Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορει να μου εφαγε παρα πολυ χρονο, αλλα το καλο ειναι οτι προχωραει ! Αυριο ευχομαι να τελειωνω με τα καλωδια, γιατι δεν μπορω να βλεπω αλλο τα εργοστασιακα, που τα γυμνωσα για να βγαλω το διαγραμμα. Μενουν να προσθεσω αρκετα (δευτερο ψυγειο, ρες,αντλια) καθως να αντικατασταθει και η 970.
 

Edit: Ενα βιντεακι γεμιζοντας την λουπα :D

Spoiler

IMG_3216-min.thumb.JPG.07f5435e2e53c10694557752796596fe.JPGIMG_3206-min.JPG.612e9cab5cde1bb6fb992ced3a348ea9.JPGIMG_3210-min.thumb.JPG.2bd34b75dcb9fa009025b50f749564a4.JPGIMG_3212-min.thumb.JPG.d5ac3911ad3b4976850e8cc79ad99a9f.JPG

 

 

Επεξ/σία από kaklikos
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λευκό μου αρέσει πολύ και εμένα. Σκεφτομουν να το κάνω και εγώ αλλα οταν εχεις RGB είναι πρόβλημα. Γιατί όταν ανάβουν και τα 3 LED δεν βγαίνει άσπρο αλλά ένα τύπου θαλασί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Το λευκό μου αρέσει πολύ και εμένα. Σκεφτομουν να το κάνω και εγώ αλλα οταν εχεις RGB είναι πρόβλημα. Γιατί όταν ανάβουν και τα 3 LED δεν βγαίνει άσπρο αλλά ένα τύπου θαλασί.

Λες για την mobo? Λευκα ειναι καθαρο λευκο η gpu δεν εχει σαν να μπλεδιζει λιγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mayhems aurora είχα στο τελευταίο μου dual custom loop (2016).

Είχα βαρεθεί να το πλένω. Βούλωσε σε 1 χρόνο που το κράτησα 3 φορές.

Σχημάτιζε μαλακά πήγματα στις αρθρώσεις και το κυριότερο στα εσωτερικά fins των blocks. Είναι μουν@ρ@ όμως.

Είχα δει ένα βιντάκι του jayz που έλεγε ότι το φτιάξανε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο jayz αναφεροταν στα pastel υγρα που δημιουργουσαν μακα μεσα στα φινς και οπουδηποτε βασικα. Με τα aurora 2 σε αντιθεση με το πρωτο aurora δεν υπηρξε ποτε καποιο προβλημα στο να βουλωνει κτλ απλα το φαινομενο της περλας μετα απο λιγο καιρο εξασθενει. Μια εβδομαδα προσωπικα και χαθηκε. Για την ακριβεια κρυβεται στα χαμηλα σημεια π δεν κανουν ροη πχ βανες. Τουλαχιστον με αυτα που διαβαζω. Τωρα εβαλα και σκετο μπουστερ να δω ποσο θα παει, αν και η mayhemς λεει μεχρι 10 μερες με την αντλια σε υψηλες στροφες. Παντως ναι τα νεα παστελ υγρα πρεπει να διορθωθηκαν σε ενα σημειο. Εκτος απο την ekwb που τα απεσυρε εντελως. Εχω περιπου 20 μερες στημενη την λουπα και το μονο πραγμα που μπορω να πω οτι μετανιωνω ειναι το hardline. Πιστευω αργα η γρηγορα θα το γυρισω σε εναν μαυρο ευκαμπτο σωληνα και θα ηρεμησω.

Επεξ/σία από kaklikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα primichill ισως?? το προβλημα  με το aurora είναι οτι φτιάχτηκε για εκθεσιακούς σκοπους καθαρα  ...δεν θα εμπενα καν στην διαδικασία στήσιματος    λουπας με ευκαμτο εγω  προσωπικά  ( δοκιμασε  με γυαλι ....επικο ) ....οταν θα το βαρεθω θα το αλλαξω ολο με χαλκοσωληνα αρκετα ευκολο ....ιδια  rakor me petg....  στην πρωτη λουπα που έστησα  εχει ηδη κομμάτια χαλκοσωληνα μέσα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, emperorN είπε

τα primichill ισως?? το προβλημα  με το aurora είναι οτι φτιάχτηκε για εκθεσιακούς σκοπους καθαρα  ...δεν θα εμπενα καν στην διαδικασία στήσιματος    λουπας με ευκαμτο εγω  προσωπικά  ( δοκιμασε  με γυαλι ....επικο ) ....οταν θα το βαρεθω θα το αλλαξω ολο με χαλκοσωληνα αρκετα ευκολο ....ιδια  rakor me petg....  στην πρωτη λουπα που έστησα  εχει ηδη κομμάτια χαλκοσωληνα μέσα  

Με γυαλι ε  ? Θα ψαξω μηπως βρω τιποτα, σ ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μαζέψει αρκετά στοιχειά...  αν θες καμιά βοήθεια.... ; ) η ακόμα καλύτερα στο θέμα με το custom watercooling  να ξανά πάρει και λίγο ζωντάνια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα κουτάκι για τον xeon μου για να το κάνω το συστηματακι htpc.. . Είναι το thermaltake vb8000bns bach black . Καμιά ιδέα για τη μπορώ να κάνω στην οθόνη του κουτιού να μην φαίνεται έτσι ; Το κουτί το πείρα μεταχειρισμενο ...

IMG_20180506_190708_HDR1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 5/6/2018 at 09:45, ultraex2003 said:

IMG_20180506_093934.jpg.1e93af241f1fd0bb54e01ef98ee52ab8.jpg

IMG_20180506_094258.jpg

IMG_20180506_094842.jpg

Ωραία δουλειά! Με τι αντλία το δουλέυεις;

Εχω και εγώ 2 ψυγεία 240 και 280 και δεν νομίζω να κανει δουλειά η ενσωματωμένη του ΑΙΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, geopilot είπε

Βρήκα κουτάκι για τον xeon μου για να το κάνω το συστηματακι htpc.. . Είναι το thermaltake vb8000bns bach black . Καμιά ιδέα για τη μπορώ να κάνω στην οθόνη του κουτιού να μην φαίνεται έτσι ; Το κουτί το πείρα μεταχειρισμενο ...

IMG_20180506_190708_HDR1.jpg

Τι εννοείς να μη φαίνεται έτσι; Είναι χαλασμένη και δε θέλεις να φαίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vins είπε

Τι εννοείς να μη φαίνεται έτσι; Είναι χαλασμένη και δε θέλεις να φαίνεται;

Ακριβώς. Δεν έχει καθόλου. Λείπει η οθόνη οπότε αν κάποιος έχει καμία ιδέα ευπρόσδεκτη. Απλώς να δείχνει καμία πληροφορία συστήματος η οτιδήποτε άλλο. 

Επεξ/σία από geopilot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, geopilot είπε

Ακριβώς. Δεν έχει καθόλου. Λείπει η οθόνη οπότε αν κάποιος έχει καμία ιδέα ευπρόσδεκτη. 

Εύκολη:

Κομματάκι πλέξιγκλας από τη μέσα μεριά βαμμένο μαύρο

Μπελαλιδικη αλλά λειτουργική:

Μικρή οθόνη με πλακέτα (π.χ. 3.5") και έξοδο HDMI, καρφώνεις hdmi από πίσω και κανεις σε αυτην επέκταση οθόνης, στην οποία μπορείς να βάλεις να δείχνει θερμοκρασίες κλπ

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...