Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άντε να αλλάξω και το radiator με καμιά x52/62 μόλις βρω λίγο χρόνο και να βάλω και 2 aer rgb να ομορφύνει λίγο περισσότερο!

27500739_1667883389957093_998808731307544623_o.jpg

20180126_121949-1.jpg

20180204_122552_HDR-1.jpg

20180203_173845_HDR-1.jpg

Επεξ/σία από IoannisLp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, renaxan είπε

Σήμερα είχα όρεξη αλλά τα 2 MB με σταμάτησαν.. :P

1.thumb.jpg.4c23d5d28dbf85ace46dff740510c216.jpg

3.thumb.jpg.87ea12d08b0d09af805f877bd0496541.jpg

4.jpg

Και μια το desk, πρωινή:  2.thumb.jpg.74271282e43e48ed6aefd2e33c99ebdb.jpg

 

Κούκλος!

Η οθόνη τι λέει παρέα με vega και freesync στις 32'' ;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε windows το έχω off, το Free-sync.  Είναι απλά 75 Hz από το display properties. Το έχω ανοίξει σε games, που τώρα καν δεν έχω κάποιο Install. Είχα βάλει τον ανιψιό μου να παίζει και εγώ να βλέπω για το πως είναι. Είναι πολύ smooth. Το ανοίγω από την Οθόνη και αυτόματα πάει στον Driver της AMD. Εμφανίζει μήνυμα για αυτό. Την λειτουργώ με το DisplayPort cable. Μου πήρε μέρες, τότε να την ρυθμίσω την Οθόνη. Στο Free-sync έχει ωραία χρώματα ζωντανά, πιο φωτεινή που την καθιστά τέλεια εν ώρα gaming. Στα windows την έχω με custom theme γιατί δεν θέλω τόση φωτεινότητα. Την είχα αγοράσει 366 euro, προσφορά από Γερμανία. Είχα 2 x 23'' οθόνες. Είπα στο νέο rig, να πάω σε μεγαλύτερη με τουλάχιστον 1440p. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη με το monitor. :D

Δυστυχώς δεν παίζω κάποιο game. Λίγος, ελεύθερος χρόνος + δεν μου αρέσει κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, renaxan είπε

 

Σε windows το έχω off, το Free-sync.  Είναι απλά 75 Hz από το display properties. Το έχω ανοίξει σε games, που τώρα καν δεν έχω κάποιο Install. Είχα βάλει τον ανιψιό μου να παίζει και εγώ να βλέπω για το πως είναι. Είναι πολύ smooth. Το ανοίγω από την Οθόνη και αυτόματα πάει στον Driver της AMD. Εμφανίζει μήνυμα για αυτό. Την λειτουργώ με το DisplayPort cable. Μου πήρε μέρες, τότε να την ρυθμίσω την Οθόνη. Στο Free-sync έχει ωραία χρώματα ζωντανά, πιο φωτεινή που την καθιστά τέλεια εν ώρα gaming. Στα windows την έχω με custom theme γιατί δεν θέλω τόση φωτεινότητα. Την είχα αγοράσει 366 euro, προσφορά από Γερμανία. Είχα 2 x 23'' οθόνες. Είπα στο νέο rig, να πάω σε μεγαλύτερη με τουλάχιστον 1440p. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη με το monitor. :D

Δυστυχώς δεν παίζω κάποιο game. Λίγος, ελεύθερος χρόνος + δεν μου αρέσει κάτι. 

Συγγνώμη για το κούκλος πριν, κούκλα λοιπόν!

οk :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, radiohead said:

Συγγνώμη για το κούκλος πριν, κούκλα λοιπόν!

οk :)

Ναι είναι ασυνήθιστο "female on computer hardware" :P Κανένα πρόβλημα. Και ευχαριστώ για το κομπλιμέντο! :D  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, radiohead said:

Εύγε θα πώ τπτ άλλο και για το χόμπι και για τις επιλογές σου.

