Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, splanis είπε

Κομπλέ ευχαριστώ :)

Κάνε μια βόλτα σε κανένα μαγαζάκι με ξύλα συνήθως έχουν και plexi μερικά. όλο και κάτι θα έχει από περισσεύματα, και πολύ πιθανών να στο δώσει και τσάμπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ekans είπε

εγώ δεν θα έβαζα 5mm.. Αρκετό βάρος για κάρτα και πολύ παχύ! 3mm η τίποτα για μένα :ph34r:

Έχω κολλήσει μεταξύ τους 2x3mm και ειχαν και λεντοταινία στην άκρη και δεν δημιουργήθηκε κανένα απολύτως πρόβλημα.. Δε νομίζω ότι θα έχει πρόβλημα ο φίλος για τόσο μικρό κομμάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vins είπε

Έχω κολλήσει μεταξύ τους 2x3mm και ειχαν και λεντοταινία στην άκρη και δεν δημιουργήθηκε κανένα απολύτως πρόβλημα.. Δε νομίζω ότι θα έχει πρόβλημα ο φίλος για τόσο μικρό κομμάτι..

Άλλο 2x3 με led και άλλο 5mm σκέτο (εμφανισιακά νομίζω ότι το 5άρι είναι πολύ παχύ και άσχημο κατά την γνώμη μου φυσικά!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekans είπε

Άλλο 2x3 με led και άλλο 5mm σκέτο (εμφανισιακά νομίζω ότι το 5άρι είναι πολύ παχύ και άσχημο κατά την γνώμη μου φυσικά!)

Τέσπα δεν είμαστε και εντός θέματος.. Δεν έχουν μεγάλη διαφορά 2mm, και 2x3mm σκέτα που έβαλα για συγκεκριμένο εφέ μια χαρά ήταν! Απλά ο φίλος έτσι όπως το σκέφτεται ίσως καλύτερα θα ήταν να έβαζε κάνα 3d printed από κανέναν insomniac στις αγγελίες για να έχει εύκολο και σχετικά καλό αποτέλεσμα, τα άλλα είναι για μερακλήδες :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, vins είπε

Τέσπα δεν είμαστε και εντός θέματος.. Δεν έχουν μεγάλη διαφορά 2mm, και 2x3mm σκέτα που έβαλα για συγκεκριμένο εφέ μια χαρά ήταν! Απλά ο φίλος έτσι όπως το σκέφτεται ίσως καλύτερα θα ήταν να έβαζε κάνα 3d printed από κανέναν insomniac στις αγγελίες για να έχει εύκολο και σχετικά καλό αποτέλεσμα, τα άλλα είναι για μερακλήδες :D

Μου έδωσες ιδέα πάντως να φτιάξω με led για την 1060 :D Αν μπορείς ανέβασε να δούμε και το δικό σου αποτέλεσμα!

2 λεπτά πριν, splanis είπε

Άσχετα με την Ομορφιά το θέμα είναι αν θα έχω θέμα με το βάρους που λέτε η με τις θερμοκρασίες. Αυτό υποτίθεται βοηθάει; 

Δεν θα έχεις θέμα με την κάρτα που έχεις! είναι μικρή! αν σ αρέσει το πάχος φτιάξτο! 
Δεν βοηθάει κάπου το plexi απλά είναι για case modding!

Επεξ/σία από ekans
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekans είπε

Μου έδωσες ιδέα πάντως να φτιάξω με led για την 1060 :D Αν μπορείς ανέβασε να δούμε και το δικό σου αποτέλεσμα!

