Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Για 24/7 παιζω με τα χρωματα της δευτερης - τριτης , αμα θελω να το παιξω αγριος κοτσαρω το μωβακι οπως στην πρωτη 🤣🤣

Τα αυτοκολλητα  γτ τα εβγαλες απο τα fans ? εγω για αυτα τα αυτοκολλητα τους αγορασα 😀

Εκτος αν ειναι οι πρωτοι με το κιτρινο-πορτοκαλι  logo και οχι με το ασπρο.

Δυστυχως επαιξα low budget και πηρα τα προηγουμενα ρε με τα σαπια τα πορτοκαλι αυτοκολλητα. Σκεφτομαι να παω πουθενα να μου φτιαξουν ομως τετοια αυτοκολλητα σαν τα καινουρια και να τα βαλω. Αλλα δεν εχω ιδεα που να ρωτησω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, hasapario είπε

Δυστυχως επαιξα low budget και πηρα τα προηγουμενα ρε με τα σαπια τα πορτοκαλι αυτοκολλητα. Σκεφτομαι να παω πουθενα να μου φτιαξουν ομως τετοια αυτοκολλητα σαν τα καινουρια και να τα βαλω. Αλλα δεν εχω ιδεα που να ρωτησω. 

Ε τοτε καλα εκανες... σιγα αστα ετσι αλλωστε μονο οταν δεν γυριζουν οι ανεμιστηρες φαινονται ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Ε τοτε καλα εκανες... σιγα αστα ετσι αλλωστε μονο οταν δεν γυριζουν οι ανεμιστηρες φαινονται ;)

Είναι τα πιο sleek led-rgb fans παντως. Δε τα αλλαζω αν και με τρωει ωρες ωρες για corsair ml140 pro white led

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, hasapario είπε

Είναι τα πιο sleek led-rgb fans παντως. Δε τα αλλαζω αν και με τρωει ωρες ωρες για corsair ml140 pro white led

Aλλη χαρη τα ml ,αλλα και αλλα φραγκα 😀

Εγω θα κανω κρατη για καινουριο κουτι αλλα δυσκολευομαι να βρω καποιο του γουστου μου και να το σηκωνει η τσεπη μου ....

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα ML της Corsair είναι αλλου, 5 έχω απολύτως ικανοποιημένος. 2 στο radiator, 3 για air flow. To μονο που με χαλάει είναι ότι έχω το Carbide 400C και έχω την εντύπωση οτι το πανω μαγνητικό φίλτρο κόβει τον αέρα που βγαίνει έξω 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεταφορά σε νέο case-τέρας, (Thermaltake View 71 TG Rgb) και φυσικά εκ νέου σχεδιασμός της λουπας! Πάμε για πιο extreme καταστάσεις πλέον!😜

20180915_153613-1.jpg

20180915_154207-1.jpg

 

PicsArt_09-16-01.12.24.jpg

Επεξ/σία από IoannisLp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@IoannisLp Πανέμορφο φίλε,όπως ήταν και στο προηγούμενο case !

Για πες σε παρακαλώ εντυπώσεις από το κουτί. Ένα short review δηλαδή.Πως σου φαίνεται από ποιότητα κατασκευής, τι λέει από airflow και πως φαίνεται από κοντά . Βασικά ενώ μου αρέσει,με χαλάει η απουσία psu shroud,αλλά τώρα που το βλέπω σε εσένα ,δειχνει οτι με καλή διαχείρηση είναι οκ.

Έχω αρχίσει να γλυκοκοιτάζω κάποια κουτιά παρόλο που δεν θα αλλάξω ακόμα ,αλλά να έχω μια σφαιρική άποψη για όταν έρθει η ώρα. Ένα υποψήφιο είναι αυτό ;) 

Ευχαριστω ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2018 στις 9:41 ΜΜ, akoinonitos είπε

@Zaknafein

Λαμπιονιους style 😂

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Μου τρέχουν τα σάλια βρε σατανά 

Μια μικρή αλλαγή με νέα GPU, για τοταλ Μπλάκ πάει 

_DSC0651.jpg.4651f7b70a0abca7b6cd6016bb1d32a0.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, mcrae13 said:

@IoannisLp Πανέμορφο φίλε,όπως ήταν και στο προηγούμενο case !

Για πες σε παρακαλώ εντυπώσεις από το κουτί. Ένα short review δηλαδή.Πως σου φαίνεται από ποιότητα κατασκευής, τι λέει από airflow και πως φαίνεται από κοντά . Βασικά ενώ μου αρέσει,με χαλάει η απουσία psu shroud,αλλά τώρα που το βλέπω σε εσένα ,δειχνει οτι με καλή διαχείρηση είναι οκ.

Έχω αρχίσει να γλυκοκοιτάζω κάποια κουτιά παρόλο που δεν θα αλλάξω ακόμα ,αλλά να έχω μια σφαιρική άποψη για όταν έρθει η ώρα. Ένα υποψήφιο είναι αυτό ;) 

Ευχαριστω ! 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! 

