Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να και το δικο μου κουτακι το εφτιαξα πριν απο μια εβδομαδα!!!!!!!!!!Σορρυ για τις φωτο που εχουν χαλια αναλυση τις τραβηξα απο το κινητο.Τα σχολια σας περιμενω

Φίλε μου επειδή πρέπει να έχεις το ίδιο κουτί με εμένα μπορείς να κάνεις παραπάνω με το κουτί αυτό αλλά το ένα πλαϊνό θα κλείνει με λίγο ζόρι. Εγώ το δικό μου το έχω έτσι.

 

το ξερω παιδια για το cable management γινεται ενας χαμος.Δε τον δουλευω ακομα θα κατσω να τα φτιαξω οταν ερθει και ο σκληρος το μονο καλωδιο που δε μπορω να φτιαξω ειναι της cpu αμα δειτε δε μπορω να την κρυψω καπου η αν μπορειτε πειτε μου καποιο τροπο... 

Πέρνα το κάτω από την μητρική και δεν θα έχεις πρόβλημα.

post-219161-0-34359800-1372355528_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε μου επειδή πρέπει να έχεις το ίδιο κουτί με εμένα μπορείς να κάνεις παραπάνω με το κουτί αυτό αλλά το ένα πλαϊνό θα κλείνει με λίγο ζόρι. Εγώ το δικό μου το έχω έτσι.

 

Πέρνα το κάτω από την μητρική και δεν θα έχεις πρόβλημα.

το ενα ψυκτρακι των vrm  της καρτας εχει ξεκολλησει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου επειδή πρέπει να έχεις το ίδιο κουτί με εμένα μπορείς να κάνεις παραπάνω με το κουτί αυτό αλλά το ένα πλαϊνό θα κλείνει με λίγο ζόρι. Εγώ το δικό μου το έχω έτσι.

 

Πέρνα το κάτω από την μητρική και δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Εκτός απ' το ψυκτράκι που αναφέρθηκε, γιατί έχεις τοποθετήσει έτσι οριζόντια τη ψύκτρα του cpu? 

 

Θα ήταν πολύ καλύτερο το flow εάν ήταν κάθετα η ψύκτρα, με την έξοδο του αέρα προς τον πίσω fan του κουτιού. ;)

 

Μήπως δε σε παίρνει από θέμα χώρου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, αφού έχει Intel, μπορεί να τη γυρίσει αριστερά κατά 90 μοίρες.

 

Επίσης, γιατί δεν έχεις το ανεμιστήρι στο πάνω μέρος ακριβώς πάνω απ' την ψύκτρα ώστε να βοηθάει να εξαχθεί ο ζεστός αέρας απ' την ψύκτρα του επεξεργαστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός απ' το ψυκτράκι που αναφέρθηκε, γιατί έχεις τοποθετήσει έτσι οριζόντια τη ψύκτρα του cpu? 

 

Θα ήταν πολύ καλύτερο το flow εάν ήταν κάθετα η ψύκτρα, με την έξοδο του αέρα προς τον πίσω fan του κουτιού. ;)

 

Μήπως δε σε παίρνει από θέμα χώρου?

Από θέμα χώρου με παίρνει. Την είχα βάλει με τέτοιο τρόπο ώστε το fan της ψήκτρας να κοιτάει το dvd-driver και δεν είδα κάποια διαφορά.

 

Δηλαδή μου προτείνετε να φέρω τούμπα την ψήκτρα και ο ανεμιστήρας της να κοιτάει το πίσω μέρος του κουτιού?

 

 

 

Επίσης, γιατί δεν έχεις το ανεμιστήρι στο πάνω μέρος ακριβώς πάνω απ' την ψύκτρα ώστε να βοηθάει να εξαχθεί ο ζεστός αέρας απ' την ψύκτρα του επεξεργαστή;

Δεν έχω άλλο για εξαγωγή οπότε δεν νομίζω να κάνει πολλά αν το βάλω εκεί που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, εκεί που το έχεις θα έλεγα ότι δεν κάνει και πολλά.

