Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν βλέπω καλα τα πάνω ανεμιστηρια σου βαζουν αέρα αντι να βγάζουν. αν ειναι ετσι γύρνα τα τουμπα

οχι ρε... αληθεια?  :shock:

το logo της xilence φαινεται απ'το πανω μερος του κουτιου, ετσι δεν θα πρεπε? νομιζω καλα τα 'βαλα  :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρα?!? χαχα.. ειμαι υπερ-χαλιας ρε.....το αναποδογυριζω asap! ευχαριστω!

Εαν τα ανεμιστηρια σου δεν εχουν βελακια που να σου δειχνουν την ροη του αερα,ο πιο πρακτικος κανονας ειναι,τα τεσσερα ακτινωτα πλαστικα που στηριζουν τον ροτορα,ειναι προς την πλευρα που βγαινει ο αερας.Απλο.

Μπορεις να το καταλαβεις και με το χερι.Εκει που βγαινει η ροη,ειναι σαφως δυνατοτερη.Συνεπως,εαν δεν μπορεις να μας δειξεις μια φωτο με σταματημενα τα fans,σιγουρεψου λιγο καλυτερα,διοτι εγω βλεπω της cpu και πισω εξοδου να ειναι ενταξει.

Τα πανω δεν διακρινονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω τα ιδια ανεμιστηρια και διακρινεται στο δεξι οτι τα ακτινωτά πλαστικα είναι στο μεσα μερος του κουτιου.

 

χαχα σε τσάκωσα ! να μια καλύτερη φωτογραφια απο το pc του φιλου 

 

http://www.insomnia.gr/topic/215780-insomniacs-desks-pictures-thread/?p=52466916

Δεν ειπα κατι διαφορετικο.Ειπα να σιγουρευτει με τον κανονα που του ειπα.

Τα 2 που ανεφερα πρεπει να ειναι ενταξει.Τα πανω απο την φωτο που εδωσες,οντως φαινεται να βαζουν.

Τωρα αν ειναι λαθος σωστο,δεν ειναι εκατο τοις εκατο σιγουρο.Η λογικη λεει να βγαζουν τον ζεστο αερα που ειναι πιο ψηλα,απο την αλλη ριχνουν επανω στην cpu φρεσκο αερα,και αυτος με την σειρα του και τον πισω ανεμιστηρα βγαζουν.

Με ενα hardware monitor,μπορει να δει τι θερμοκρασιες εχει με την μια διαταξη,και τι με την αλλη.

Υπαρχουν περιπτωσεις,που ειπανε παιδια,οτι με το να βαζουν,εχουν καλυτερες θερμοκρασιες.

Νομιζω μια δοκιμη,θα δειξει,και θα τον πεισει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λεει και ο hawk μονο με δοκιμη θα καταλαβει τι πρεπει να κανει.εγω ετσι οπως το βλεπω,τα πανω ανεμιστηρακια,το αριστερο το παει τερμα πισω και το βαζει να βγαζει και το δεξι (το πιο κοντινο στο μπροστινο μερος του κουτιου δηλαδη) το βαζει να βαζει αερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ evo 212 πεφτει ρε παιδες!! :-D

Και εγω σκεφτομαι να την παρω αλλα εχω micro atx μητρικη!

Λιγο αργοπορημενα, αλλα και γω την Evo 212 σε m-atx MoBo την εχω, κανει εξαιρετικη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα κατι διαφορετικο.Ειπα να σιγουρευτει με τον κανονα που του ειπα.

Τα 2 που ανεφερα πρεπει να ειναι ενταξει.Τα πανω απο την φωτο που εδωσες,οντως φαινεται να βαζουν.

Τωρα αν ειναι λαθος σωστο,δεν ειναι εκατο τοις εκατο σιγουρο.Η λογικη λεει να βγαζουν τον ζεστο αερα που ειναι πιο ψηλα,απο την αλλη ριχνουν επανω στην cpu φρεσκο αερα,και αυτος με την σειρα του και τον πισω ανεμιστηρα βγαζουν.

Με ενα hardware monitor,μπορει να δει τι θερμοκρασιες εχει με την μια διαταξη,και τι με την αλλη.

Υπαρχουν περιπτωσεις,που ειπανε παιδια,οτι με το να βαζουν,εχουν καλυτερες θερμοκρασιες.

Νομιζω μια δοκιμη,θα δειξει,και θα τον πεισει.

 

Οπως λεει και ο hawk μονο με δοκιμη θα καταλαβει τι πρεπει να κανει.εγω ετσι οπως το βλεπω,τα πανω ανεμιστηρακια,το αριστερο το παει τερμα πισω και το βαζει να βγαζει και το δεξι (το πιο κοντινο στο μπροστινο μερος του κουτιου δηλαδη) το βαζει να βαζει αερα.

οι θερμοκρασιες με την κατασταση των ανεμιστηρων ως εχει ειναι παρα πολυ καλες.

σε καταστασεις απλης λειτουργιας σερφαρισμα και τα λοιπα το HW Monitor γραφει ~48 βαθμους

και σε κατασταση gaming ειχε φτασει μαξιμουμ τους ~62 βαθμους.. θα το δοκιμασω και με την αλλη διαταξη

και θα σας πω... 1η φορα βαζω εξτρα ανεμιστηρια πανω σε case και υπεθεσα εφ'οσον τα μαμησια της corsair

φαινοταν το logo απ'την εξω μερια του κουτιου, το αντιστοιχο θα πρεπε να κανω και με τα after market.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας κανω κ εγω ενα update στις φωτο απο το 200r μετα το κοψιμο πλαινου παραθυρου!..εκανα αποπειρα και για φωτισμο με cathodes αλλα δεν με ενθουσιασε και τοσο..

post-260352-0-61458600-1372801449_thumb.jpg

post-260352-0-42948400-1372801474_thumb.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας κανω κ εγω ενα update στις φωτο απο το 200r μετα το κοψιμο πλαινου παραθυρου!..εκανα αποπειρα και για φωτισμο με cathodes αλλα δεν με ενθουσιασε και τοσο..

 

Οι λσμπες για καλύτερα αποτελεσματα πρεπει να είναι κρυμενες... δοκιμασε το

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας κανω κ εγω ενα update στις φωτο απο το 200r μετα το κοψιμο πλαινου παραθυρου!..εκανα αποπειρα και για φωτισμο με cathodes αλλα δεν με ενθουσιασε και τοσο..

me like!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την μπροστινη θα την βγαλω σιγουρα η θα την παω με μοντα τερμα δεξια γιατι προς το παρων δεν χωραει λογο των hdd..τωρα για τις επανω μαλλον θα αναβω μονο την μια!.επισης σκεφτομαι για μπλε sleevarisma τα καλωδια κ ισως δοκιμασω και ασπρα led fans..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...