Σε ευχαριστώ πολύ!  :) Είπα να πάω, εν έτη 2017 σε AMD. Μετά από τόσα χρόνια με Intel.. Είπα να ακολουθήσω την Lisa T. Su! 

Δεν ήταν χόμπι, ούτε τώρα είναι. Αυτό σπούδασα, αυτό έκανα τόσα χρόνια, αλλά λόγο "Κρίσης", άλλαξα επάγγελμα,.Τώρα ασχολούμαι σε προσωπικό επίπεδο + να βοηθάω άλλους. 

(Συγνώμη για τα off-topic). 

Επεξ/σία από renaxan
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καινούργιο μου κουτί

IMG_20180204_143122_HHT.jpg

Άδειο ακόμα Μιας και περιμένουμε τη μητρική για να το στήσουμε

Το κουτάκι είναι corsair 570x περισσότερες φωτογραφίες από Τετάρτη που πιστεύω ότι θα είναι όλα έτοιμα

Σκέφτομαι να βάλω και εγώ καλωδιακά πολύχρωμα έχουμε κάτι στην Ελλάδα για άμεση αγορά τροφοδοτικό Corsair RM 650x

Επεξ/σία από birel-motosport
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, birel-motosport είπε

Το καινούργιο μου κουτί

IMG_20180204_143122_HHT.jpg

Άδειο ακόμα Μιας και περιμένουμε τη μητρική για να το στήσουμε

Το κουτάκι είναι corsair 570x περισσότερες φωτογραφίες από Τετάρτη που πιστεύω ότι θα είναι όλα έτοιμα

Σκέφτομαι να βάλω και εγώ καλωδιακά πολύχρωμα έχουμε κάτι στην Ελλάδα για άμεση αγορά τροφοδοτικό Corsair RM 650x

Aναμένουμε ολοκληρωμένο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδία και καλώς σας βρήκα. Πρώτο μου post στο φορουμ το κουτί μου.

Mastercase pro 3

MSI B350M Mortar

R5 1600 + masterair Pro 4

G.Skill Ripjaws 4 16GB

RX 470 Nintro+

Coolermaster G550M

27786661_1210599145741967_1948723546_o.jpg.d43a1fd3fb941adfc1b68fe77acad8d4.jpg27786025_1210599119075303_829158566_o.jpg.1b0051e18d3b7a151e3b31a7b933dd90.jpg27901070_1210599132408635_780396328_o.jpg.7556dcd37984bf010d2177028045d4b6.jpg

 

  • Like 21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/1/2018 στις 5:00 ΜΜ, ekans είπε

Πάρε όσο το δυνατόν πιο ψιλό αλλιώς θα φαίνεται άσχημο.. Σε αυτο που είχα φτιάξει εγώ είχα κόψει κομμάτι στις διαστάσεις που ήθελα 3mm αν θυμάμαι καλά (άσπρο) και εκτύπωσα σε αυτοκόλλητο χαρτί (γυαλιστερό) το σχέδιο που ήθελα και το κόλλησα πάνω.. μετά έβαλα στην κάρτα γραφικών πάνω σε σημεία που δεν είχε τσιπάκια μικρά 3 κομμάτια (στις γωνίες) το αυτοκόλλητο που ξεκολάει και έτσι το βγάζεις όποτε θές! 

17- velcro-tainia-800x800.jpg

Λοιπόν να ξαναρωτησω για το backplate, επειδή αυτές τις μέρες είμαι χωρίς πσ και μου περισσεύει ένα κομμάτι πλεξι γκλας πάχους 5mm. Αξίζει να το φτιάξω; και αν, τι ακριβώς προσφέρει; πως ακριβώς θα το κολλήσω στην gpu? 

