρις καθολου led δεν φαινεται τιποτα μεσα. Μπορει και το marketing να μας πηγαινει προς τα εκει ξερω οτι παιζονται πολλα εκατομμυρια πανω στο rgb theme αλλα εφοσον ικανοποιει τον κατοχο κανενα προβλημα. Μου ειχες πει οτι σου αρεσουν οι μεγαλες ψυκτρες εμενα πχ θα μου εκλεινε αρκετα τον χωρο και δεν θα μου αρεσε. Αλλοι το γουσταρουν αυτο. 

Χωρίς τίποτα όντως είναι θεοσκότεινο. Και εγώ έχω μια λευκη λεντοταινία να αχνοφωτίζει τα parts . Όσο για την ψύκτρα,σχετικό και αυτό. Με την hydro γενικά φτιάχνεις πιο ωραίο setup γιατί δεν σου κρύβει τα υπόλοιπα. Η "ζυγαριά" του καθενός γέρνει διαφορέτικά όμως. Εγώ θέλω dead silent το οποίο βρίσκω στις αερόψυκτρες που κι αυτές έχουν τη χάρη και την ομορφιά τους.

Δυστυχώς δεν υπάρχει το τέλειο στο pc. Παραχωρήσεις κάνουμε και λεφτά χαλάμε :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, mcrae13 είπε

Χωρίς τίποτα όντως είναι θεοσκότεινο. Και εγώ έχω μια λευκη λεντοταινία να αχνοφωτίζει τα parts . Όσο για την ψύκτρα,σχετικό και αυτό. Με την hydro γενικά φτιάχνεις πιο ωραίο setup γιατί δεν σου κρύβει τα υπόλοιπα. Η "ζυγαριά" του καθενός γέρνει διαφορέτικά όμως. Εγώ θέλω dead silent το οποίο βρίσκω στις αερόψυκτρες που κι αυτές έχουν τη χάρη και την ομορφιά τους.

Δυστυχώς δεν υπάρχει το τέλειο στο pc. Παραχωρήσεις κάνουμε και λεφτά χαλάμε :P 

Η τελευταια προταση τα λεει ολα. Κατι θα σου λειπει συνεχως λεμε να εχουμε να τα σκαμε για το hobby μας. Η ledotainia ειναι απο τα καλυτερα rgb parts και απο τα πιο φθηνα. 5 μετρα 3 ευρω πχ και δειχνει ολο το κουτι. Το dead silent μπορεις να το πετυχεις και με καποια AIO θες παραπανω χρηματα ομως απο μια κορυφαια αεροψυκτρα. Το μονο part που ακουω ειναι ο σκληρος HDD ολο λεω να παρω 1tb ssd και να φαει δρομο αλλα λενε οι τιμες πεφτουν καθημερινα και το καθυστερω οσο μπορω. Αν αποσυνδεσω τελειως τον σκληρο(γιατι και κλειστος να ειναι συνδεδεμενος παλι ακουγεται) δεν ακουγεται τιποτα και το αυτι να κολλησω στο κουτι. Η GPU και στο 25% ανεμιστηρες ακουγετε ενω βλεπω αλλους με 50-60% gpu fans και λενε δεν ακουνε τιποτα. Η εχω καλο αυτι η οντως τα fans της strix ακουγονται. Περιμενω να ερθει το ντεσιμπελομετρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Υποκειμενικό είναι αυτό. 

Επειδή αλλάζω κουτί σύντομα -το έχω πάρει αλλά γίνεται μελέτη και μόντες πρώτα- ,είπα οτι θα το κάνω rgb style.. To δοκίμασα  , και ενώ μου αρέσει να τα βλέπω στο youtube ή ακόμα και στο δικό μου από μακριά,μόλις κάτσω κοντά λέω μπλιαχ θεέ μου,τι αηδία...είναι λίγο καραγκιόζη φάση όλα αυτά για τα γούστα μου τελικά..

Οπότε είναι καθαρά θέμα γούστου.

Η πλάκα είναι οτι πήγα και αγόρασα κάμποσα fans + controller και τελικά θα μείνουν σε κανά συρτάρι :P 

Τα αγοράζω εγώ αν δεν τα θες 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Dev1l είπε

Να 'μαι και εγώ!!! Πατήστε πάνω στις εικόνες για να δείτε την πλήρη ανάλυση και ποιότητα!

DSC-0486.jpg

DSC-0449.jpg

Γιατί ανάποδα οι δύο κάτω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Γιατί ανάποδα οι δύο κάτω;

Έλα μου ντε 😂😂 πρέπει να κάτσω τον αλλάξω τον εναν, αλλά βαριέμαι 🤔🤔...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, θα βάλω και εγώ το δικό μου. Εφαγα ένα διήμερο να το μεταφερω σε νέο κουτί, να κάνω πατέντες για να βάλω το ψυγείο (δεν είχε θέση, αλλά αν είχε πως θα είχε πλάκα; ), και να ξανασχεδιασω την λούπα.

Τώρα μένει μια λεντοταινια και θα είναι έτοιμο. Τα κάτω φανακια είναι έκαστο 110cfm στις 1900 ενώ στις 800 αθόρυβα, βοηθανε παρά πολύ με την ψύξη των VRM και των μνημών.

Το κουτί αν και παλιό, το είχα άχτι εδώ και χρόνια.

 

IMG_5662.PNG

IMG_5663.PNG

IMG_5664.PNG

IMG_5665.PNG

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Dev1l είπε

Να 'μαι και εγώ!!! Πατήστε πάνω στις εικόνες για να δείτε την πλήρη ανάλυση και ποιότητα!

DSC-0486.jpg

DSC-0449.jpg

Ποιό κουτί είναι αυτό και τα έχει όλα ανάποδα ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, obijuan1983 είπε

Ησυχία στην δουλεια...ας στήσουμε το PC του συναδέλφου μας...!

WP_20181109_15_23_32_Rich (2).jpg

Ωραίος. Καλό στήσιμο!

Πάντως οι RGB gskill έχουν γίνει στανταράκι σε κάθε μοντέρνο σύστημα. Δε λείπουν ποτέ :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...