Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί το ihs δεν ακουμπάει πάνω στο pcb του cpu ? στις γωνίες έστω εν τέλει εκεί που θα έχει γίνει σίδερο η κόλλα είσαι σίγουρος ότι δεν θα ξεφλουδίσει σε ενδεχόμενο re-delid.....anyway .....εγώ απλό πόσταρα καλύτερα λίγη /ελάχιστη σιλικόνη και μακριά από κόλλες.....

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, IoannisLp said:

2 χαλαρές βραδινές!😛

20181024_211527-1.jpg

20181024_211410.jpg

Πολύ ωραίο!

Ερώτηση, είσαι ευχαριστημένος από το Thermaltake View 71 TG RGB? Εκτός από το "look", που κατά την γνώμη μου είναι πολύ πολύ ωραίο, πως είναι σε airflow, στην κατασκευή, πρακτικότητα, cable managment κτλ.?

Το έχω παραγγείλει, είναι σε back order. Βλέποντας λοιπόν ότι το έχεις, θα ήθελα την γνώμη σου. 

Σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, obijuan1983 είπε

Μπήκε και η RGB led ταινία 50cm  (ήρθε μαζί με controller  και remote control) απο Κίνα με 3€...

WP_20181026_20_39_02_Rich (4).jpg

WP_20181026_19_24_40_Rich (3).jpg

WP_20181026_19_21_55_Rich (3).jpg

Θες να βαλεις και το λινκ;

Ειδικα η πρώτη, απίστευτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που να το βλεπες ζωντανά...είναι εντυπωσιακό...και τζάμπα!

Ας πούμε κάτι τέτοιο, εμένα είναι σε μαύρο χρώμα η ταινία.

https://m.ebay.com/itm/50-200cm-USB-Tira-de-luces-LED-Tv-Parte-Trasera-Lampara-5050rgb-cambia-color/282760652302?_mwBanner=1&_rdt=1&varId=582040282486

Επεξ/σία από obijuan1983
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/10/2018 στις 1:24 ΜΜ, renaxan είπε

Πολύ ωραίο!

Ερώτηση, είσαι ευχαριστημένος από το Thermaltake View 71 TG RGB? Εκτός από το "look", που κατά την γνώμη μου είναι πολύ πολύ ωραίο, πως είναι σε airflow, στην κατασκευή, πρακτικότητα, cable managment κτλ.?

Το έχω παραγγείλει, είναι σε back order. Βλέποντας λοιπόν ότι το έχεις, θα ήθελα την γνώμη σου. 

Σε ευχαριστώ!

Αρκετά ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Καθόλου φθηνή κατασκευή και εξαιρετικοί χώροι οπως μπορείς να καταλάβεις από αυτά που έχω βάλει μέσα. Με το airflow κανένα θέμα. Τα γυάλινα πανελς ίσως κόβουν λίγο αλλά απέχουν αρκετά από τον κυρίως σκελετό επομένως μικρό το κακό. Στο θέμα του cable management μπορείς απλά να βάλεις ένα φορτηγό καλώδια εκεί μέσα. Το κενό που έχει από πίσω είναι τεράστιο! Ακόμη και αν λείπει το psu shroud αν είσαι μερακλής και έχεις όρεξη τα εξαφανίζεις όλα. Το μόνο αρνητικό για εμένα είναι το βάρος του! 22 κιλα άδειο με τα πανελς. Αν τα βγάλεις πέφτει κάτω από το μισό σε βάρος. Όπως είναι με  το σύστημα μου τώρα ζυγίζει κοντά στα 45 κιλά τουλάχιστον.

Επεξ/σία από IoannisLp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο κουτί. Ωραία δουλειά. Αλλά βάλε και κάνα πουκαμισάκι μέσα να δέσει 😛 (τα ίδια έλεγα και για τα Corsair 900D/1000D 😛 ). Πολύ σπάνια θαυμάζω custom loops. Θέλει μεράκι για να είναι καλό το αποτέλεσμα και να μην είναι απλά σωλήνες του super Mario εκεί :) 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, IoannisLp said:

Αρκετά ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Καθόλου φθηνή κατασκευή και εξαιρετικοί χώροι οπως μπορείς να καταλάβεις από αυτά που έχω βάλει μέσα. Με το airflow κανένα θέμα. Τα γυάλινα πανελς ίσως κόβουν λίγο αλλά απέχουν αρκετά από τον κυρίως σκελετό επομένως μικρό το κακό. Στο θέμα του cable management μπορείς απλά να βάλεις ένα φορτηγό καλώδια εκεί μέσα. Το κενό που έχει από πίσω είναι τεράστιο! Ακόμη και αν λείπει το psu shroud αν είσαι μερακλής και έχεις όρεξη τα εξαφανίζεις όλα. Το μόνο αρνητικό για εμένα είναι το βάρος του! 22 κιλα άδειο με τα πανελς. Αν τα βγάλεις πέφτει κάτω από το μισό σε βάρος. Όπως είναι με  το σύστημα μου τώρα ζυγίζει κοντά στα 45 κιλά τουλάχιστον.

