Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, ZELOMOTH said:

To like μου ειναι για το καινούργιο κουτι, οχι γι΄αυτό!🤣

Για πες/πείτε καμιά ιδέα πως μπορώ να αγοράσω το Corsair Obsidian Series 500D RGB SE Premium ή ένα αντίστοιχο κουτί, χωρίς ένα "κάρο" μεταφορικά και να μην πλησιάζει την τιμή ενός CPU??   🤔

Επεξ/σία από renaxan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, renaxan είπε

Για πες/πείτε καμιά ιδέα πως μπορώ να αγοράσω το Corsair Obsidian Series 500D RGB SE Premium ή ένα αντίστοιχο κουτί, χωρίς ένα "κάρο" μεταφορικά και να μην πλησιάζει την τιμή ενός CPU??   🤔

Εγω φιλε μου να σου πω την αληθεια δεν εχω "καει" επι του θέματος... Αρα περίμενε τους υπολοιπους καμμένους να δουμε τι παίζει...😭

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: μπορεί ένα case mini ITX να δεχθεί micro ATX μητρική ?

Συγκεκριμένα: Το Phanteks Enthoo Evolv ITX λέτε να μπορεί να χωρέσει micro ATX ? Γιατί το ίδιο case υπάρχει και σε atx μέγεθος αλλά θέλω να κρατήσω το μικρό form factor.

Δηλαδή υπάρχει το CoolerMaster MasterBox Q300L που παίρνει και mini ITX και micro ATX που διατηρεί το μικρό form factor αλλά είναι πολύ budget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RedPanda είπε

Ερώτηση: μπορεί ένα case mini ITX να δεχθεί micro ATX μητρική ?

Συγκεκριμένα: Το Phanteks Enthoo Evolv ITX λέτε να μπορεί να χωρέσει micro ATX ? Γιατί το ίδιο case υπάρχει και σε atx μέγεθος αλλά θέλω να κρατήσω το μικρό form factor.

Δηλαδή υπάρχει το CoolerMaster MasterBox Q300L που παίρνει και mini ITX και micro ATX που διατηρεί το μικρό form factor αλλά είναι πολύ budget.

το phanteks δεχετε mini το coolermaster και μινι και micro

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, RedPanda είπε

Ερώτηση: μπορεί ένα case mini ITX να δεχθεί micro ATX μητρική ?

Συγκεκριμένα: Το Phanteks Enthoo Evolv ITX λέτε να μπορεί να χωρέσει micro ATX ? Γιατί το ίδιο case υπάρχει και σε atx μέγεθος αλλά θέλω να κρατήσω το μικρό form factor.

Δηλαδή υπάρχει το CoolerMaster MasterBox Q300L που παίρνει και mini ITX και micro ATX που διατηρεί το μικρό form factor αλλά είναι πολύ budget.

Αν θες να πας σε ITX αποκλειστικά πες μου καθώς το ψάχνω το θέμα τα τελευταία 2 χρόνια, και επί της ευκαιρίας που φέτος θα μεταβώ σε ITX Z370/390...

Να σου προτείνω μερικά κουτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Αν θες να πας σε ITX αποκλειστικά πες μου καθώς το ψάχνω το θέμα τα τελευταία 2 χρόνια, και επί της ευκαιρίας που φέτος θα μεταβώ σε ITX Z370/390...

Να σου προτείνω μερικά κουτιά.

Ίσως στο μέλλον, αυτή την στιγμή ψάχνω καινούργιο case για την micro Atx mb που έχω.

Θέλω όσο πιο μικρό γίνετε. Έχω σχεδόν αποφασίσει στο CoolerMaster MasterBox Q300L λόγο μεγέθους αλλά πολύ καλό είναι και το  NZXT H400i.

 

20171019111321_a01de404.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, RedPanda είπε

Ίσως στο μέλλον, αυτή την στιγμή ψάχνω καινούργιο case για την micro Atx mb που έχω.

Θέλω όσο πιο μικρό γίνετε. Έχω σχεδόν αποφασίσει στο CoolerMaster MasterBox Q300L λόγο μεγέθους αλλά πολύ καλό είναι και το  NZXT H400i.

20171019111321_a01de404.jpeg

Είναι μεγαλουτσικο για matx το ΝΖΧΤ.

Όμορφο δε.

Θα αντιπροτεινω, Meshify C Mini. Τα ίδια πάνω κάτω με λίγο καλύτερη ποιότητα κατασκευής και καλύτερο airflow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RedPanda είπε

Ίσως στο μέλλον, αυτή την στιγμή ψάχνω καινούργιο case για την micro Atx mb που έχω.

