Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, panakos_thess said:

Τελειο φιλε αλλα το QCODE σου δεν μαρεσει ΑΑ πρεπει νομιζω να ειναι ι κατι αλλο ιδιο με το ΑΑ το 40 πρεπει να ειναι post memory codes

Όταν έχεις ενεργοποιημένο το ''Fast Startup'' και κάνεις Shutdown, στο boot βγάζει ''40''. Για να βγάλει ''Α0'' πρέπει να κάνεις reboot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Όταν έχεις ενεργοποιημένο το ''Fast Startup'' και κάνεις Shutdown, στο boot βγάζει ''40''. Για να βγάλει ''Α0'' πρέπει να κάνεις reboot.

Ισχύει ναι ! Με reboot θα βγάλει A0!

Όχι στις Asus δεν δείχνει θερμοκρασία! Είναι μόνο κώδικας σφαλμάτων! Σε Msi είναι ένδειξη θερμοκρασίας μετά το boot!

Επεξ/σία από IoannisLp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την μεταναστευση στην Αγγλια ηρθε και η μερικη αναβαθμιση. Η επομενη θα αφορα τα "παλια" κομματια. Αρκετα ευχαριστημενος εκτος απο τα καλωδια του τροφοδοτικου που επρεπε να ειανι καλυτερης ποιοτητας και οχι ιδια με το Coolermaster των 60 ευρω.

P1050201.JPG

P1050198.JPG

P1050200.JPG

P1050197.JPG

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας έχει κάποιος το cooler master c700p να με βοηθήσει λίγο με το στήσιμο αν κάποιος το έχει ας μου στείλει pm να τον ρωτήσω κάτι ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα κι εγω πριν λιγο καιρο το πρώτο μου RGB Build (κατά 90%) στο μικρό, αλλά όμορφο Phanteks P400 TG και με ενα mini case mod αποδιδει πολύ καλύτερα απ'οτι stock. Απλά στην πισω πλευρά έβγαλα τα λαμάκια που καλύπτουν τα pci slots και έγινε mount εξωτερικά ενα ακόμη intake fan για να τροφοδοτεί με φρέσκο αέρα τη gpu σε gaming load (το στήριξα με 3Μ παχια ταινία διπλής όψης ανάμεσα στα πλαστικά pins που έχουν οι BeQuiet fans στη μια πλευρά του fan και με τη βοήθεια του thumbscrew που αρχικά στήριζε ένα απ'τα λαμακια απ'την άλλη πλευρα). Η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη, απο 72 C με OC μετά απο μισή ώρα full usage στο stock setup του κουτιου που είχε intake μόνο απο το 240mm radiator μπροστά, στους 65-66 C με το εξωτερικο fan, το οποίο όταν δεν υπάρχει load σταματάει (fan stop απο bios fan curves) για την αποφυγή επιπλέον σκόνης. To συνιστώ σε όσους έχουν case με μειωμένο airflow, μιας και ούτε φαινεται απ'οποια γωνία κι αν το κοιταξεις και αποδίδει πολύ καλά.

rsz_20180106_201000.jpg.34d985ba3cc6d0318579577ded1c0d6f.jpgrsz_20180106_195206.jpg.7385ab5550216db9ee236391d7ef1191.jpgrsz_20180106_195146.jpg.43c48399e3ffb20b7309c33cbc59e50a.jpgrsz_20180106_195131.jpg.e525447125ad9bd1713aeb38cfca0bab.jpgmcm.jpeg.e0ff19fe4a58358eebc588fc099932f7.jpeg

  • Like 17
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/01/2018 at 2:05 AM, Psycho_Warhead said:

Ας ποστάρω και 'γω το δικό μου


Phanteks P400s

Nqr9Yaf.jpg

Very good job man! Maximus X Hero απ' ότι κατάλαβα? Από επιδόσεις-θερμοκρασίες πως το είδες μέχρι στιγμής? Κλοκαρες καθόλου τη cpu?

On 07/01/2018 at 3:03 AM, FeelsBadMan said:

Τελειωσα κι εγω πριν λιγο καιρο το πρώτο μου RGB Build (κατά 90%) στο μικρό, αλλά όμορφο Phanteks P400 TG και με ενα mini case mod αποδιδει πολύ καλύτερα απ'οτι stock. Απλά στην πισω πλευρά έβγαλα τα λαμάκια που καλύπτουν τα pci slots και έγινε mount εξωτερικά ενα ακόμη intake fan για να τροφοδοτεί με φρέσκο αέρα τη gpu σε gaming load (το στήριξα με 3Μ παχια ταινία διπλής όψης ανάμεσα στα πλαστικά pins που έχουν οι BeQuiet fans στη μια πλευρά του fan και με τη βοήθεια του thumbscrew που αρχικά στήριζε ένα απ'τα λαμακια απ'την άλλη πλευρα). Η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη, απο 72 C με OC μετά απο μισή ώρα full usage στο stock setup του κουτιου που είχε intake μόνο απο το 240mm radiator μπροστά, στους 65-66 C με το εξωτερικο fan, το οποίο όταν δεν υπάρχει load σταματάει (fan stop απο bios fan curves) για την αποφυγή επιπλέον σκόνης. To συνιστώ σε όσους έχουν case με μειωμένο airflow, μιας και ούτε φαινεται απ'οποια γωνία κι αν το κοιταξεις και αποδίδει πολύ καλά.

