Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ZahosDoganos είπε

Ασ αφήσω και γω μερικές με το απαρχαιωνο 600Τ :P

Βγάλε τα λευκά extensions. Πάρε μαύρα tie wraps ή βέλκρο δεματικά αν είχε το τροφοδοτικό και σφίξε

τα καλώδια όπως βγαίνουν από το psu και τα καλώδια των headers στο κάτω μέρος του m/b.

Επεξ/σία από DiaperCh@nger
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, DiaperCh@nger είπε

Βγάλε τα λευκά extensions. Πάρε μαύρα tie wraps ή βέλκρο δεματικά αν είχε το τροφοδοτικό και σφίξε

τα καλώδια όπως βγαίνουν από το psu και τα καλώδια των headers στο κάτω μέρος του m/b.

Ναι θα το δοκιμάσω. Θενξ για την πρόταση :) 

Θα αλλάξω κουτί και GPU κιόλας σε κάνα μήνα βέβαια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτί είναι και καλό και πολύ ωραίο.

Αν το έχεις βαρεθεί παώ πάσο, αλλά με ένα απλό χτύπημα στο google μπορείς να βρεις καταπληκτικά builds στο κουτί σου.

Το psu shroud ΔΕΝ είναι απαραίτητο για ένα ωραίο build.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, DiaperCh@nger είπε

Το κουτί είναι και καλό και πολύ ωραίο.

Αν το έχεις βαρεθεί παώ πάσο, αλλά με ένα απλό χτύπημα στο google μπορείς να βρεις καταπληκτικά builds στο κουτί σου.

Το psu shroud ΔΕΝ είναι απαραίτητο για ένα ωραίο build.

+φωνώ, κουτάρα το 600Τ κι ας έχει τα χρονάκια του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eνα update μετα απο αλλαγη μητρικης  ,πρεπει να αξιωθω να αλλαξω τους σωληνες της υδροψυξης καποια στιγμη 1.jpg.279f710f98ab0275cafaed6543730688.jpg2.jpg.1f7a35abe245c49cad95fc8f10724619.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DiaperCh@nger είπε

Το κουτί είναι και καλό και πολύ ωραίο.

Αν το έχεις βαρεθεί παώ πάσο, αλλά με ένα απλό χτύπημα στο google μπορείς να βρεις καταπληκτικά builds στο κουτί σου.

Το psu shroud ΔΕΝ είναι απαραίτητο για ένα ωραίο build.

 

2 ώρες πριν, Zaknafein είπε

+φωνώ, κουτάρα το 600Τ κι ας έχει τα χρονάκια του.

Λέτε ε? Είναι ωραίο ναι λείπει ομως usb 3 από μπροστά (μόνο με το extension καλώδιο γίνεται να μπει μητρική) μου έχει χαλάσει και το μπροστά φίλτρο κρατιέται με χαρτί χαχαχ ( αυτό αλλάζει πες) 

Ίσως το προσέξω λίγο πάρω και έναν 200αρι καινούργιο ανεμιστήρα και θα είναι οκ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου λείπει το usb3.0 μπροστά, δεν μπορείς να βάλεις hub στις 5.25"΄ (να λες ότι είναι και χρήσιμες :P);

Εκτός αν έχεις δει κάποιο πιο φρέσκο και σου γυάλισε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Αν σου λείπει το usb3.0 μπροστά, δεν μπορείς να βάλεις hub στις 5.25"΄ (να λες ότι είναι και χρήσιμες :P);

Εκτός αν έχεις δει κάποιο πιο φρέσκο και σου γυάλισε...

Θα λάβω υπόψη μου όλα αυτά και μάλλον θα το κρατήσω γιατί αυτό που μου γυαλισε είναι το define r6 και μετά μου ξεγυαλισε λόγω τιμής :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολα στα ασπρα. Ανεμιστηρες ψυκτρα ram gpu mobo. Ακομα δεν εβαλα sleeved καλωδια και εκει μαλλον ασπρα θα μπουνε.

