Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Minor update :) 
-) Μπήκαν τα 3 λευκά ανεμιστηράκια στην κορυφή σε pull μορφή και έβγαλα τα 5.25' cases B). Οπότε συνολικά έχω 2 μπροστά να βάζουν και 4 πάνω-πίσω να βγάζουν. Είδα διαφορά σε gpu temperature, περίπου 5-6 βαθμούς. Τώρα μένει να δω αν η αρνητική πίεση θα έχει επίπτωση στην σκόνη.
-) Επίσης άλλαξα gpu, παρέμεινα σε 1060 6gb, αλλά πήγα από gainward 3804 σε msi armor ocv1, πολύ χαρούμενος αν και η αλλαγή έγινε κυρίως για χρωματικούς σκοπούς.

 

image1.jpeg

image2.jpeg

Επεξ/σία από Valous
  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Valous είπε

Minor update :) 
-) Μπήκαν τα 3 λευκά ανεμιστηράκια στην κορυφή σε pull μορφή και έβγαλα τα 5.25' cases B). Οπότε συνολικά έχω 2 μπροστά να βάζουν και 4 πάνω-πίσω να βγάζουν. Είδα διαφορά σε gpu temperature, περίπου 5-6 βαθμούς. Τώρα μένει να δω αν η αρνητική πίεση θα έχει επίπτωση στην σκόνη.
-) Επίσης άλλαξα gpu, παρέμεινα σε 1060 6gb, αλλά πήγα από gainward 3804 σε msi armor ocv1, πολύ χαρούμενος αν και η αλλαγή έγινε κυρίως για χρωματικούς σκοπούς.

image1.jpeg

image2.jpeg

Μεγειά άν κι εκανες χαζομαριτσα γιατι τζαμπα κοπος δεν εχει backplate ουτε αυτη. Στειλε μνμ στον ekans να σου στειλει photos απο το δικο του και να σου δωσει λεπτομερειες για custom. Παντως ειναι πολυ ομορφο το αποτελεσμα με τα fans μπραβο.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, radiohead είπε

Μεγειά άν κι εκανες χαζομαριτσα γιατι τζαμπα κοπος δεν εχει backplate ουτε αυτη. Στειλε μνμ στον ekans να σου στειλει photos απο το δικο του και να σου δωσει λεπτομερειες για custom. Παντως ειναι πολυ ομορφο το αποτελεσμα με τα fans μπραβο.

Ευχαριστώ ^^ Η αλλαγή της κάρτας ουσιαστικά δεν μου κόστισε καθόλου(Θα δείξει από την τιμή πώλησης της προηγουμένης) καθώς πάλι μεταχειρισμένη πήρα :) 
Ο έκανς είδα τα ποστ του εδώ πέρα, έχει άλλο κουτί, αλλά δεν καταλαβά σε τι ''custom'' αναφέρεσαι ;; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο επάνω μέρος της κάρτας εκεί που φαίνεται το Pcb θα το καλύψεις με plexi glass και αυτοκόλλητο λευκό με σχεδιάκι της αρεσκείας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, radiohead είπε

Στο επάνω μέρος της κάρτας εκεί που φαίνεται το Pcb θα το καλύψεις με plexi glass και αυτοκόλλητο λευκό με σχεδιάκι της αρεσκείας σου.

Τέλεια, το φαντάστηκα οκ μόλις βρω χρόνο θα το κάνω και αυτό ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Valous said:

To πες και το έκανες :) Το 440 θεωρητικά δεν είναι ανώτερο;

Χαχαχα ε βεβαια.:D Μεγαλύτερο προς το μέγεθος και τους χώρους είναι. Ανώτερο ποιοτικά δεν θα έλεγα. Το άλλαξα γιατί το βαρέθηκα και επίσης λόγω πολύ μετρίου προς κακού airflow. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Valous είπε

Τέλεια, το φαντάστηκα οκ μόλις βρω χρόνο θα το κάνω και αυτό ^_^

Δες το σε λευκό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Valous είπε

Ευχαριστώ ^^ Η αλλαγή της κάρτας ουσιαστικά δεν μου κόστισε καθόλου(Θα δείξει από την τιμή πώλησης της προηγουμένης) καθώς πάλι μεταχειρισμένη πήρα :) 
Ο έκανς είδα τα ποστ του εδώ πέρα, έχει άλλο κουτί, αλλά δεν καταλαβά σε τι ''custom'' αναφέρεσαι ;; :huh:

an κανεις και τα φανακια μπροστα με λευκο φωτισμο θα δείχνει ακομη ποιο ωραιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαματο φίλε ekans μου άρεσε η λεπτομέρεια που έκανες στους ssd μπράβο σου. Τα ανεμιστηρακια σου ήρθαν από την αρχή με άσπρους ανεμιστήρες? Εμένα είναι όλα μαύρα. Περιμένω από βδομάδα 2 corsair ml120 ml140 με άσπρο led πιστεύω θα αλλάξουν όλο το κουτί με τον φωτισμό τους. Ledotainia λείπει αλλά νομίζω θα πέσει πολύ φως ήδη μόνο από ram μητρική και gpu φωτίζεται κανονικά όλο το κουτί. Χαίρεσαι να τα βλέπεις πάντως τέτοια κουτια μπορεί να δίνουμε κάτι παραπάνω για το rgb και να είναι gimmick αλλά το αξίζει πιστεύω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...