Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

"Επαιξα" λιγο με τα led σημερα

Είσαι τυχερός που δεν υπάρχει dislike, απαράδεκτο να ανεβάζεις wannabe-circus shots χωρίς mention ! Βάλε λίγο μπλε ώστε το μωβ-ροζ να γίνει πιο μωβ και θα είναι λιγότερο... παρεξηγήσιμο :P

Έχεις βάλει λεντοταινία πίσω από το res και φωτίζει έτσι btw;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Είσαι τυχερός που δεν υπάρχει dislike, απαράδεκτο να ανεβάζεις wannabe-circus shots χωρίς mention ! Βάλε λίγο μπλε ώστε το μωβ-ροζ να γίνει πιο μωβ και θα είναι λιγότερο... παρεξηγήσιμο :P

Έχεις βάλει λεντοταινία πίσω από το res και φωτίζει έτσι btw;

Ε μετα θα ειναι ολο ενα χρωμα ,θελω να κανει λιγη διαφορα το ενα απο το αλλο, την μια την εχω μπλε σκουρο και την αλλη μωβ ανοιχτο ,λιλα θα το χαρακτιριζα 😛

Ναι την εχω κοτσαρει πισω ακριβως απο το res να φωτιζει το uv white υγρο, φαινεται λιγο στην πρωτη φωτο αν το προσεξεις

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

H τωρινή μου κατάσταση...

WP_20181018_15_19_22_Pro.jpg.716d126057e4fa1673fa30e808456324.jpg

Η μητρική μου(πρώην...) ακόμη και καλυμένη είναι πανέμορφη 😍

Πού τον έχωσες εκεί τον ssd βρε? 🤣

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, STORM1978 είπε

Η μητρική μου(πρώην...) ακόμη και καλυμένη είναι πανέμορφη 😍

Πού τον έχωσες εκεί τον ssd βρε? 🤣

Έχουμε και λέμε...εκείπου είναι ο ανεμιστήρας που είναι "πρόσωπο", είναι τα συρτάρια που κουμπώνουν οι επίσημοι δίσκοι...4. Το ένα από αυτά, δυσλειτουργεί,οπότε 3 (1ssd, os-office-apps, 2 hdd).

Ένας hdd ακόμα (store), είναι στα πάνω tray, με αντάπτορα.

Τον ssd (2ος, games-benches) τον πέταξα εκεί, γιατί δεν είχα εκείνη τη στιγμή κάπου να τον βάλω σωστά και εννοείται πως ξέμεινε έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Zaknafein είπε

Είσαι τυχερός που δεν υπάρχει dislike, απαράδεκτο να ανεβάζεις wannabe-circus shots χωρίς mention ! Βάλε λίγο μπλε ώστε το μωβ-ροζ να γίνει πιο μωβ και θα είναι λιγότερο... παρεξηγήσιμο :P

Purple Power...:)

WP_20181021_12_18_43_Rich-2404x4273.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόκκινο της κολάσεως 😈.

μετά από πολύ χρόνο, είναι σχεδόν έτοιμο... Να το κάνω και λίγο overclock να ζεστάνει το σπίτι;

Hell pc.jpg

5 ώρες πριν, Πέτρος είπε

H τωρινή μου κατάσταση...

WP_20181018_15_19_22_Pro.jpg.716d126057e4fa1673fa30e808456324.jpg

Ωραίο το pc. Πεντακάθαρο και έτοιμο για υπερωρίες 😁. Βασικά το κουτί είναι λίγο υπερτεράστιο ή μου φαίνεται; Από ροή αέρα το βλέπω να είναι γενικά δροσερό όσο και αν το ζορίσεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Χρήστος1986 είπε

Κόκκινο της κολάσεως 😈.

μετά από πολύ χρόνο, είναι σχεδόν έτοιμο... Να το κάνω και λίγο overclock να ζεστάνει το σπίτι;

Hell pc.jpg

Ωραίο το pc. Πεντακάθαρο και έτοιμο για υπερωρίες 😁. Βασικά το κουτί είναι λίγο υπερτεράστιο ή μου φαίνεται; Από ροή αέρα το βλέπω να είναι γενικά δροσερό όσο και αν το ζορίσεις.

Winter is coming...δώσε.

Όσο για το κουτί μου, πεντακάθαρο δεν το λες (δες κάτω, στο τροφοδοτικό...χώρια την κρυφή σκόνη που βαρέθηκα να ψάξω).

Τεράστιο είναι σίγουρα (Corsair 800D).

Από αέρα, δεν τα πάει καθόλου καλά. Έχει φτιαχτεί περισσότερο για πολλά ψυγεία, παρά για σωστή κυκλοφορία.

Για να το θέσω πιο σωστά, κυκλοφορεί αέρας σε όλον αυτό το χώρο, αλλά δεν έχει από που να μπει. Τρούπες έχει μόνο οροφή και πίσω (τυπικές θέσεις για έξοδο, δλδ) αλλά για είσοδο...σκούρα τα πράγματα. Ο προηγούμενος κάτοχος είχε την όρεξη και έφτιαξε plexi με θέσεις για δυο ανεμιστήρες, για το πλαϊνό, οι οποίοι βελτιώνουν θεαματικά την κατάσταση.

Ακόμα κι έτσι...κάνεις δουλειά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/10/2018 at 18:08, akoinonitos said:

"Επαιξα" λιγο με τα led σημερα

  Reveal hidden contents

Λιγο gay αλλα μ'αρεσει 😂

1.jpg.dce87fcfe1ece578ab2bf24dfc56e49b.jpg

2.jpg.cbdf9cb34425205bed2f00b33108c653.jpg

3.jpg.431c0e23b64e1623ac5e2f15d5954741.jpg

4.jpg.ff2733ac9fc8c37ebde48ae284df18f7.jpg

και εμείς τώρα κάτι πάιζουμε με το αποτέλεσμα που έκανες!! Purple rules.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2018 στις 5:07 ΜΜ, glight είπε

Αυτήν εδώ χρησιμοποίησα απλά όταν είναι να βάλεις την σιλικόνι στο μεταλικό socket για να κουμπώσεις ΜΗΝ κάνεις ολόκληρο κλειστό τεράγωνο. Άσε ένα μικρό μικρό κενό για να απελευθερωθούν οι εσωτερικοί υδρατμοί που θα δημιουργηθούν. 

Την ίδια ακριβώς εβαλα! Μην ανησυχείς δεν έβαλα σιλικόνη! Με super glue από μια σταγόνα στις 4 γωνίες και έγινε σίδερο! 

PicsArt_10-19-02.01.31.jpg

PicsArt_10-21-01.12.59.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, IoannisLp είπε

Την ίδια ακριβώς εβαλα! Μην ανησυχείς δεν έβαλα σιλικόνη! Με super glue από μια σταγόνα στις 4 γωνίες και έγινε σίδερο!

ποτέ κόλλα στο καπάκι του cpu.........μπορεί να το ξεπετσιάσεις το pcb του cpu στα σημεία που έβαλες κόλλα σε μελλοντικό άνοιγμα (re-delid) του cpu.....

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, BabisTs είπε

ποτέ κόλλα στο καπάκι του cpu.........μπορεί να το ξεπετσιάσεις το pcb του cpu στα σημεία που έβαλες κόλλα σε μελλοντικό άνοιγμα (re-delid) του cpu.....

Μα δεν έβαλα πάνω στο pcb αλλά εφόσον είχα βάλει το copper ihs στο relid kit έριξα από μια σταγόνα στις γωνίες του οπως αναφέρεται.

Επεξ/σία από IoannisLp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...