Όσον αφορά τις εντυπώσεις μέχρι στιγμής παρά πολύ καλές! Η κατασκευή σε καμία περίπτωση δεν μου φάνηκε φτηνή! Οι χώροι είναι απίστευτοι και χαίρεσαι να χτίζεις μέσα του ειδικά όταν έχεις να βάλεις watercooling stuff αυτού του μεγέθους. Έχω βάλει 2x 360 radiators εκ των οποίων το μπροστά είναι 60mm πάχος και ακόμη υπάρχουν δυνατότητες για παραπάνω πράγματα! Το γεγονός ότι δεν υπάρχει psu shroud δεν το θεωρώ αρνητικό! Όπως είπες και εσύ αν είσαι μερακλής και έχεις ένα πλάνο μπορείς να τα εξαφανίσεις. Το πάχος που προσφέρει στο πίσω μέρος δεν μπορεί να σε αφήσει παραπονεμένο! Το μόνο αρνητικό που πρέπει να αναφέρω είναι το βάρος του! 22 κιλά αδειο! Χωρίς τα γυάλινα πανελς  πέφτει 10 κιλά κάτω. Με το σύστημα μου όπως το βλέπεις πλησιάσει τα 35-40 κιλά! 😂

Επεξ/σία από IoannisLp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και το δικό μου το χρέπι το view 71.
Οι ανεμιστήρες αλλάχτηκαν και μπήκαν οι Corsair γιατί ο χειροκίνητος controller της ΤΤ είναι για σφαλιάρες.
Πολύ ήσυχο και με πολύ καλό airflow κουτί.Αργότερα ίσως να βάλω custom loop και ίσως ρόδες γιατί το βάρος; του δεν παλεύεται,μελετάω ήδη ένα psu cover αλουμινίου το οποίο θα κοπεί σε cnc αν όλα πάνε καλά.
Σύντομα θα αλλαχτεί το χρώμα του(πάλι) και το σασί του τροφοδοτικού θα πάει για επιχρωμίωση

View 71.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειτα απο το προηγουμενο tt view 31 οπου ειχα κανει την πρωτη μου λουπα και μετα απο αρκετο ψαξιμο για κουτι ειπα να δοκιμασω το coolermaster H500p mesh white για την δευτερη λουπα.
το χρωμα μεσα στα λεντ δεν ειναι μονιμο ροζ, rgb ειναι και συνηθως ανα μερα βαζω κατι αλλο. μην νομιζετε οτι το εχω στο ροζ παντα απλα ειναι ομορφο.

41589624_10217410967851817_1545328855143677952_o.jpg

41703356_10217398912230434_8479306538081583104_o.jpg

41721391_10217398907670320_8771001973588623360_o.jpg

Επεξ/σία από ntemis21
  • Like 19
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2018 στις 12:11 ΠΜ, IoannisLp είπε

Μεταφορά σε νέο case-τέρας, (Thermaltake View 71 TG Rgb) και φυσικά εκ νέου σχεδιασμός της λουπας! Πάμε για πιο extreme καταστάσεις πλέον!😜

20180915_153613-1.jpg

20180915_154207-1.jpg

PicsArt_09-16-01.12.24.jpg

Πανέμορφο, όπως και το προηγούμενο. If i may ask, πως και πηρες απόφαση να αλλάξεις κουτί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, gazp said:

Πανέμορφο, όπως και το προηγούμενο. If i may ask, πως και πηρες απόφαση να αλλάξεις κουτί?

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Ήθελα περισσότερο χώρο και ανεση για το watercooling stuff κατά κύριο λόγο. Έβαλα 2x 360 radiators εκ των οποίων το ένα 60αρι τα οποία δεν χωρούσαν στο Enthoo. Επιπλέον ήθελα παραπάνω λειτουργικότητα. Πλέον είχα την άνεση και έκανα το drain port τέρμα κάτω στην αντλία για να αδειαζω εύκολα την λουπα. Όπως Επίσης και στο γέμισμα έχω παραπάνω αέρα λόγω ύψους και χώρων του case να βάζω κατευθείαν από πάνω το σωληνάρι στο reservoir και να γεμίζω γρήγορα. Ένας ακόμη λόγος είναι και η εμφάνιση. Είναι επιβλητικό κουτί και αρκετά στυλατο κατά την άποψη μου. Στο Phanteks πάντα κάτι με χαλούσε από την αρχή οι γωνιες του οι περίεργες και το στησιμο του δεν με ενθουσίαζαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μου το κάναν δώρο, ας δούμε τι μπορεί να χωρέσει σε ένα budget κουτί και τι απόδοση θα έχει...39.90€

Σκοπός να μπουν 2 x 240mm Radiators 

Αύριο θα μεταφέρω το PC και θα αποχωριστώ το Lian Li PC 60 που με έβγαλε ασπροπρόσωπο κοντά στα 12 χρόνια...

 

WP_20180922_22_38_14_Rich (2).jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...