Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Ειναι εκτυπωμενο σε 3d εκτυπωτη ,δινει καποια κομματια η asus στην σελιδα της με ετοιμα τα αρχεια για εκτυπωση. Εμενα μου το εκτυπωσε ενας φιλος , αλλα υπαρχει και ατομο στις αγγελίες που κανει εκτυπωσεις αν ενδιαφερεσαι.

Φτιάξε και ένα backplate για την gpu ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Φτιάξε και ένα backplate για την gpu ;)

Καλη ιδεα, αλλα αργα η γρηγορα λεω να την αλλαξω, περιμενω ποτε θα πεσουν εστω λιγο οι τιμες

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Καλη ιδεα, αλλα αργα η γρηγορα λεω να την αλλαξω, περιμενω ποτε θα πεσουν εστω λιγο οι τιμες

Να πέσουν;

αχαχαχαχαχ καλό! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπήκαν τα ML120 και ML140 με άσπρο led

 

20180129_131845_01.jpg 
20180129_132522.jpg 
20180129_132550_01.jpg 
20180129_132626_01.jpg 
20180129_132631_01_01.jpg 
 

Θα προστεθούν και άσπρα Sleeved καλώδια για gpu mobo cpu σύντομα. Πολύ αθορυβα τα συγκεκριμένα και καταπληκτικός ο φωτισμός φωτίζουν από μόνα τους όλο το κουτί χωρίς να χτυπάνε στα μάτια. 

Απο θερμοκρασίες σε idle είδα 4 5 βαθμούς κάτω από τα προηγούμενα και σε load τα τεστάρω ακόμα αλλά σίγουρα είναι πολύ καλύτερα από αυτά που είχε το κουτί και κάνουν καλύτερη δουλειά. Overall πολύ ευχαριστημένος πολύ όμορφα αν και αρκετά ακριβά.

 

Edit 1:

Στην κάρτα γραφικών είδα τεράστια διαφορά. 58 βαθμούς είχα πριν και τώρα με το ζόρι 50. Ο μεγάλος  ανεμιστήρας που βαράει από πάνω κάνει απίστευτη δουλειά. 

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Heybro είπε

Μπήκαν τα ML120 και ML140 με άσπρο led

20180129_131845_01.jpg 
20180129_132522.jpg 
20180129_132550_01.jpg 
20180129_132626_01.jpg 
20180129_132631_01_01.jpg 
 

Θα προστεθούν και άσπρα Sleeved καλώδια για gpu mobo cpu σύντομα. Πολύ αθορυβα τα συγκεκριμένα και καταπληκτικός ο φωτισμός φωτίζουν από μόνα τους όλο το κουτί χωρίς να χτυπάνε στα μάτια. 

Απο θερμοκρασίες σε idle είδα 4 5 βαθμούς κάτω από τα προηγούμενα και σε load τα τεστάρω ακόμα αλλά σίγουρα είναι πολύ καλύτερα από αυτά που είχε το κουτί και κάνουν καλύτερη δουλειά. Overall πολύ ευχαριστημένος πολύ όμορφα αν και αρκετά ακριβά.

Edit 1:

Στην κάρτα γραφικών είδα τεράστια διαφορά. 58 βαθμούς είχα πριν και τώρα με το ζόρι 50. Ο μεγάλος  ανεμιστήρας που βαράει από πάνω κάνει απίστευτη δουλειά. 

Ωραια δείχνουν τα φανακια και απο κοντα φαντάζομαι καλυτερα αλλα τοση διαφορά που περιγράφεις στην gpu,δεν μου ακούγεται νορμάλ,απλά με αλλαγή σε fans. Εκτός αν πριν δεν είχες καθόλου fans. Στο μεταξύ για ποιον λες ότι βαράει πανω; Εγώ βλέπω στο πάνω και πισω μερος ,δυο fans που εξάγουν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Ωραια δείχνουν τα φανακια και απο κοντα φαντάζομαι καλυτερα αλλα τοση διαφορά που περιγράφεις στην gpu,δεν μου ακούγεται νορμάλ,απλά με αλλαγή σε fans. Εκτός αν πριν δεν είχες καθόλου fans. Στο μεταξύ για ποιον λες ότι βαράει πανω; Εγώ βλέπω στο πάνω και πισω μερος ,δυο fans που εξάγουν. 

