Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Καλησπερα Μαγκες τεσταρω ενος φιλου μου το υπερτατο μηχανημα!!!!7980XE Asus Rampage VI δωστε του ενα φιλακι :P

Δώσε cb r15 να πάρουμε κάμποσες κάμψεις με το θεριό 18c/36t που έχετε στα χέρια σας........

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 27/07/2018 at 13:18, IoannisLp said:

Ολοκληρώθηκε το project μετά τη προσθήκη και της gpu στο loop!😀 

Ίσως  να ξανακάνω μόνο το bend από cpu προς reservoir. 

20180727_164034-1.jpg

20180726_181446-1.jpg

20180726_181512-1.jpg

Αρμονικό και όμορφο! Τι μέγεθος tubing έβαλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 hours ago, DigitalElf said:

Αρμονικό και όμορφο! Τι μέγεθος tubing έβαλες?

Σε Ευχαριστώ φίλε μου!

12/16mm petg και acrylic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Ως συνήθης ύποπτος,έχω και πάλι update.  :P 

Βαρέθηκα την γομαρόψυκτρα και ξαναγύρισα σε AIO . Corsair H110i με 2 ML pro 140 

20180724_174429.jpg

Τα φωτα σου, εχω το ιδιο κουτι, πως εβαλες την gpu vertical. το εκοψες?
PS πανεμορφο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vaggos88 είπε

Τα φωτα σου, εχω το ιδιο κουτι, πως εβαλες την gpu vertical. το εκοψες?
PS πανεμορφο

Σε ευχαριστώ! 

Η καλύτερη λύση για vertical gpu,είναι το coolermaster bracket. Το έχει φίλος και ήμουν στη φάση να το πάρω αλλά είχα την Noctua D15 ,και σε συνδυασμό με την μεγάλη gpu ,δεν χώραγε για μισό πόντο.Θα έβρισκε η κάρτα πάνω στην ψύκτρα. 

Τελικά την έχω στηρίξει με πατέντα πίσω στα pci slots που έτσι κι αλλιώς θέλουν κόψιμο. Αγόρασα από αμαζον καλώδιο,συγκεκριμένα πήρα αυτό που είναι και το μοναδικό που βρήκα με γωνία 90 μοιρών

https://www.amazon.de/EASYDIY-Express-Flexibles-Verlängerung-Card-20cm/dp/B0739Y2P4B/ref=sr_1_fkmr0_4?ie=UTF8&qid=1532796922&sr=8-4-fkmr0&keywords=ezdiy+pcie (δουλεύει απροβλημάτιστα για μήνες ) 

Και με τη λύση της coolermaster πάλι πρέπει να κόψεις. Το κόψιμο δεν "καταστρέφει " το κουτί.Μελλοντικά μπορείς να ξαναβάλεις gpu κανονικά. Απλά θα είνει κομμένες μερικές ράγες ;) 

Θεωρώ πως είναι το καλύτερο,να μπει η gpu vertical σε εκείνο το σημείο,παρά μπροστά και κοντά στο τζάμι,όπως προσφέρουν out of the box πολλά σύγχρονα cases. Σίγουρα κοντά στο τζάμι ,θα έχεις χειρότερες θερμοκρασίες, κάτι που σε εμένα δεν συνέβη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Σε ευχαριστώ! 

Η καλύτερη λύση για vertical gpu,είναι το coolermaster bracket. Το έχει φίλος και ήμουν στη φάση να το πάρω αλλά είχα την Noctua D15 ,και σε συνδυασμό με την μεγάλη gpu ,δεν χώραγε για μισό πόντο.Θα έβρισκε η κάρτα πάνω στην ψύκτρα. 

Τελικά την έχω στηρίξει με πατέντα πίσω στα pci slots που έτσι κι αλλιώς θέλουν κόψιμο. Αγόρασα από αμαζον καλώδιο,συγκεκριμένα πήρα αυτό που είναι και το μοναδικό που βρήκα με γωνία 90 μοιρών

https://www.amazon.de/EASYDIY-Express-Flexibles-Verlängerung-Card-20cm/dp/B0739Y2P4B/ref=sr_1_fkmr0_4?ie=UTF8&qid=1532796922&sr=8-4-fkmr0&keywords=ezdiy+pcie (δουλεύει απροβλημάτιστα για μήνες ) 

Και με τη λύση της coolermaster πάλι πρέπει να κόψεις. Το κόψιμο δεν "καταστρέφει " το κουτί.Μελλοντικά μπορείς να ξαναβάλεις gpu κανονικά. Απλά θα είνει κομμένες μερικές ράγες ;) 

Θεωρώ πως είναι το καλύτερο,να μπει η gpu vertical σε εκείνο το σημείο,παρά μπροστά και κοντά στο τζάμι,όπως προσφέρουν out of the box πολλά σύγχρονα cases. Σίγουρα κοντά στο τζάμι ,θα έχεις χειρότερες θερμοκρασίες, κάτι που σε εμένα δεν συνέβη.

ευχαριστω πολυ, κατατοπιστικοτατος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2018 στις 1:03 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Πώς και αποφάσισες να το αλλάξεις?

EE το ειχα ποσο καιρο κ ηθελα ενα κουτακι με απλα..Η λαλακια ειναι οτι το χ71 ειναι τεραστιο το ριμαδι κ δν ξερω σε ποιο μερος να το βαλω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aOUaS88 είπε

EE το ειχα ποσο καιρο κ ηθελα ενα κουτακι με απλα..Η λαλακια ειναι οτι το χ71 ειναι τεραστιο το ριμαδι κ δν ξερω σε ποιο μερος να το βαλω :P

bro !! μια θεση του αρμοζει πανω στο γραφειο οτιδηποτε αλλο δεν .........!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, aOUaS88 είπε

EE το ειχα ποσο καιρο κ ηθελα ενα κουτακι με απλα..Η λαλακια ειναι οτι το χ71 ειναι τεραστιο το ριμαδι κ δν ξερω σε ποιο μερος να το βαλω :P

Χαχα ε μα είναι και σαν μικρή ντουλάπα :P

anyway καλό στήσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπήκε μια msi 1080ti και αύριο έρχεται και ενα corsair RM850X για να την ταΐζει σωστά και αυτήν και τον 8600κ😀

 

 

IMG_5247.JPG

Επεξ/σία από FORIS78
  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, FORIS78 είπε

μπήκε μια msi 1080ti και αύριο έρχεται και ενα corsair RM850X για να την ταΐζει σωστά και αυτήν και τον 8600κ😀

IMG_5247.JPG

Πολύ ωραίο το PC 850 watt τροφοδοτικό γιατί πήρες τόσο μεγάλο?

 Άμα δεν ασχοληθείς μέ sli  τσάμπα τα παραπάνω λεφτά που έδωσες

Επεξ/σία από birel-motosport
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...