Αυτό το έκανα για μια 1050ti από ξαδερφάκι! Στη δικιά μου δεν έχω βάλει τπτ ακόμη! Μη νομίζεις ότι είμαι κανένας ειδικός, ψάξε yt για diy led backplates και θα βρεις μπόλικο πράμα κι εγώ έτσι την έψαξα τη δουλειά! Αν βρω χρόνο θα κάνω οδηγό με φώτο για να τον ανεβάσω στο φόρουμ να το έχουμε όλοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, splanis είπε

Ούτε όμως ας πούμε θα "κρατάει" την θερμοκρασία που βγάζει η κάρτα Ε; 

Όχι, η θερμοκρασία διοχετεύεται στο μπροστινό μέρος κυρίως της κάρτας, όπου βρίσκονται και η ψύκτρα/ανεμιστήρες. Απλά πρόσεχε όσο γίνεται να μην ακουμπά στα μεταλλικά μέρη της κάρτας, με την ταινία που σου είπα πιο πάνω έχεις αρκετό πάχος ώστε να το κάνεις να μην ακουμπά αλλά και μικρό ώστε να μη φαίνεται άσχημο. Και η ταινία είναι τρομακτικά ανθεκτική και σε θερμοκρασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, ekans είπε

Άλλο 2x3 με led και άλλο 5mm σκέτο (εμφανισιακά νομίζω ότι το 5άρι είναι πολύ παχύ και άσχημο κατά την γνώμη μου φυσικά!)

Όχι άσχημο κακάσχημο!

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο forum 

Αυτό είναι το και το καινούργιο μου pc 

Δυστυχώς δεν έχει εχει τελειώσει ακόμα μα δεν αργεί 

λογω περιορισμένου χώρου στο γραφείο αποφάσισα να παω σε mITX και μετά από μια συζήτηση που είχα με εοχα με τον @radiohead κατέληξα στο phanteks enthoo evolv mITX TG 

ΟΣΟ μα όσο και να με παίδεψε δεν το αλλάζω με τίποτα! (Αντε με κανενα h200i ίσως) 

οποιος θέλει να μάθει το οτιδήποτε για το pc , παρακαλώ..!

Υ.Γ ότι και να πω για τον Χρήστο θα ναι λόγος ναι λιγο πραγματικά.. ( @radiohead )

IMG_6495.JPG

IMG_6482.JPG

IMG_6483.JPG

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Dekavle είπε

Καλησπέρα στο forum 

Αυτό είναι το και το καινούργιο μου pc 

Δυστυχώς δεν έχει εχει τελειώσει ακόμα μα δεν αργεί 

λογω περιορισμένου χώρου στο γραφείο αποφάσισα να παω σε mITX και μετά από μια συζήτηση που είχα με εοχα με τον @radiohead κατέληξα στο phanteks enthoo evolv mITX TG 

ΟΣΟ μα όσο και να με παίδεψε δεν το αλλάζω με τίποτα! (Αντε με κανενα h200i ίσως) 

οποιος θέλει να μάθει το οτιδήποτε για το pc , παρακαλώ..!

Υ.Γ ότι και να πω για τον Χρήστο θα ναι λόγος ναι λιγο πραγματικά.. ( @radiohead )

IMG_6495.JPG

IMG_6482.JPG

IMG_6483.JPG

Άσε με εμένα και βγάλε καμμια photo της προκοπής! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

post-381096-0-72010400-1484406229_thumb.jpgpost-381096-0-56132900-1484405900_thumb.jpgpost-381096-0-45435700-1481736030_thumb.jpgpost-381096-0-49422400-1481736314_thumb.jpgpost-381096-0-40826300-1481736333_thumb.jpgpost-381096-0-70657300-1481736054_thumb.jpgpost-381096-0-37991200-1484406278_thumb.jpg

εγω 1 εκατοστο εβαλα σε μια παλια 750τι  , δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα μεχρι στιγμης. Εγω κομματια ταινιας διπλης οψης εβαλα πανω στις 4 βιδουλες εβαλα τοτε και ακομα κραταει αρκετα καλα παντως

Επεξ/σία από jimakos234
Φοτο
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

εγω 1 εκατοστο εβαλα σε μια παλια 750τι  , δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα μεχρι στιγμης. Εγω κομματια ταινιας διπλης οψης εβαλα πανω στις 4 βιδουλες εβαλα τοτε και ακομα κραταει αρκετα καλα παντως

Άψογη δουλειά αλλα..

Spoiler

Είναι γκουμουτσοασχημούλι :P

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...