Ειναι πολυ όμορφα και φωτίζουν επαρκεστατα το κουτί χωρίς να σε θαμπωνει το φως. Έγραψα ότι την δουλειά για την gpu την έκανε το 140αρι φαν που βρίσκεται από πάνω ενώ πριν είχα το 120αρι του κουτιού που δεν φαίνεται να έκανε δουλειά. Η κάρτα δούλευε στους 58 βαθμούς με 35% ανεμιστήρες της gpu και τώρα ακριβώς ίδια ρεύματα λειτουργία στροφές δουλεύει ακριβώς στους 50 μετά από 4 ώρες. Πριν πήγαινε 57 58 σχεδόν αμέσως. Σίγουρα έκανε πολύ μεγάλη δουλειά το συγκεκριμένο και δουλεύει μόνο στις 530 στροφές αθόρυβο τελείως. Pwm mode τα έβαλα έχουν συνέχεια φουλ φως ενώ με DC ανάλογα το ρεύμα έπεφτε. Fan tuning από qfan όλα κομπλέ. Κάποιες μικροαλλαγές θέλω να κάνω ακόμα να βάλω το καλώδιο του πίσω φαν δίπλα να μην είναι πάνω από το IO shield και να βάλω Sleeved καλώδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/26/2018 στις 8:39 ΜΜ, mcrae13 είπε

Φτιάξε και ένα backplate για την gpu ;)

ερωτηση για το backplate: Γίνεται με plexiglass 5mm πάχος; και αν ναι πως το τοποθετω στην gpu? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, splanis είπε

ερωτηση για το backplate: Γίνεται με plexiglass 5mm πάχος; και αν ναι πως το τοποθετω στην gpu? 

Πάρε όσο το δυνατόν πιο ψιλό αλλιώς θα φαίνεται άσχημο.. Σε αυτο που είχα φτιάξει εγώ είχα κόψει κομμάτι στις διαστάσεις που ήθελα 3mm αν θυμάμαι καλά (άσπρο) και εκτύπωσα σε αυτοκόλλητο χαρτί (γυαλιστερό) το σχέδιο που ήθελα και το κόλλησα πάνω.. μετά έβαλα στην κάρτα γραφικών πάνω σε σημεία που δεν είχε τσιπάκια μικρά 3 κομμάτια (στις γωνίες) το αυτοκόλλητο που ξεκολάει και έτσι το βγάζεις όποτε θές! 

17- velcro-tainia-800x800.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από αρκετό καιρό και με κάποιες αλλαγές.

αφού το έκανα φύλο και φτερό άλλαξα και τα 2 usb2 στο front panel με usb3 και ο ssd άλλαξε θέση η οποια είναι καλύτερη από πριν και από άποψη θερμοκρασιών αλλα και οπτικού αποτελέσματος (αν και πάλι ανάποδα είναι το logo) αλλα δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
σκέφτομαι να φτιάξω κάποιο κάλυμμα για το τροφοδοτικό και ένα κάθετο μπροστά στους δίσκους κτλ.

IMG_20180130_210143.jpg

  • Like 25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ λοιπών και πάλι για να σας δείξω ένα ακόμα κουτί ! 

Εδω βλέπετε ένα βαμενο θηρίο cosmos s και με λίγο μοντάρισμα προσπαθώ να το φέρω στα γούστα μου ! Ότι βλέπετε μέσα είναι από λαμαρίνα η οποία θα ντυθεί είτε με carbon αυτοκόλλητο η ένα σκέτο λευκό μιας και θελω να αποφύγω το βάψιμο πάλι ! 

Φιλαράκια μου αν έχω τον χρόνο έπεται η συνέχεια !

7F694815-2D0D-4E91-BB38-A324802636DB.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καθοταν η loopα στο ραφι και με κοιτουσε και δεν αντισταθηκα. Ειναι λιγο προχειρατζα η δουλεια, στο μελλον θα αλλαχτει το κουτι γτ εγινε στριμόκωλη η κατάσταση και ισως μπει και hard tubing. Τουλαχιστον οι θερμοκρασιες επεσαν στα ταρταρα.

 

 

20180203_233902.jpg.eabbfce468e09d13315af605b08c4ecf.jpg

20180203_233835.jpg.3a326cda68410d069962957b4b0d1839.jpg

20180203_233849.jpg.d9c2781fe89b21ef5697379c631e449d.jpg

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...