Ερωτήσεις :εφόσον μιλάμε για πλαστικό υπάρχει κάποιο θέμα με τις θερμοκρασίες; 

Επίσης το απλό σπρέι πιάνει κομπλέ στο πλεξιγκλάς; 

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, splanis είπε

Λοιπόν να ξαναρωτησω για το backplate, επειδή αυτές τις μέρες είμαι χωρίς πσ και μου περισσεύει ένα κομμάτι πλεξι γκλας πάχους 5mm. Αξίζει να το φτιάξω; και αν, τι ακριβώς προσφέρει; πως ακριβώς θα το κολλήσω στην gpu? 

Ερωτήσεις :εφόσον μιλάμε για πλαστικό υπάρχει κάποιο θέμα με τις θερμοκρασίες; 

Επίσης το απλό σπρέι πιάνει κομπλέ στο πλεξιγκλάς; 

Καλησπέρα, 

η ολοκληρωμένη σωστή διαδικασία έχει ως εξής:

- αρχικά προσέχεις πώς θα το κόψεις (υπάρχει ειδικό κοπίδι αλλά μπορείς να το κάνεις και με απλό κοπίδι, περνάς πολλές φορές τη γραμμή κοπής και αφού έχεις φτάσει αρκετά μέσα στο πλέξι, το βάζεις σε μια γωνία και ασκείς πίεση. Μπορείς να το κάνεις και με σεγα αλλά προσοχή μη σου λιώσει. Αν έχει αυτοκόλλητο το πλέξι, δεν το βγάζει πριν το κόψεις για να μη σου κάνει πετάγματα και σπασίματα)
- αφού το κόψεις πέρνα το απαλά με γυαλόχαρτο 220 (αυτό αν το φύλλο σου δεν έχει εξογκώματα κτλ το παραλείπεις)
- πλένεις με χλιαρό νερό και σαπούνι
- σκουπίζεις καλά με ένα πανί με προσχή να μην αφήσεις υπολείματα από το πανί
- ασταρώνεις σπρει διάφανο (κι αυτό θεωρητικά μπορείς να το παραλείψεις)
- περιμένεις να στεγνώσει
- περνάς με ακρυλικό σπρέι χρώματος της επιλογής σου (αναλόγως το χρώμα περνάς και παραπάνω χέρια μέχρι να είσαι ικανοποιημένος)
- αφού στεγνώσει καλά, μια πάρα πολύ καλή ημιμόνιμη (και σχεδόν μόνιμη λύση) είναι να το στερεώσεις στην κάρτα σου με ταινία 3M VHB (κόβεις μικρά κομματάκια με προσοχή χωρίς να τα ακουμπήσεις από καμία μεριά με τα δάχτυλα, κολλάς 3-4 από αυτά σε σημεία της κάρτας που δεν έχουν μεταλλικά μέρη, και εφάπτεις την κάρτα με προσοχή και ασκείς λίγη πίεση)

Η συγκεκριμένη ταινία είναι ακριβή αλλά δε θα σου δημιουργήσει κανένα πρόβλημα και όσο περνά ο καιρός δυναμώνει. Εφόσον βάλεις μικρά κομματάκια θα μπορείς και να την ξεκολλήσεις.

Αυτά! 

Επεξ/σία από vins
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να τα γράψεις όλα αυτά απλά το πλεξιγκλάς είναι ήδη κομμένο(μου χε περισσέψει από κάτι άλλο που χα κάνει δεν είχα σκοπό να κάνω backplate) , όχι με κοπίδι γι αυτό δεν έχει κοπεί και πολυ καλά και το έχω βάψει ήδη με σπρέι (συνθετικό glossy λέει) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, splanis είπε

Ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να τα γράψεις όλα αυτά απλά το πλεξιγκλάς είναι ήδη κομμένο(μου χε περισσέψει από κάτι άλλο που χα κάνει δεν είχα σκοπό να κάνω backplate) , όχι με κοπίδι γι αυτό δεν έχει κοπεί και πολυ καλά και το έχω βάψει ήδη με σπρέι (συνθετικό glossy λέει) 

εγώ δεν θα έβαζα 5mm.. Αρκετό βάρος για κάρτα και πολύ παχύ! 3mm η τίποτα για μένα :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...