 

Μια δοκιμή θα σε πείσει όμως. Εξάλλου δε νομίζω να δεις συνταρακτικές διαφορές.

Μου φαίνεται πιο παλιά το είχα στο πίσω μέρος του κουτιού και είχα λίγο υψηλότερες θερμοκρασίες. Σε λίγο καιρό θα βάλω και κάποια επιπλέον φουρφούρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου επειδή πρέπει να έχεις το ίδιο κουτί με εμένα μπορείς να κάνεις παραπάνω με το κουτί αυτό αλλά το ένα πλαϊνό θα κλείνει με λίγο ζόρι. Εγώ το δικό μου το έχω έτσι.

 

Πέρνα το κάτω από την μητρική και δεν θα έχεις πρόβλημα.

εχω το κουτι aerocool strike-x one.Και δε ξερω αν ισχυει διορθοσε με επειδη αυτο το κου τι εχει 400 χιλιοστα δες και στη φωτο μαλλον για αυτο δε φτανουν καποια καλωδια για να κανω cable management.Και μαλλον και εγω θα κανω το ιδιο με εσενα μου φενεται με το καλωδιο που παει στι cpu!!

post-267762-0-36288500-1372364471_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως κάπου τόσο είναι μέσα. 

Δοκίμασε  να περάσεις το καλώδιο του επεξεργαστή από την τρύπα κάτω από το νούμερο 3 και να το φέρεις στην τρύπα 5. Αν δεν φτάνει δοκίμασε κάποια προέκταση ή αυτό άστο έτσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως κάπου τόσο είναι μέσα. 

Δοκίμασε  να περάσεις το καλώδιο του επεξεργαστή από την τρύπα κάτω από το νούμερο 3 και να το φέρεις στην τρύπα 5. Αν δεν φτάνει δοκίμασε κάποια προέκταση ή αυτό άστο έτσι.

το εχω δοκιμασει λιγο δυσκολο να φτασει δε ξερω μονο με προεκταση μπορω να φτιαξω λιγο τα καλωδια

 

και κατι αλλο αν δεις στη φωτο το 11 που μπαινουν η τρει ανεμιστηρες ειναι διπλα στο 3 στην εικονα?????εψαχνα 1 ωρα σημερα και παλι δε καταλαβα πως μπαινουν..

post-267762-0-09532400-1372365431_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιωργο προσπαθησε να συμμαζεψεις τα καλωδια σου.

 

Επισης σημερα ηρθαν κατι πραγματακια οποτε εγινε και μια ψιλοαναδιαταξη μεσα στο κουτι.

fidm.jpg

h1ak.jpg

jgp7.jpg

a9fl.jpg

 

Συνολο ανεμιστηριων μαζι με του τροφοδοτικου...14

Ο custom ανεμιστήρας στις ram από pentium 3 ψύκτρα ακόμα ζει?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα ο ανεμιστηρας καπου ζει και βασιλευει αλλα δεν τον εχω πλεον πανω.δεν χωραει :P

τα 2 viper κανουν δουλεια? εντυπωσεις? πως ειναι απο θορυβο? ειμαι αναμεσα σε αυτο η το bitfenix spectre pro pwm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 2 viper κανουν δουλεια? εντυπωσεις? πως ειναι απο θορυβο? ειμαι αναμεσα σε αυτο η το bitfenix spectre pro pwm

Τους εβαλα και εγω προ εβδομάδας στην h100i. Σε full στροφες δε σου παιρνουν τα αυτια και μου φαίνεται μπαινουν ανετα στη κατηγορία "αθορυβα φουρφουρια". Στο συνολο σαν ανεμηστηρια, 1 βαθμο κατω απο τους stock της corsair, ηρεμοι, σχετικα οικονομικοί για αυτο που προσφερουν και φυσικα κιτρινοι! Μετράει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...