Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω τι παίζει με αυτά τα καλώδια που λέτε,πάντως εγώ δεν θα εμπιστευόμουν άγνωστης ποιότητας extensions . Μπορεί να πέφτω έξω αλλά όταν κάτι είναι τόσο πιο φτηνό από τα υπόλοιπα του είδους,κάτι δεν θα είναι όπως πρέπει.

Δηλαδή κοιτάμε να πάρουμε σωστό και ποιοτικό τροφοδοτικο, αντιστοίχως και τα υπόλοιπα parts,και να κάνουμε "έκπτωση" σε καλωδιάκια ρισκάροντας να κάψουμε τίποτα ή και στη χειρότερη να πάρουμε καμιά φωτιά?

Νομίζω πως το σετάκι της Phanteks ,που το βρίσκουμε και Ελλάδα  κανα 25άρι είναι ότι πρέπει .Και σε πολλά χρώματα και περιλαμβάνει και combs ,που ξεχωριστά αν τα πάρεις,ειδικά Ελλάδα είναι ακριβούτσικα.


 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Δεν ξέρω τι παίζει με αυτά τα καλώδια που λέτε,πάντως εγώ δεν θα εμπιστευόμουν άγνωστης ποιότητας extensions . Μπορεί να πέφτω έξω αλλά όταν κάτι είναι τόσο πιο φτηνό από τα υπόλοιπα του είδους,κάτι δεν θα είναι όπως πρέπει.

Δηλαδή κοιτάμε να πάρουμε σωστό και ποιοτικό τροφοδοτικο, αντιστοίχως και τα υπόλοιπα parts,και να κάνουμε "έκπτωση" σε καλωδιάκια ρισκάροντας να κάψουμε τίποτα ή και στη χειρότερη να πάρουμε καμιά φωτιά?

Νομίζω πως το σετάκι της Phanteks ,που το βρίσκουμε και Ελλάδα  κανα 25άρι είναι ότι πρέπει .Και σε πολλά χρώματα και περιλαμβάνει και combs ,που ξεχωριστά αν τα πάρεις,ειδικά Ελλάδα είναι ακριβούτσικα.


 

Φασονατζήδες είναι οι περισσότεροι και κάνουν ακριβώς τα ίδια και για Phanteks και λοιπούς. Made in PRC!

Επίσης δεν είναι κακό να έχεις δικαίωμα της επιλογής.

Τέλος, εμένα πχ δε με βολεύει λόγω μήκους, θέλω 300mm max!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vins είπε

Φασονατζήδες είναι οι περισσότεροι και κάνουν ακριβώς τα ίδια και για Phanteks και λοιπούς. Made in PRC!

Επίσης δεν είναι κακό να έχεις δικαίωμα της επιλογής.

Τέλος, εμένα πχ δε με βολεύει λόγω μήκους, θέλω 300mm max!

Δεν ξέρω φίλε αν είναι φασόν. Μπορεί να είναι,μπορεί και όχι .

Πάντως επειδή έχει να κάνει με ηλεκτρικό κύκλωμα,που μέσω αυτού δουλεύουν parts που κάνουν και ένα σωρό λεφτά,δεν θα το ρίσκαρα. Άσε που το θεωρώ και γυφτιά,όταν εδώ μέσα οι περισσότεροι που ποστάρουν ,έχουν δώσει από 2-3 χιλιάρικά και βάλε .

Για το δικαίωμα της επιλογής συμφωνώ,άλλωστε μεγάλα παιδιά είμαστε ,ο καθένας ας κρίνει . Εγώ την γνώμη μου είπα ;) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κινεζοεξτένσιονς που έχω δει, είχαν στο 24άρι ψιλά καλωδιάκια σα σπαγγετίνι.

Μία που τα έπιασα στο χέρι και μία που τα έδωσα στον έξυπνο που τα αγόρασε κάνοντας '''''οικονομία'''''.

Προσωπικά δεν θα έβαζα εξτένσιονς ποτέ λόγω χώρου, προτιμάω τα σλιβαρισμένα από corsair ή evga ή από cablemod.