 

20180505_005505.jpg

 

Και ολο το συστημα μαζι

20180505_013922.jpg

 

 

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, ZahosDoganos είπε

το define r6

Όταν διάβασα αλλαγή κουτιού, ήμουν έτοιμος (σοβαρά σου μιλάω) ,να σε ρωτήσω αν έχεις το define r6 στο νου και αν μπορείς να πας τόσο στα φράγκα :lol: 

Στο μυαλό σου ήμουν :P 

Πραγματικά, μόλις μπορέσω , θα το αγοράσω για την κοπέλα μου. Δεν αντέχω άλλο το 300R :o:P 

2 λεπτά πριν, Heybro είπε

Ολα στα ασπρα. Ανεμιστηρες ψυκτρα ram gpu mobo. Ακομα δεν εβαλα sleeved καλωδια και εκει μαλλον ασπρα θα μπουνε.

20180505_005505.jpg

Ψεύτης. Δεν είναι άσπρο το ψυγείο :P Ούτε ο σσδ :lol: 

Επεξ/σία από tommybertsen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tommybertsen είπε

Όταν διάβασα αλλαγή κουτιού, ήμουν έτοιμος (σοβαρά σου μιλάω) ,να σε ρωτήσω αν έχεις το define r6 στο νου και αν μπορείς να πας τόσο στα φράγκα :lol: 

Στο μυαλό σου ήμουν :P 

Πραγματικά, μόλις μπορέσω , θα το αγοράσω για την κοπέλα μου. Δεν αντέχω άλλο το 300R :o:P 

 

Και το λευκό κιόλας το πιο ακριβο :lol:

Μπορω να πάω τόσα φράγκα μιας και μαζεύω για threadripper κλπ κλπ. Απλά τσιγκουνευομαι χαχα

Είναι το μόνο που μου αρέσει όμως απ' ότι έχει βγει. Και το meshify c ωραίο απλά είναι λίγο μικρό νομίζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Όταν διάβασα αλλαγή κουτιού, ήμουν έτοιμος (σοβαρά σου μιλάω) ,να σε ρωτήσω αν έχεις το define r6 στο νου και αν μπορείς να πας τόσο στα φράγκα :lol: 

Στο μυαλό σου ήμουν :P 

Πραγματικά, μόλις μπορέσω , θα το αγοράσω για την κοπέλα μου. Δεν αντέχω άλλο το 300R :o:P 

Ψεύτης. Δεν είναι άσπρο το ψυγείο :P Ούτε ο σσδ :lol: 

Οσα ειναι rgb ειναι ασπρα. Τον ssd ισως τον βαψω και το ψυγειο δεν αλλαζει. Ηθελα να βαλω και λευκους σωληνες αλλα δεν βγαινουν ειναι fixed.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Heybro είπε

Ολα στα ασπρα. Ανεμιστηρες ψυκτρα ram gpu mobo. Ακομα δεν εβαλα sleeved καλωδια και εκει μαλλον ασπρα θα μπουνε.

20180505_005505.jpg

Έτσι σαν το λευκό δεν εχει :P

Κουκλί, ωραίος 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ZahosDoganos είπε

Και το λευκό κιόλας το πιο ακριβο :lol:

Μπορω να πάω τόσα φράγκα μιας και μαζεύω για threadripper κλπ κλπ. Απλά τσιγκουνευομαι χαχα

Είναι το μόνο που μου αρέσει όμως απ' ότι έχει βγει. Και το meshify c ωραίο απλά είναι λίγο μικρό νομίζω 

Είναι το πιο ενδιαφέρον από πολλές απόψεις. Έχει αρκετά καλή ισορροπία μεταξύ εμφάνισης, ηχομόνωσης και airflow και γι'αυτό το κοιτάζω κι εγώ (για την κοπέλα μου, αυτή δεν το ξέρει όμως :lol: ). Εγώ με βλέπω να μένω με το phanteks για κάμποσα χρόνια ακόμη! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Είναι το πιο ενδιαφέρον από πολλές απόψεις. Έχει αρκετά καλή ισορροπία μεταξύ εμφάνισης, ηχομόνωσης και airflow και γι'αυτό το κοιτάζω κι εγώ (για την κοπέλα μου, αυτή δεν το ξέρει όμως :lol: ). Εγώ με βλέπω να μένω με το phanteks για κάμποσα χρόνια ακόμη! 

Δεν πειράζει θα πάρεις και συ τα δώρα σου αμα της το κάνεις έκπληξη :lol:  

Όντως και γω αυτό νομίζω ισορροπία σε αυτά τα 3 κάτι που δεν βρίσκεις εύκολα . (Μαμησαμε το τοπικ λίγο) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...