rsz_20180106_201000.jpg.34d985ba3cc6d0318579577ded1c0d6f.jpgrsz_20180106_195206.jpg.7385ab5550216db9ee236391d7ef1191.jpgrsz_20180106_195146.jpg.43c48399e3ffb20b7309c33cbc59e50a.jpgrsz_20180106_195131.jpg.e525447125ad9bd1713aeb38cfca0bab.jpgmcm.jpeg.e0ff19fe4a58358eebc588fc099932f7.jpeg

Έξυπνη και αποτελεσματική πατέντα! Συν τοις άλλοις δίνει φρέσκο αέρα και Πρέπει να είναι απόλυτα αθόρυβο με βάση την εμπειρία μου από τα συγκεκριμένα fans!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά σε load θα παίρνει και λίγο από τον ζεστό αέρα που θα βγάζει ο πάνω ανεμιστήρας και θα τον βάζει πάλι μέσα στο κουτί. Αλλά αφού έχεις δει βελτίωση σε θερμοκρασίες κάρτας γραφικών όλα καλά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, IoannisLp είπε

Έξυπνη και αποτελεσματική πατέντα! Συν τοις άλλοις δίνει φρέσκο αέρα και Πρέπει να είναι απόλυτα αθόρυβο με βάση την εμπειρία μου από τα συγκεκριμένα fans!

Ναι πραγματικά δεν περίμενα να δουλευει τόσο καλά. Στο προηγουμενό κουτί που είχα, είχε slot για fan κάτω, δίπλα στο PSU που feedare κι αυτό απευθείας τη GPU και είχα ιδιες θερμοκρασίες όπως τώρα με το mod. Στις αρχές με αυτό το κουτί έιχα ξενερώσει λίγο με τα GPU temps γιατί και 3ο fan μπροστα δε χώραγε καλα και μόνο το μισό ουσιαστικά έδινε αέρα μέσα και πάλι η θερμοκρασία της GPU δεν ήταν σε καλα επίπεδα. Αυτα τα fans είναι όντως εντελώς αθόρυβα ως τα 900 rpm και από τα 1100+ rpm αρχίζουν να ακούγονται (όχι ενοχλητικά, απλά καταλαβαίνεις οτι δουλευουν). Αλλά ούτως ή άλλως τα fans της GPU υπερκαλύπτουν όλα τα υπόλοιπα.

 

1 ώρα πριν, mindtrapper είπε

Λογικά σε load θα παίρνει και λίγο από τον ζεστό αέρα που θα βγάζει ο πάνω ανεμιστήρας και θα τον βάζει πάλι μέσα στο κουτί. Αλλά αφού έχεις δει βελτίωση σε θερμοκρασίες κάρτας γραφικών όλα καλά. :)

Πρέπει να φέρω κάποιον φίλο με vape να δούμε το airflow :P Πάντως περίπου το 1/3 - 2/5 του ζεστού αέρα βγαινει απο το πίσω fan και το υπόλοιπο απο τα πάνω, αλλά ακόμα κι συμβαίνει αυτό ειναι αμελητέο σε σχέση με το πόσο καλά δουλεύει :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα βλεπω πολλα ομορφα κουτια και ζηλευω! Ξερει κανεις καποιον που να ασχολειται με case modding? Θελω να μου φτιαξει ενα hdd cover για το carbide 540 μου.. φυσικα θα τον πληρωσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, TRILOBYTER είπε

Καλησπερα βλεπω πολλα ομορφα κουτια και ζηλευω! Ξερει κανεις καποιον που να ασχολειται με case modding? Θελω να μου φτιαξει ενα hdd cover για το carbide 540 μου.. φυσικα θα τον πληρωσω..

καλύπτρα τροφοδοτικού θες ή ένα κομμάτι μόνο για μπροστά απ'τους δίσκους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, radiohead είπε

καλύπτρα τροφοδοτικού θες ή ένα κομμάτι μόνο για μπροστά απ'τους δίσκους;

Μονο να καλυπτει τους δισκους, το τροφοδοτικο δεν φαινεται, ειναι στον πισω θαλαμο. Ειναι dual chamber το κουτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...