Φυσικά περισσότερο προτιμάω αυτά που φτιάχνω μόνος μου, αλλά μεγάλωσα, έχω και δουλειές και δεν κάθομαι να σλιβάρω πια.....

Επεξ/σία από DiaperCh@nger
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Δεν ξέρω τι παίζει με αυτά τα καλώδια που λέτε,πάντως εγώ δεν θα εμπιστευόμουν άγνωστης ποιότητας extensions . Μπορεί να πέφτω έξω αλλά όταν κάτι είναι τόσο πιο φτηνό από τα υπόλοιπα του είδους,κάτι δεν θα είναι όπως πρέπει.

Δηλαδή κοιτάμε να πάρουμε σωστό και ποιοτικό τροφοδοτικο, αντιστοίχως και τα υπόλοιπα parts,και να κάνουμε "έκπτωση" σε καλωδιάκια ρισκάροντας να κάψουμε τίποτα ή και στη χειρότερη να πάρουμε καμιά φωτιά?

Νομίζω πως το σετάκι της Phanteks ,που το βρίσκουμε και Ελλάδα  κανα 25άρι είναι ότι πρέπει .Και σε πολλά χρώματα και περιλαμβάνει και combs ,που ξεχωριστά αν τα πάρεις,ειδικά Ελλάδα είναι ακριβούτσικα.


 

Καθόλου άδικο δεν έχεις. Δεν ξέρω κι εγώ αν τα bitfenix που είχα ήταν πραγματικά ποιοτικά, αλλά δεν "μέτρησα" το τροφοδοτικό για τα ρεύματά του. Πλέον με αυτό που πήρα "παίζω" με τα δικά του καλώδια και μόνο (χωρίς εξτένσιονς). 

Ελπίζω σε μερικούς μήνες να έχω φρέσκες φωτογραφίες από φρέσκο μηχάνημα. Σκοπεύω να αλλάξω το κουτί μου με το...ίδιο :lol: ( σε TG edition όμως :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Δεν ξέρω φίλε αν είναι φασόν. Μπορεί να είναι,μπορεί και όχι .

Πάντως επειδή έχει να κάνει με ηλεκτρικό κύκλωμα,που μέσω αυτού δουλεύουν parts που κάνουν και ένα σωρό λεφτά,δεν θα το ρίσκαρα. Άσε που το θεωρώ και γυφτιά,όταν εδώ μέσα οι περισσότεροι που ποστάρουν ,έχουν δώσει από 2-3 χιλιάρικά και βάλε .

Για το δικαίωμα της επιλογής συμφωνώ,άλλωστε μεγάλα παιδιά είμαστε ,ο καθένας ας κρίνει . Εγώ την γνώμη μου είπα ;) 

 Εγω θεωρώ ψωνισμένους και fashion victims όσους δίνουν τα πολλά θεωρώντας οτι είναι καλύτερο, για να πάρουν κατι που ο κινέζος έφτιαξε και το δίνει στο 1/4 της τιμής του υποτίθεται επώνυμου...

Το μπλοκ ειναι ebay και αυτο στα 10€.

Όλο το modding project δεν κόστισε πάνω απο 90€...υδροψυξη και καλώδια εννοω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, obijuan1983 είπε

 Εγω θεωρώ ψωνισμένους και fashion victims όσους δίνουν τα πολλά θεωρώντας οτι είναι καλύτερο, για να πάρουν κατι που ο κινέζος έφτιαξε και το δίνει στο 1/4 της τιμής του υποτίθεται επώνυμου...

Το μπλοκ ειναι ebay και αυτο στα 10€.

Όλο το modding project δεν κόστισε πάνω απο 90€...υδροψυξη και καλώδια εννοω

Ρε συ πόσταρε links και για μας τα τσιγγανάκια του φόρουμ :P :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, obijuan1983 είπε

 Εγω θεωρώ ψωνισμένους και fashion victims όσους δίνουν τα πολλά θεωρώντας οτι είναι καλύτερο, για να πάρουν κατι που ο κινέζος έφτιαξε και το δίνει στο 1/4 της τιμής του υποτίθεται επώνυμου...

Το μπλοκ ειναι ebay και αυτο στα 10€.