Σε ευχαριστώ πολύ. Ναι το έχω back order. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το Corsair Obsidian Series 500D RGB SE Premium. Το Corsair είναι όμως πολύ ακριβό.. :( 

Με τόσο βάρος.. Ευτυχώς δεν θα το πηγαίνω βόλτα! Το PSU shroud το σκεφτόμουνα πολύ, ήταν το μόνο του αρνητικό. Αλλά ναι, μεράκι να υπάρχει.

P.S: Πρέπει να ζητήσω από έναν @Hal9000 να μου κάνει αλλαγή στο Nickname, παρακαλώ. 🙄

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν αποφάσισα να ξεθάψω από το υπόγειο το αγαπημένο μου Chiller (made by Unseen)... Ε ρε εποχές  2007, Core 2 Duo/Quad bench στα 4900ΜΗz...

Να δούμε τι θα καταφέρω με τον Ryzen 7...

Θα γίνει καθάρισμα και service πρώτα και θα αλλαχτούν σωληνώσεις...το Chieftec θα μας αποχαιρετήσει...

WP_20181028_22_17_39_Rich-2105x3740.jpg

WP_20181028_22_17_54_Rich-2105x3740.jpg

Επεξ/σία από obijuan1983
  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/10/2018 στις 11:35 ΠΜ, IoannisLp είπε

Αρκετά ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Καθόλου φθηνή κατασκευή και εξαιρετικοί χώροι οπως μπορείς να καταλάβεις από αυτά που έχω βάλει μέσα. Με το airflow κανένα θέμα. Τα γυάλινα πανελς ίσως κόβουν λίγο αλλά απέχουν αρκετά από τον κυρίως σκελετό επομένως μικρό το κακό. Στο θέμα του cable management μπορείς απλά να βάλεις ένα φορτηγό καλώδια εκεί μέσα. Το κενό που έχει από πίσω είναι τεράστιο! Ακόμη και αν λείπει το psu shroud αν είσαι μερακλής και έχεις όρεξη τα εξαφανίζεις όλα. Το μόνο αρνητικό για εμένα είναι το βάρος του! 22 κιλα άδειο με τα πανελς. Αν τα βγάλεις πέφτει κάτω από το μισό σε βάρος. Όπως είναι με  το σύστημα μου τώρα ζυγίζει κοντά στα 45 κιλά τουλάχιστον.

Psu Shroud για το TT View 71,έχει και το μακρύ του και το κοντό του και είναι από ευρώπη η αγορά

https://www.coldzero.eu/thermaltake-view-71-case-parts/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Silok είπε

Psu Shroud για το TT View 71,έχει και το μακρύ του και το κοντό του και είναι από ευρώπη η αγορά

https://www.coldzero.eu/thermaltake-view-71-case-parts/

54 ευρω για ενα κομματακι λαμαρινα ? πλακα κανουνε ???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, akoinonitos είπε

54 ευρω για ενα κομματακι λαμαρινα ? πλακα κανουνε ???

Πλέξι είναι,από αλουμίνιο φτιάχνει ένας από Αμερική για το συγκεκριμένο κουτί και μαζί με τα μεταφορικά βγαίνει 200 ευρώ 😛

 

Επεξ/σία από Silok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Silok είπε

Πλέξι είναι,από αλουμίνιο φτιάχνει ένας από Αμερική για το συγκεκριμένο κουτί και μαζί με τα μεταφορικά βγαίνει 200 ευρώ 😛

Και απο χρυσαφι να ειναι δεν γινεται να εχει το 1/3 της τιμης ολοκληρου του case. Tραγικοι οι τυποι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Και απο χρυσαφι να ειναι δεν γινεται να εχει το 1/3 της τιμης ολοκληρου του case. Tραγικοι οι τυποι...

Βρήκαν και κάνουν όλοι με τα πλέξι και ζητάνε νεφρά,με 6 ευρουλάκια παίρνεις ένα φύλο +2 υρώ το παπαγαλάκι για να κόψεις + κανένα τάλληρο η κόλλα και είσαι άρχοντας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...