Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά απο μια αποτυχημένη αγορά κουτιού απο το eshop, έκανα βίδες το δικό μου, το έπλυνα (ναι με νερό), και το έβαψα εσωτερικά.
Κλασσικός δεινόσαυρος, αλλά τουλάχιστον ταιριάζουν τα χρώματα με το λαχανί-κίτρινο της DFI. Περιμένω τους Mainstream 8 core με μητρικές Ζ470 (λέγεται) για να κάνω το βήμα.

Έχει αρκετά πασαλείματα η μπογιά, αλλά δεν πολυασχολήθηκα, δεν έχω παράθυρο, μια σήτα μόνο.

 

IMG_2090.JPG

IMG_2091.JPG

IMG_2094.JPG

  • Like 17
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Μετά απο μια αποτυχημένη αγορά κουτιού απο το eshop, έκανα βίδες το δικό μου, το έπλυνα (ναι με νερό), και το έβαψα εσωτερικά.
Κλασσικός δεινόσαυρος, αλλά τουλάχιστον ταιριάζουν τα χρώματα με το λαχανί-κίτρινο της DFI. Περιμένω τους Mainstream 8 core με μητρικές Ζ470 (λέγεται) για να κάνω το βήμα.

Έχει αρκετά πασαλείματα η μπογιά, αλλά δεν πολυασχολήθηκα, δεν έχω παράθυρο, μια σήτα μόνο.

IMG_2090.JPG

IMG_2091.JPG

IMG_2094.JPG

ΜΑΣΤΟΡΑΣ

Στο ίδιο "πλοίο" είμαστε. Κ γω περιμένω 8-cores..Z470

 

By the way. Έχουμε καποιον κάτοχο Fractal Design Meshify C; Να ρωτήσω κάτι σχετικά με το μπροστινό φίλτρο. 

 

@Heatspreader Το 8πινο (cpu) που κάνει καμπύλη δε μπορεί να τραβηχτεί λίγο πίσω; Να είναι πιο ομοιόμορφο.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

ΜΑΣΤΟΡΑΣ

Στο ίδιο "πλοίο" είμαστε. Κ γω περιμένω 8-cores..Z470

By the way. Έχουμε καποιον κάτοχο Fractal Design Meshify C; Να ρωτήσω κάτι σχετικά με το μπροστινό φίλτρο. 

@Heatspreader Το 8πινο (cpu) που κάνει καμπύλη δε μπορεί να τραβηχτεί λίγο πίσω; Να είναι πιο ομοιόμορφο.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/467542-δείξτε-το-κουτί-σας/?do=findComment&comment=56238529

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικές ακόμη προσθήκες!

Άντε να δω ποτέ θα βάλω 2πλο radiator επιτέλους:P

20180313_112624-1.jpg

20180313_112658-1-1.jpg

20180313_164812.jpg

Επεξ/σία από IoannisLp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, IoannisLp είπε

Μερικές ακόμη προσθήκες!

Άντε να δω ποτέ θα βάλω 2πλο radiator επιτέλους:P

20180313_112624-1.jpg

20180313_112658-1-1.jpg

Χάρμα οφθαλμών. Έχουμε ίδιο κουτί ίδιο pump ίδια μητρική ίδιες ram. Ανεμιστήρες ποιους έχεις aer είναι? Και ledotainia επίσης nzxt μαζί με hue? 

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
46 minutes ago, Heybro said:

Χάρμα οφθαλμών. Έχουμε ίδιο κουτί ίδιο pump ίδια μητρική ίδιες ram. Ανεμιστήρες ποιους έχεις aer είναι? Και ledotainia επίσης nzxt μαζί με hue? 

Σε ευχαριστώ φίλε μου! Ναι το θυμάμαι από το αντίστοιχο ποστ! Ναι είναι 2 άερ rgb 120mm και άλλες 3 ledοταινιες στο hue+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, IoannisLp είπε

Σε ευχαριστώ φίλε μου! Ναι το θυμάμαι από το αντίστοιχο ποστ! Ναι είναι 2 άερ rgb 120mm και άλλες 3 ledοταινιες στο hue+

Άψογα κάθεσαι και το καμαρώνεις πολύ όμορφο αποτέλεσμα. Στην αρχή για τα aer πήγαινα απλά μου φάνηκαν λίγο ακριβά έβγαινε 100+ και έμεινα με τα ml120 ml140 σε λευκό. Το οπτικό αποτέλεσμα σε αποζημιώνει όμως ίσως κάποια στιγμή τα τσιμπήσω. Μου αρεσε πολύ και το logo της nzxt πάνω στον ssd που έκανες. Τον έβαψες με σπρέι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 hours ago, Heybro said:

Άψογα κάθεσαι και το καμαρώνεις πολύ όμορφο αποτέλεσμα. Στην αρχή για τα aer πήγαινα απλά μου φάνηκαν λίγο ακριβά έβγαινε 100+ και έμεινα με τα ml120 ml140 σε λευκό. Το οπτικό αποτέλεσμα σε αποζημιώνει όμως ίσως κάποια στιγμή τα τσιμπήσω. Μου αρεσε πολύ και το logo της nzxt πάνω στον ssd που έκανες. Τον έβαψες με σπρέι? 

Ναι πραγματικά το χαίρομαι! Σε ευχαριστώ! Και εγώ αργότερα τα πήρα, είχα τα στοκ μέχρι τώρα! Είναι πανέμορφα και αθόρυβα πάντως! Το logo είναι απλά ένα εκτυπωμένο custom cover αυτοκόλλητο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Με τέτοιο ψυγείο, η κάρτα φωνάζει: "θέλω μπλόκ" :P

240αρι predator και με 8700k και καρτα επανω ε δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη, οχι βεβαια οτι δεν θα μπορουσε κιολας.

18 ώρες πριν, veldi1973 είπε

Μετάβαση απο 4770κ σε 8700κ...

IMG_7533.jpg

IMG_7534.jpg

IMG_7535.jpg

IMG_7538.jpg

IMG_7539.jpg

IMG_7540.jpg

Πολυ ομορφο φιλε μπαρβο!

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα μικρό μοντάρισμα στο παλιό s340 τζάμι από s340 elite.. Παραλαβή από nzxt (τζάμι και παξιμάδια)..
Δυστυχώς δεν πρόσθεσαν και τις βίδες και έπεσε πολύ ψάξιμο σε πολλά μαγαζιά επειδή οι βίδες είναι σε ίντσες..
Στο τέλος βρήκα από παλιές μου βίδες (4 και στο μέγεθος που ήθελα τραγικό!).. Το αποτέλεσμα νομίζω άξιζε! 
Στις φωτογραφίες η διαδικασία από πριν στο μετά!

l7t07t1.jpg qGHZzCc.png coxHq7k.jpg zimhJDu.jpg 7AahzE5.jpg

Επεξ/σία από ekans
  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...