Όλο το modding project δεν κόστισε πάνω απο 90€...υδροψυξη και καλώδια εννοω

εχεις ανεβει σε γκρειτερ και τα έχεις πάρει όλα σβάρνα έτσι??χαχαχα προσωπικά δεν θα έβαζα σε hardaware  2000++ low cost πράματα (καλύτερα να μην το έκανα καθόλου που λέει ο λόγος) 

κάποια πράματα όπως δεξαμενές ίσως  σφιχτηρες και σωλήνες δεν έχουν μεγάλες διάφορες άλλα αν μιλάμε για waterblocks rads αντλίες  εκεί έχει τεράστια διάφορα.. για τα καλώδια δεν το συζητώ από  ποιότητα σε ποιότητα βλέπεις τι δίνεις και τι παίρνεις..  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ποιότητα και "ποιότητα". Η ΕΚ ας πούμε είναι στην δεύτερη κατηγορία. Απλα τρώει διαφήμιση. Στην πρωτη κατηγορία είναι η Alphacool. Θέλει ψάξιμο, αλλιως χαλάμε τζάμπα χρήματα για το όνομα και μόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mindtrapper είπε

Υπάρχει ποιότητα και "ποιότητα". Η ΕΚ ας πούμε είναι στην δεύτερη κατηγορία. Απλα τρώει διαφήμιση. Στην πρωτη κατηγορία είναι η Alphacool. Θέλει ψάξιμο, αλλιως χαλάμε τζάμπα χρήματα για το όνομα και μόνο. 

χμμμ όχι?

EK All The Way.

+1 για το ψάξιμο. Εννοείται ότι μπορεί να κρύβεται κάποια ευκαιρία σε οποιοδήποτε κατασκευαστή. Έστω και τελείως ανώνυμο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, emperorN είπε

εχεις ανεβει σε γκρειτερ και τα έχεις πάρει όλα σβάρνα έτσι??χαχαχα προσωπικά δεν θα έβαζα σε hardaware  2000++ low cost πράματα (καλύτερα να μην το έκανα καθόλου που λέει ο λόγος) 

κάποια πράματα όπως δεξαμενές ίσως  σφιχτηρες και σωλήνες δεν έχουν μεγάλες διάφορες άλλα αν μιλάμε για waterblocks rads αντλίες  εκεί έχει τεράστια διάφορα.. για τα καλώδια δεν το συζητώ από  ποιότητα σε ποιότητα βλέπεις τι δίνεις και τι παίρνεις..  

Αν πίσω στο 2005-2006 χρησιμοποιούσες ψυγείο απο Ford transit (χάλκινο)  μπλοκ απο Εleven (Ελληνικό Custom) και αντλίες απο ενυδρία, για να ψύξεις Core 2 Duo Χ6800 ( 1000€ ) δεν κολώνεις να βάλεις τα μη επώνυμα αλλα φτιαγμένα για Watercooling parts...

Δεν ισοπεδώνω τίποτα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, DiaperCh@nger είπε

χμμμ όχι?

EK All The Way.

+1 για το ψάξιμο. Εννοείται ότι μπορεί να κρύβεται κάποια ευκαιρία σε οποιοδήποτε κατασκευαστή. Έστω και τελείως ανώνυμο.

Δεν ειναι 100% αυτο, εξαρταται και το καθε part.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, obijuan1983 είπε

Αν πίσω στο 2005-2006 χρησιμοποιούσες ψυγείο απο Ford transit (χάλκινο)  μπλοκ απο Εleven (Ελληνικό Custom) και αντλίες απο ενυδρία, για να ψύξεις Core 2 Duo Χ6800 ( 1000€ ) δεν κολώνεις να βάλεις τα μη επώνυμα αλλα φτιαγμένα για Watercooling parts...

Δεν ισοπεδώνω τίποτα...

Πωωωω τι θυμισες...

Εγώ θυμάμαι ότι έβαζα επειδή είχα χαλκό και αλουμίνιο μαζί και ένα συρματάκι που βαζαν στα καλοριφέρ για να τρώγεται αυτό Χαχχαχαχαχαχαχαχχα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...