Θέλω όσο πιο μικρό γίνετε. Έχω σχεδόν αποφασίσει στο CoolerMaster MasterBox Q300L λόγο μεγέθους αλλά πολύ καλό είναι και το  NZXT H400i.

20171019111321_a01de404.jpeg

Σιγουρα το nzxt και το mecify ειναι ποιοτικοτερα κουτια σε σχεση με το το q300l αλλα εχουν και τα διπλα λεφτα.Εγω εχω το το q300l και ειναι αξιοπρεπεστατο για τα λεφτα του.Μπορει να μπει και ''ξαπλωτο'' και μπορεις να αλλαξεις ευκολα την θεση του I/O panel.Ο ανεμιστηρας που ειχε μεσα ηταν αρκετα θορυβωδης και τον αλλαξα.Αν εχεις καμια απορια για το κουτι ρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκε και ledotainia σημερα απο τη μεσα μερια του case. Εχω και γυρω γυρω απο το case θα βγει αλλη στιγμη φωτογραφια και με τις 2. Απολαυστικη η ledotainia φωτιζει ολο το case επαρκως και ακομα πιο πολυ. Συνδεθηκε πανω σε sata με 2 εξοδους απο 50cm η καθε μια ταινια και την δουλευω με rf controller. 3 Ευρω μου κοστισαν ολα και το αποτελεσμα μοναδικο. Καποια στιγμη θα μπουν και rgb ανεμιστηρακια αλλα ακομα ψαχνω να εχουν την αποδοση των Corsair ολα δινουν πολυ χαμηλα cfm.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png


 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μπηκε και ledotainia σημερα απο τη μεσα μερια του case. Εχω και γυρω γυρω απο το case θα βγει αλλη στιγμη φωτογραφια και με τις 2. Απολαυστικη η ledotainia φωτιζει ολο το case επαρκως και ακομα πιο πολυ. Συνδεθηκε πανω σε sata με 2 εξοδους απο 50cm η καθε μια ταινια και την δουλευω με rf controller. 3 Ευρω μου κοστισαν ολα και το αποτελεσμα μοναδικο. Καποια στιγμη θα μπουν και rgb ανεμιστηρακια αλλα ακομα ψαχνω να εχουν την αποδοση των Corsair ολα δινουν πολυ χαμηλα cfm.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png


 

μπορεις να κουμπωσεις τις λεντοτενιες πανω στα Rgb Headers της μητρικης και παιζεις απο το aura δινοντας διαφορετικα χρωματα στην καθε λαιντοταινια ειναι πολυ βολικο δοκιμασε το.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

μπορεις να κουμπωσεις τις λεντοτενιες πανω στα Rgb Headers της μητρικης και παιζεις απο το aura δινοντας διαφορετικα χρωματα στην καθε λαιντοταινια ειναι πολυ βολικο δοκιμασε το.

Το σκέφτηκα αλλά η μητρική έχει ένα rgb header. Δεν βρήκα άλλο. Αλλιώς θα τις έβαζα και τις 2 πάνω. Έτσι όπως τις σύνδεσα έχουν το ίδιο χρώμα πάντα αλλά τα βασικά χρώματα που δουλεύω στα υπόλοιπα parts ταιριάζουν απόλυτα. Αν μπορείς να δεις πόσα rgb headers έχει η prime a γιατί δεν βλέπω δεύτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Το σκέφτηκα αλλά η μητρική έχει ένα rgb header. Δεν βρήκα άλλο. Αλλιώς θα τις έβαζα και τις 2 πάνω. Έτσι όπως τις σύνδεσα έχουν το ίδιο χρώμα πάντα αλλά τα βασικά χρώματα που δουλεύω στα υπόλοιπα parts ταιριάζουν απόλυτα. Αν μπορείς να δεις πόσα rgb headers έχει η prime a γιατί δεν βλέπω δεύτερο. 

παιζει να εχει και ενα μονο γτ και εμενα η x370 ενα ειχε τωρα στην x470 βαλανε δυο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

παιζει να εχει και ενα μονο γτ και εμενα η x370 ενα ειχε τωρα στην x470 βαλανε δυο

Ναι ενα ειναι σιγουρα εκει ισως καποια στιγμη κουμπωσω κατι αλλο. Κανα rgb ssd η ανεμιστηρακια θα δουμε. Δεν πειραζει που δεν εχει δυο παντως το τηλεκοντρολ ειναι πολυ βολικο ασυρματο εχει παρα πολλες επιλογες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...